Skuteczne ozonowanie pomieszczeń

20 grudnia 2022 r.

Zadaniem ozonowania pomieszczeń jest dezynfekcja, czyli zabicie bakterii, grzybów oraz wirusów. Do tego dolicza się też dezodoryzację. Mowa tu o usunięcie niepożądanych zapachów.
Czytaj więcej

Punty karne – nowe zasady ich kasowania!

18 grudnia 2022 r.

Ministerstwo Infrastruktury wdraża zmiany w zasadach dotyczących kasowania zdobytych punktów karnych. Warto zatem jeździć ostrożniej – nie tylko z uwagi na bezpieczeństwo swoje oraz innych, ale także z troską o własny portfel. Jak będzie to teraz wyglądało?
Czytaj więcej

Catering, który przywróci magię Świąt

17 grudnia 2022 r.

Każde dziecko czeka z utęsknieniem na ten jeden, jedyny w roku – wigilijny wieczór. I na te szczególne Święta – Boże Narodzenie. A gdy czas świętowania mija, pozostaje z żalem w sercu i nie może doczekać się kolejnej Gwiazdki. Z dorosłymi bywa różnie. Może więc warto coś zmienić, by ten świąteczny czas był równie radosny i dla tych, którzy dzieciństwo pożegnali wiele lat temu?
Czytaj więcej

Faktoring zminimalizuje zatory płatnicze w firmie

14 grudnia 2022 r.

Biznes w obecnych czasach w dużej mierze opiera się na długich terminach zapłaty. O ile w przypadku odbiorców tego typu rozwiązanie jest bardzo korzystne, ponieważ mają oni wtedy długi czas na spłacenie swoich zobowiązań, to już dla sprzedawców jest to kłopotliwe.
Czytaj więcej

Oszczędne oświetlenie LED

13 grudnia 2022 r.

Oświetlenie to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia wnętrza – dzięki niemu jesteśmy w stanie stworzyć nastrój i poprawić funkcjonalność pomieszczenia. Użytkujemy je jako oświetlenie górne – sufitowe, jako lampki stołowe czy biurkowe, lampy stojące pokojowe, ale też w garażach i halach przemysłowych. Tym bardziej cieszy fakt, że z chęcią sięgamy po oświetlenie energooszczędne LED.
Czytaj więcej

Czyszczenie i impregnacja kostki brukowej

12 grudnia 2022 r.

Regularne czyszczenie kostki brukowej pozwoli na utrzymanie jej w dobry stanie, a przez to podjazd i opaska wokół domu będą ładnie się prezentować i komponować z budynkiem. Niestety kostka brukowa ulega szybkiego zabrudzeniu, zatem wyłącznie systematyczne czyszczenie pozwoli na zachowanie zadbanego stanu kostki dlaczego? O tym w dalszej części artykułu.
Czytaj więcej

Zamarznięte szyby w aucie? Są na to domowe metody!

12 grudnia 2022 r.

Wraz z nadejściem zimy wielu kierowców każdego ranka zmaga się z odśnieżaniem samochodów i skrobaniem szyb.
Czytaj więcej

Glovo dostarczy mieszkańcom Góry Kalwarii jedzenie i zakupy do domu!

9 grudnia 2022 r.

Glovo nieustannie poszerza swoją działalność i zasięg. Obecnie dostęp do produktów multi-category w dostawie pod drzwi klienta mają mieszkańcy ponad 170 miast. Od niedawna, z aplikacji może korzystać także społeczność Góry Kalwarii. Glovo dociera już do ponad 50% populacji Polski oraz 80% mieszkańców polskich miast.
Czytaj więcej

By noc sylwestrowa była wyjątkowa!

8 grudnia 2022 r.

Jak dobrze zacząć kolejny rok? Sposobów na to jest wiele. Także tych ludowych. Warto poznać różne tradycje, mające zapobiec potencjalnym nieszczęściom. I na wszelki wypadek odczarować zły los. Równie ważny jest jednak sylwestrowy bal – on przecież wprowadzi nas tanecznym krokiem w Nowy Rok.
Czytaj więcej

Cięcie laserowe - nowoczesne procesy obróbki metali

7 grudnia 2022 r.

Obróbka metali pozwala na uzyskanie komponentów o różnych właściwościach, kształtach i rozmiarach. Większość zakładów metalurgicznych korzysta obecnie z coraz nowocześniejszych rozwiązań technologicznych, które jeszcze mocniej podnoszą jakość wykonywanych usług.
Czytaj więcej