XI Piaseczno Open w Kickboxingu po kalwaryjsku

Dodano: 27 marca 2023; Wspaniały występ naszych rodzimych klubowiczów z Fight Clubu Tang Soo Do na turnieju Polskiego Związku Kickboxingu w Piasecznie.


News will be here

W pierwszą sobotę kalendarzowej wiosny w piaseczyńskim OSIR-ze pod patronatem lokalnych władz i gospodarzy klubu kickboxingu X-Fight odbył się po raz jedenasty ogólnopolski turniej Polskiego Związku Kickboxingu. W wydarzeniu wzięło udział prawie 340 zawodników z 24 klubów z całej Polski. Reprezentująca nasze miasto sześcioosobowa drużyna Tang Soo Do wystąpiła w formułach walk przerywanych Pointfighting (PF) oraz walce na piankowe pałki Soft Stick.   

Do walk przerywanych (PF oraz Soft Stick) przystąpili uzyskując odpowiednio:

- Hanna Mareczka 1x srebro oraz tytuł Wicemistrza Polski Soft-Stick kat. Dzieci -120cm
- Stanisław Nowicki 1x srebro oraz tytuł Wicemistrza Polski PF kat. Kadet Starszy +68kg
- Jagoda Karolewska 1x brąz PF kat. Kadet Starszy +65kg Kobiety
- 5m Jakub Jabłonkowski PF +47kg Kadet Młodszy
- 7m Igor Piotrowski PF -47kg Kadet Młodszy
- 8m Łukasz Smereczyński PF+47kg Kadet Młodszy

Po całodniowych zmaganiach, możemy być dumni z waleczności i postawy każdego z naszych klubowiczów. Choć nie zawsze udało się osiągnąć zamierzone cele, każdy z nich pokazał duży potencjał i determinację w walce o sukces.

Łukasz, Jakub i Igor, mimo że nie zdobyli medalu,  walczyli dzielnie i pokazali duże postępy jakie zostały w ciągu ostatniego sezonu osiągnięte. Dla naszych zawodników, którzy startowali po raz pierwszy na tak dużym i ważnym turnieju, było to niezapomniane doświadczenie. Dla innych był to kolejny rok rywalizacji sportowej związanej z Polskim Związkiem Kickboxingu.

Na szczególne wyróżnienie zasługuję dwoje z zawodników uplasowanych na wysoko punktowanych drugich miejscach rankingowych wydarzenia. Mowa tu oczywiście o naszych klubowych perełkach Hani i Stanisławie.

Ta pierwsza wystąpiła w bardzo licznej kategorii dzieci wygrywając cztery pierwsze walki dużą przewagą punktową ulegając kilkoma punktami w finale z zawodniczką gospodarzy (klub X-Fight). Dla naszej Hani były to pierwsze tak duże i bardzo wymagające technicznie zawody.   

Nasz drugi 13 -sto latek Stanisław konkurował z czołowymi zawodnikami Kadry Narodowej Kickboxingu formuły Point Fighting w kategorii Kadet Starszy (rocznikowo 13-14-15 lat) walcząc w najcięższej „Królewskiej” kategorii wagowej bez limitu wagi +69kg. Pomimo bardzo dużej przewagi wagowej naszych przeciwników, sięgającej prawie 40 kg oraz wzrostowej nasz kalwaryjski fighter wywalczył srebrny medal. Jest to jego pierwsze tak wysokie zwycięstwo w całej naszej historii startów w piaseczyńskim turnieju kickboxingu.

Dziękujemy gospodarzom (klub sportowy X-Fight Marcin Pałuba) za wspaniałą organizację wydarzenia oraz naszym planszowym konkurentom za świetną rywalizację sportową.

A my zapraszamy do obejrzenia kilku relacji wideo z walk naszych podopiecznych w XI wydaniu „Piaseczno Open w Kickboxingu”.
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (0)

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!