Wycieczka zimą do ciepłych krajów z Góry Kalwarii. Dokąd się wybrać z Okęcia?

Dodano: 5 marca 2023; Mieszkańcy Góry Kalwarii mogą dostać się samochodem na warszawskie Okęcie w ciągu zaledwie ok. 30 min. To doskonała okazja, aby odpocząć od polskiej zimy i spędzić czas w jednym z ciepłych krajów. W którym? Oto lista państw, do których z największego polskiego lotniska docierają linie lotnicze w sezonie zimowym.


News will be here

Turcja


Turcja to bardzo duży kraj, dlatego nie można oczekiwać, że na całym jego obszarze przez okrągły rok będzie można liczyć na wysokie temperatury. W niektórych regionach jest to jednak niemal pewne – np. na Riwierze Tureckiej, do której z Okęcia można dostać się zima wraz z liniami SunExpress. Bilety do Antalyi kosztują od ok. 700-800 zł w wzwyż – w zamian podróżni otrzymują wiele słońca i temperatury przekraczające 20 stopni w ciągu dnia. Doskonała infrastruktura turystyczna i relatywnie niskie koszty samego pobytu w Turcji sprawiają, że opłaca się rozważyć ten kierunek. Organizację urlopu w Antalyi można zlecić też jednemu z biur podróżnych w Górze Kalwarii – w takim przypadku warto wykupić ubezpieczenie od rezygnacji z wycieczki.

Izrael


Położony na Bliskim Wschodzie Izrael również gwarantuje wysokie temperatury i dobrą pogodę praktycznie przez cały rok. Na najlepsze warunki można liczyć w południowej części kraju, przy granicy z Egiptem, jednak również na północy w styczniu czy lutym temperatury z reguły przekraczają 20 stopni. Mimo relatywnie małej powierzchni Izrael jest niezwykle interesującym krajem właściwie pod każdym względem – jedyne w swoim rodzaju zabytki, górzyste i pustynne krajobrazy oraz wyjątkowa kultura przyciągają każdego roku miliony turystów. Z Okęcia kursują tu samoloty LOT i WizzAir.

Indie


Na kontynencie azjatyckim położone są również Indie, jednak jest to kraj zdecydowanie bardziej egzotyczny niż Izrael, w którym można czuć się jak w Europie. Jeżeli lubisz wyzwania i niestraszne są Ci obyczaje, sytuacje i widoki niespotykane w krajach zachodnich, wycieczka do Indii może być dobrym pomysłem. To ogromny kraj, dlatego trzeba dobrze przemyśleć, gdzie i jak spędzić czas. Nad Morze Arabskie, a konkretnie do Bombaju dostaniesz się z Okęcia liniami lotniczymi LOT. Przed wylotem wykup ubezpieczenie turystyczne, którego najlepsze oferty znajdziesz w serwisie https://www.polisaturystyczna.pl/.

Tajlandia


Wśród ciepłych krajów cieszących się bardzo dużą popularnością turystyczną prym wiedzie Tajlandia. Każdego roku to wyspiarskie państwo odwiedza kilkanaście milionów turystów z całego świata, którzy przyjeżdżają m.in. po to, aby obcować z wyjątkową naturą, poznawać tutejszą kulturę i niezwykłą kuchnię, spędzać błogo czas na plażach czy zwiedzać wyjątkowe miasta i miasteczka oraz zabytki sakralne i architektoniczne. Z Okęcia zimą do Tajlandii, a konkretnie na Krabi kursuje LOT.

Miami


Co prawda Miami nie jest osobnym państwem, a stolicą amerykańskiego stanu Floryda, jednak zdecydowanie warto rozważyć to miejsce na słoneczny urlop zimą. Temperatury ponad 20 stopni w ciągu dnia są tu normalne w styczniu i lutym, a na nadmorskich promenadach spacerują, biegają i jeżdżą na rowerach czy rolkach tysiące mieszkańców. Miami to jednak nie tylko palmy, plaże i ocean, ale również rozliczne muzea, dzielnice biznesowe i kulturalne, galerie sztuki i inne atrakcje czekające na przyjezdnych. Polecamy urlop w tym mieści w szczególności miłośnikom koszykówki i hokeja – swoje mecze rozgrywają tu bowiem drużyny Miami Heat i Florida Panthers.