Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024: PiS minimalnie przed KO

Dodano: 10 czerwca 2024; GoraKalwaria.net W niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego w Górze Kalwarii zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość (35,39 proc.) minimalnie wyprzedzając Koalicję Obywatelską (34,73 proc.).


News will be here

W niedzielę Polacy wybrali 53 europosłów spośród 1019 kandydujących. Obywatele państw Unii Europejskiej wybierają ogółem 720 posłów.

Z badania late poll wynika, że w skali całego kraju zwyciężyła Koalicja Obywatelska (37,4 proc.), wyprzedzając Prawo i Sprawiedliwość (35,9 proc.). Dalej uplasowały się Konfederacja (12 proc.), Trzecia Droga (6,9 proc.) oraz Lewica (6,6 proc.).

Koalicja Obywatelska zdobyła 21 mandatów, PiS — 20 mandatów, Konfederacja — 6 mandatów, Trzecia Droga — 3 mandaty i Lewica — 3 mandaty.

Inaczej wyniki te wyglądają w Górze Kalwarii, gdzie zwyciężyło PiS z poparciem 35,39 proc. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska – 34,73 proc., a na trzecim Konfederacja – 16,18 proc. Dalej są: Trzecia Droga (6,26 proc.) oraz Lewica (5,83 proc.).

W całym powiecie piaseczyńskim zdecydowanie zwyciężyła Koalicja Obywatelska, uzyskując poparcie 45,28 proc. Na partię Jarosława Kaczyńskiego zagłosowało 25,60 proc. wyborców.

Frekwencja w skali kraju (nieoficjalnie) wyniosła 39,7 proc. W powiecie piaseczyńskim była zdecydowanie lepsza, i wyniosła 51,19 proc. Pod tym względem najsłabiej wypadła Góra Kalwaria, gdzie frekwencja wyniosła 41,74 proc.

Źródło zdjęcia: Depositphotos

Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (13)

mieszkaniec

Data: 10 czerwca 2024, 09:17 wiem, że mamy demokrację i każdy może głosować na kogo chce.

expert z pod 40

Data: 10 czerwca 2024, 12:12 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

nowy

Data: 10 czerwca 2024, 14:21 znowu pis wygrywa, znowu wstyd. Co może przekonać do głosowania na ludzi skazanych przez sądy, ściganych przez prawo, którzy za swoich rządów puścili miliardy, zarobili miliony, śmieją się z prokuratury i polskiego prawa, które sami stworzyli?
możecie to wytłumaczyć?
może to kwestia mobilizacji miłośników bezprawia, którzy boją się rozliczeń? masakra
jak można głosować do parlamentu EUROPEJSKIEGO na partie, które albo nie chcą być w UE albo chcą ją rozwalać od środka? już nie pamiętacie jak było kiedy nie byliśmy w UE? zero wyjazdów, bieda, zero autostrad, dziury w jezdniach, na polach konie, a Ursus C330 to dobro luksusowe jedno na całą wieś. Chcemy znowu trafić w ramiona wielkiego brata ze wschodu?


do "nowy"

Data: 10 czerwca 2024, 18:00 umyj sie w zimnej wodzie.
Jak można głosować na ryżego który oprowadzał sie po molo , wiadomo z kim ?
jak można głosować na tego co sie schlał i po pijaku przemawiał do strażaków ? strażaków którzy bardzo często charytatywnie ratują ludzkie życie i mienie narażając własne życie ,
a co sie dzieje na wschodniej granicy ? że się zakleja magazynki żołnierzom.....brak słów....Koszyk-kamyk wypad ze rządu...
a co jak platformersi rzundzili to przewałek nie było ? i to jeszcze jakie....
Po pół roku rzundów "usmiechniętej" kał licji rośnie bezrobocie, zamykane są zakłady pracy..... ekonomicznie spadamy w dół : to mówią analitycy , ekonomiści , nie politycy !
Co do pamięci,, pamiętam : bezrobocie ~20 % , zakupy na zeszyt , największa skala ubóstwa w Unii Europ. zakłady "sprzedawane" za 1 zł , za rządów ryżego i spółki.....
Nie pasuje ci pis ? to oddaj 500 plus , oddaj wyprawki szkolne, oddaj trzynastą , czternastą emeryture , zwróć wszelkie osłonowe wypłacane w trakcie kowidu. Prosze oddać te pieniądze!
Aha! właśnie wzrastają ceny prądu elektrycznego , tak o 70 % i gazu ziemnego też....
A rządni sexu ciapaci już do nas płyną...... bo ryży podpisał pakt .... i po co ?
Do "nowy" ; nie pozdrawiam.

do nowy

Data: 10 czerwca 2024, 18:33 Wstyd to za takie wpisy. Można jeździć wszędzie, a ty możesz nawet wrócić na Białoruś. Po wpisie widać kim jesteś.

mike

Data: 10 czerwca 2024, 20:39 Podręcznikowy syndrom bitej żony...

Do nowy

Data: 10 czerwca 2024, 22:23 To wszystko prawda co piszesz .....jak durnym trzeba być głosując na przestępców..czy złodzieja Obajtka ...który ucieka z kraju i chowa się w innym kraju ...skoro jesteś nie winny to czemu się ukrywasz,....Unia nie chroni przestępców i złodziej ..tyle co nakradł to on musi siedzieć ...

nowy

Data: 11 czerwca 2024, 13:41 @do nowy
chłopcze, ja Ciebie nie obrażałem, więc trochę miarkuj swoje wypociny.
nie brałem 500+, a nawet jak bym brał to było to z moich podatków, więc należałoby się jak nagrody dla p. Szydło i jej ministrów. Nie pobieram ani 13 ani 14 emerytury, tak a propos opłacanej min. z moich składek, a przy okazji zadłużając państwo i zabierając emerytury przyszłych emerytów.
Rozumiem, że oglądasz już tylko tv Republika i powtarzasz propagandę, która ma trafiać do ludzi niemyślących samodzielnie.
Kim jestem? Polakiem, Europejczykiem i myślącym człowiekiem. Bez Europy i NATO trafimy albo objęcia Łukaszenki albo Putina.
czy lubię pis? niestety każda władza jest zdeprawowana (tutaj chyba się zgadzamy), ale to co się działo przez ostatnie 8 lat, to Sodoma i Gomora.
Nie będę Cię dopytywał kim Ty jesteś i jakie masz wykształcenie, ponieważ Twój wpis mówi wszystko.
Mimo wszystko pozdrawiam Cię serdecznie - w końcu znowu jest demokracja i każdy ma możliwość wyboru i wyrażania swojego zdania.

Do tych ...

Data: 11 czerwca 2024, 13:41 Co teraz będą kraść. Ile Obajtek nakradł , że w ciągu 3 miesięcy działań następcy z PO zniknęło kilkadziesiąt milionów z Orlenu. I jeszcze pensje sobie podwyższyli. Poza tym szykuj mieszkanie na gości, pewnie nie odmówisz brodatym inżynierom.

Do "nowy"

Data: 12 czerwca 2024, 13:27 Przepraszam, o jakiej ty demokracji mówisz ?
Wszystkie media pod kontrolą jednej władzy, który więc dziennikarz odważy się zadać "niewygodne" pytanie ? Przecież to aż mdli, jak za komuny, jeden tylko słuszny nurt. Nie można dzisiaj uzyskać np. info : ile zarabiają obecnie prezenterzy w tvnbis, Teleexpress, ile zarabia ich kierownictwo....a ile zarabiają ci co przejęli spółki państwowe, brak informacji -
a przecieki są takie że przewyższają zarobki poprzedników..
Demokracji?

pomówienie ?

Data: 12 czerwca 2024, 16:41 Przepraszam, dlaczego redakcja pozwala publicznie nazywać kogoś "złodziejem" ?
Przepraszam czy internauci którzy piszą takie komentarze mają prawo tak kogoś określać , osądzać ? Konkretnie , czy mają dowody na czyjąś "winę" ? Byli naocznymi świadkami ? Są w posiadaniu twardych dowodów ? Złapali go za rękę ?
Konkrety ... ?.. a nie propaganda....
Przepraszam czy jakiś sąd przeprowadził rozprawę i orzekł winę danej osoby , wydał wyrok ?
Przepraszam , a czy to nie jest przypadkiem pomówienie ? a może propaganda ?
A czy przypadkiem na takie pomówienia nie ma paragrafów ?

nowa

Data: 13 czerwca 2024, 07:30 o kolejnych aferach poprzedniej władzy trąbią wszystkie media. Każdego dnia wychodzą na jaw kolejne tematy.
F

antydemokrata

Data: 21 czerwca 2024, 21:58 Czyli nic nowego. Układ pookrągłostołowy ma się dobrze. Ciemny lud poszedł do urn jak zwykle wybrać swoich...doicieli...