Wiaty przystankowe na celowniku wandali. Magistrat apeluje
Dodano: 6 maja 2026; GoraKalwaria.net W ostatnim czasie na terenie gminy Góra Kalwaria ponownie doszło do aktów dewastacji wiat przystankowych - informuje magistrat i apeluje do mieszkańców.
Najnowszym "dziełem" wandali jest uszkodzona wiata w Wólce Załęskiej na trasie do Konstancina-Jeziorny.
Tymczasem magistrat przypomina, że przystanki to mienie nas wszystkich – służą nam każdego dnia, chroniąc przed deszczem i wiatrem. Niestety, przez bezmyślne działania wandali, zamiast inwestować w nowe udogodnienia, samorząd musi przeznaczać środki z budżetu gminy na kosztowne naprawy i wymianę szyb.
Magistrat zaapelował do mieszkańców o czujność:
"Jeśli byliście świadkami niszczenia mienia lub posiadacie jakiekolwiek informacje, które mogą pomóc w ustaleniu sprawców, prosimy o kontakt:
- Urząd Miasta i Gminy Góra Kalwaria
- Policja lub Straż Miejska w Górze Kalwarii
Każda informacja – nawet ta przekazana anonimowo – jest dla nas cenna i może pomóc ukrócić ten proceder. Nie bądźmy obojętni na niszczenie naszej wspólnej przestrzeni!"
Dodaj swój komentarz



Najnowsze artykuły
- Wianki na Urzeczu 2026 - Urzeckie sploty
- Srebro i brąz dla zawodników FC Centrum Tang Soo Do
- Uczniowie Szkoły Podstawowej w Baniosze odwiedzili piaseczyńskich policjantów
- Policjantka odwiedziła przedszkolaki z gminy Góra Kalwaria
- Jakie elementy najczęściej obejmują szkolenia transportowe?
- Długi weekend na Mazowszu!
- Jak usunąć rysy z okularów? Domowe sposoby i profesjonalne polerowanie
- Psianka czarna w kukurydzy: mały chwast, duże zagrożenie dla plonu
- Gorąco wokół przebiegu OAW przez Górę Kalwarię
- Przed nami weekend pełen wydarzeń w Górze Kalwarii i Czersku
Ostatnio na forum
do Pana Rajmunda: Proszę Pana, dziwne podejście, jest organizowana debat a Pan swoje -...
Policjantka odwiedziła przedszkolaki z gminy Góra KalwariaMieszkaniec : Policjanci powinni się wziąć za robotę ,na targowisku sprzedają papierosy...
Gorąco wokół przebiegu Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej przez Górę KalwarięRajmund Wiśniewski: zamilkłem i co widzę : bezradność, zwątpienie, cisza... po prostu beznadzieja....
Policjantka odwiedziła przedszkolaki z gminy Góra KalwariaAntek: A co w tym dziwnego... aż piszecie na stronie ...To normalne jest że...
Gorąco wokół przebiegu Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej przez Górę KalwarięAO: To nieudolne państwo wprowadziło specustawę drogową ponieważ nie umiało...




Ostatnio dodane ogłoszenia
Mieszkaniec
Mieszkaniec
Xy
mieszkanka