Twoje kręcone włosy żyją własnym życiem? Poznaj sposoby jak je ujarzmić!

Dodano: 27 marca 2023; O kręcone włosy teoretycznie trzeba dbać tak jak o każde inne. Niemniej jednak ze względu na skręt, a także fakt, że bardzo szybko się przesuszają, wymagają odpowiedniej, dedykowanej pielęgnacji. Posiadaczki kręconych, naturalnych włosów mogłyby pewnie napisać na ten temat esej, bo wiedzą z czym zmagają się na co dzień. Jeżeli zafundowałaś sobie kręcone włosy, podpowiemy Ci jak o nie dbać.


News will be here

Jak często należy podcinać kręcone włosy? 

Niezależnie czy włosy są naturalne, czy też po zabiegu trwałej, należy je regularnie przycinać. W ten sposób można uniknąć problemu rozdwajających się i przesuszających się końcówek. Należy przy tym zwracać uwagę, by do cięcia nie były używane drenażówki, które postrzępią włosy, przez co ich pielęgnacja będzie jeszcze trudniejsza. Włosy kręcone wymagają klasycznego cięcia. Warto wiedzieć, że włosy kręcone, właściwie tak jak inne rodzaje włosów, najlepiej podcinać co 2-3 miesiące. Dzięki temu można utrzymać odpowiedni kształt swojej kręconej czupryny. 

 

Na co należy zwrócić uwagę przy pielęgnacji kręconych włosów? 

Przede wszystkim należy dobrać odpowiednie kosmetyki dedykowane kręconym włosom. Należy wiedzieć, że takie włosy mają tendencję do puszenia się i są wysokoporowate. Jeżeli marzysz o rozjaśnianiu włosów kręconych, to pamiętaj, że robienie tego na całej długości będzie wiązało się z ich znacznym zniszczeniem. Lepiej zatem postawić jedynie na refleksy. Pamiętaj, że kręcone włosy najbardziej preferują odżywki emolientowe. Możesz też wybrać linię kosmetyków dedykowaną takim włosom. Odżywkę na kręcone włosy należy nakładać metodą OMO, czyli dwukrotnie. Najpierw nakładasz odżywkę od połowy długości loków, następnie myjesz całe włosy szamponem, a następnie całość spłukujesz chłodną, ale nie zimną wodą. W kolejnym kroku ponownie na włosy nakładasz odżywkę. Tym razem powinna pozostać na włosach przez 5 minut. Po spłukaniu włosów, musisz odsączyć z nich nadmiar wilgoci, jednak nie możesz ich pocierać czy ugniatać. Włosy kręcone musisz rozczesywać na mokro. Czesanie takich włosów na sucho wiąże się z ich niszczeniem, dlatego nie należy tego robić. Przed czesaniem na lokach rozprowadź odżywkę w formie mgiełki, która dodatkowo ułatwi cały proces. To jeszcze nie wszystko, bowiem musisz wiedzieć, jaki powinnaś wybrać grzebień. Otóż najlepiej sprawdzi się ten z szerokim rozstawem ząbków. Oczywiście włosy kręcone nie lubią agresywnych detergentów ani alkoholu, zatem Twoje kosmetyki nie powinny ich zawierać. Możesz też sięgnąć po odżywki proteinowe, które tworzą ochronną powłokę nadają połysk i wygładzają.     

   

Jak należy stylizować włosy kręcone?   

Podczas suszenia włosów kręconych zawsze należy używać chłodnego nawiewu, a ponadto suszarka powinna być wyposażona w dyfuzor. Ponieważ włosy wysokoporowate mają tendencję do elektryzowania się, zadbaj by suszarka była wyposażona w jonizację. Do stylizacji swoich loków wybierz piankę lub żel. Możesz też sięgnąć po mgiełkę, czyli tonik do włosów. Ważne, by był to produkt, który przeznaczony jest do włosów kręconych. Co więcej powinnaś delikatnie formować swoje loki palcami według uznania. Najlepiej prezentuje się naturalny skręt, więc więcej kosmetyków czy urządzeń do stylizacji nie potrzeba. 

Włosy kręcone mogą naprawdę pięknie się prezentować i być lśniące. Nie należy zapominać o ich regularnym olejowaniu czy też stosowaniu maski do włosów. Jeżeli chodzi o oleje to sprawdzi się olej z czarnuszki, arganowy czy też z pestek winogron.