Tablice manipulacyjne dla dzieci - od jakiego wieku najlepiej się sprawdzą?

Dodano: 6 grudnia 2022; Tablice manipulacyjne to doskonałe zabawki sensoryczne. Sprawdź nasze rady i dowiedz się, jak wybrać odpowiednie dla Twojego dziecka!


News will be here

Tablice manipulacyjne to zbiór różnorodnych przedmiotów, którymi dziecko może poruszać, kręcić czy przekładać. Są doskonałym połączeniem nauki, zabawy oraz rozwoju sensorycznego.

Czym są tablice manipulacyjne dla dzieci?

Zabawki tego typu mają najczęściej formę płaskiej tablicy lub stojaka. Na powierzchni przytwierdzone są różnorodne przedmioty codziennego użytku. Mogą to być suwaki, klamki, zamki, koła zębate, sznurówki czy wiele innych.

Kluczową zaletą tablic jest nakłanianie dzieci do pogłębiania naturalnej ciekawości i chęci majsterkowania w kontrolowanych warunkach.

Jakie elementy można spotkać na tablicach manipulacyjnych?

Tablice Woobiboo w zależności od modelu mogą być wyposażone w ogromną ilość przedmiotów. Najczęściej można spotkać takie elementy jak zatrzaski, sznurówki, gniazdka, zamki błyskawiczne, dzwonki czy lusterka. Niemniej jednak wybór zabawek jest praktycznie nieograniczony. Na takiej tablicy mogą znaleźć się wszelkie drobne przedmioty, w które kilkulatek lubi wkładać rączki.

Czy tablice są bezpieczne dla małych dzieci?

Tablice dostępne na https://woobiboo.com/kategoria-produktu/tablice-manipulacyjne/ to produkty certyfikowane. Wszystkie ich elementy zostały wykonane z bezpiecznych surowców. Ze względu na rygorystyczne normy, które obejmują akcesoria dla dzieci, każdy etap produkcji tablic manipulacyjnych jest ściśle kontrolowany.

W jaki sposób można dopasować tablicę do potrzeb dziecka?

Tablice manipulacyjne stanowią bezpieczne oraz kontrolowane środowisko do eksplorowania naturalnych potrzeb dziecka. Każdy kilkulatek poznaje świat wszystkimi zmysłami. Wszystko chce obejrzeć, dotknąć i spróbować. W wielu sytuacjach jest to nie tylko niewskazane, ale również niebezpieczne.

Rozwiązaniem tych problemów jest dobrze skonstruowana tablica manipulacyjna.

Dlaczego i w jakim momencie warto kupić tablicę manipulacyjną?

Dzieci lubią naśladować rodziców. Z tego względu ogromną popularnością cieszą się zestawy do gotowania czy sprzątania. Niemniej jednak niezależnie od wieku dziecka ważne są również zabawy naśladujące poszczególne czynności, które mają zarazem ogromny wpływ na rozwój motoryki.

Niemowlęta i kilkulatki z pewnością zainteresują się zestawem pokręteł, guzików i lusterek, które nie tylko wyglądają tak samo, jak to, co mają rodzice, ale również są satysfakcjonujące do dotykania i ruszania.