Szybko, zdrowo i ekonomicznie, czyli catering dietetyczny

Dodano: 26 października 2022; Żyjemy w zwariowanych czasach, ciągle gdzieś pędzimy i na wszystko brakuje nam czasu. Staramy się ograniczać aktywności najmniej istotne. I tu z pomocą przychodzi catering dietetyczny potocznie zwany dietą pudełkową - to rozwiązanie, które z dnia na dzień zyskuje coraz więcej zwolenników i nie ma w tym nic dziwnego, bo to same plusy!

Decydując się na catering dietetyczny musimy wziąć pod uwagę kilka czynników – po pierwsze dobrać odpowiednią dla siebie dietę. Jeśli borykamy się z jakimiś problemami zdrowotnymi, to jej wybór warto najpierw skonsultować z lekarzem prowadzącym. Wiedząc już na jaki rodzaj diety się decydujemy – a wybór jest ogromny – od menu standardowego, poprzez odchudzające, z niskim indeksem glikemicznym, wegańskie i wegetariańskie, dedykowane osobom aktywnym fizycznie ale i wspomagające funkcjonowanie mózgu, aż po idealnie zbilansowane menu dla osób, które chcą zadbać o kondycję skóry, włosów i paznokci. Olbrzymia różnorodność diet do wyboru, ale też różne wariacje tej samej diety – zależnie od zapotrzebowania kalorycznego po ilość posiłków przygotowanych do spożycia w ciągu dnia. Ważna jest też lokalizacja firmy cateringowej – w przypadku południowego Mazowsza odpowiednim wyborem będzie https://mojcatering.com.pl/dostawa/, który dostarczy nam gotowe posiłki późnym wieczorem lub wczesnym rankiem tak, abyśmy mieli zapewnione wyżywienie na cały dzień.

Ale wracając do zalet… Catering dietetyczny to zróżnicowane posiłki, każdego dnia inne menu. To zbilansowana dieta dopasowana do naszych potrzeb – stylu życia, kaloryczności i preferencji smakowych. To też oszczędność czasu – nie chodzimy przecież na zakupy i nie przygotowujemy posiłków, bo gotowe paczuszki czekają codziennie pod drzwiami. Poza czasem oszczędzamy też energię elektryczną i gaz – w końcu nie musimy gotować, piec, dusić. Nie marnujemy też żywności, bo posiłki są dobrze skomponowane, a ich kaloryczność tak dobrana, żebyśmy niczego nie wyrzucali, najadali się zdrowo, a nie przejadali. W związku z tym, że nie kupujemy za dużo i nie wyrzucamy, to oszczędzamy też pieniądze – jednorazowy zakup diety na tydzień, dwa czy nawet cztery tygodnie jest o wiele korzystniejszy finansowo niż robienie zakupów co kilka dni. Co więcej – dieta pudełkowa to troska o zdrowie – w końcu wybieramy zawsze świeże, odpowiednio dobrane posiłki, nie przejadamy się i mamy więcej czasu na aktywność fizyczną lub spędzenie czasu z rodziną albo przyjaciółmi.