Sprzęt do restauracji – jak wyposażyć lokal gastronomiczny?

Dodano: 27 października 2022; Wyposażenie lokalu gastronomicznego to podstawa, by móc zacząć prowadzić działalność w tej branży. Od jakości sprzętów zależy jego prosperowanie i szansa na powodzenie oraz pozyskanie stałych klientów. Dobrej jakości wyposażenie to klucz do sukcesu, ale często też poważna inwestycja. Sprawdź, jakie wyposażenie kuchni w restauracji jest niezbędne. Pozostałe akcesoria można dokupić na dalszym etapie działalności.

Sprzęt gastronomiczny – podstawowe wyposażenie kuchni w restauracji

Świeże i wartościowe składniki to podstawa udanego dania. By je przygotować, niezbędne są jednak przede wszystkim odpowiednie i dobrej jakości urządzenia. Wśród must have wyposażenia kuchni w restauracji należy m.in. wydajny piec, komory chłodnicze i szafy mroźnicze, automatyczny ekspres do kawy, akcesoria służące do obróbki żywności, meble ze stali nierdzewnej czy meble do przechowywania produktów.

Sprzęt do restauracji – grupy

Wyposażenie powinno być solidne, praktyczne i funkcjonalne. Stawiaj na urządzenia trwałe, solidne i dobrej jakości, wykonane z dobrej jakości komponentów. Można je zamówić w hurtowni gastronomicznej albo wypożyczyć. By móc dokonać zakupu, można wybrać sprzęt używany albo skorzystać z leasingu.

Wyposażenie kuchni w restauracji to m.in. urządzenia kuchenne, meble ze stali nierdzewnej, oświetlenie, sprzęty do mrożenia żywności, urządzenia do utrzymywania ciepła, akcesoria służące do prezentacji oraz produkty higieniczne. Oto kilka artykułów z różnych grup tematycznych w gastronomii.

Automatyczny ekspres do kawy. Urządzenie, które przygotuje świetną kawę za naciśnięciem jednego przycisku. Wykorzystuje nowoczesne technologie oraz zintegrowane młynki do kawy. Profesjonalne ekspresy sprawdzą się w gastronomii – m.in. w kawiarni, barze czy w restauracji. Ważną cechą jest stabilność ekspresu, wydajność i szybkość. Warto też zwrócić uwagę na dostępność usług serwisowych i części zamiennych. Stanowi podstawowe wyposażenie w kawiarni czy cukierni, a także uzupełnienie w kantynie biurowej, bistro czy sali śniadaniowej wielu hoteli. Polecamy zwrócić szczególną uwagę na ekspresy do kawy SMEG, wysokiej jakości włoskie sprzęty, z niesamowitą wydajnością świetnie sprawdzą się w punkcie gastronomicznym, hotelu i restauracji.

Piec do gastronomii. Podstawowym sprzętem w wyposażeniu kuchni w restauracji jest piec – najczęściej wybierany jest piec konwekcyjny lub konwekcyjno-parowy. Bez wydajnego i dobrej jakości pieca nie jest możliwa działalność gastronomiczna. Piece różnią się wielkością, funkcjonalnością czy wydajnością.

Komora lub szafa chłodnicza / mroźnicza. Szafa, komora lub regał chłodniczy jest elementem stałego wyposażenia lokalu. Ma sprawić, że dane produkty będą utrzymywały wybraną temperaturę i pozostaną długo świeże. Można w nich przechowywać m.in. mięsa, ryby czy warzywa.

Akcesoria drobne. Dodatkowe sprzęty są pomocne i ułatwiają pracę w kuchni. Są to m.in. nożyce, naczynia, deski do krojenia, pojemniki do przechowywania żywności, akcesoria do napojów.