Skóra pod oczami ma specjalne wymagania pielęgnacyjne

Dodano: 26 marca 2023; Skóra wokół oczu jest najbardziej delikatna z całej twarzy i to w tej okolicy widać pierwsze oznaki starzenia. Są one związane nie tylko z naturalnymi procesami w organizmie, ale i mimikę i czynnikami zewnętrznymi. Jak pielęgnować skórę pod oczami, aby zachować młodzieńczy wygląd na dłużej?

Objawy starzenia na skórze pod oczami

Skóra pod oczami zaczyna się starzeć najszybciej i pierwsze zmarszczki, jakie się pojawiają, widać właśnie tam. Najczęściej widać zmarszczki w zewnętrznych kącikach oczu, co może być efektem złej pielęgnacji, ale też zwykłej mimiki twarzy. Częsty objaw zmęczonych oczu to opuchlizna, worki i cienie, które wynikają z zastojów limfy. Wynika to z zaburzeń krążenia, na które skóra pod oczami jest szczególnie narażona. Uciążliwe sińce pod oczami także odbierają urody, a powstają na skutek płytkiego ukrwienia tej okolicy, a także cech wrodzonych. Za mała ilość snu, zła dieta i stres mają duży wpływ na pogłębianie się sińców pod oczami. Jak łatwo można zauważyć, skóra pod oczami jest bardzo narażona na wszelkie niedoskonałości i dlatego należy szczególnie skupić się właśnie na niej. Kremy pod oczy z kwasem hialuronowym i chłodzącym aplikatorem to kosmetyk, który znacznie pomaga w pielęgnacji. Dzięki aktywnej substancji i chłodzeniu w aplikacji daje bardzo dobre efekty i poprawia jakość skóry pod oczami. 

 

Jakie są podstawy skutecznej pielęgnacji skóry pod oczami?

Odpowiednie kremy pielęgnacyjne pod oczy to must have w zestawie kosmetyków. Niektórzy używają kremu pod oczy lub w ogóle nie pielęgnują tych okolic. Niestety ma to swoje skutki dość szybko i oznaki starzenia widać najpierw pod oczami. Należy jak najszybciej zacząć profilaktykę antystarzeniową i wybrać wysokiej jakości krem pod oczy. Jakie kremy najlepiej wybrać na te okolice? Przede wszystkim kremy, które w recepturze mają składniki wiążące wody. Są to kwas hialuronowy, sorbitol, kwas piroglutaminowy lub aminokwasy. Dzięki tym właściwościom są w stanie skutecznie nawilżać skórę, bo wnikają mocno w skórę, a nie tak jak zwykłe kremy, które zostają na jej powierzchni. Ponadto składniki wzmacniające skórę też są bardzo ważne, czyli kwasy tłuszczowe i ceramidy. Warto szukać również składników drenujących i udrażniających, mających wpływ na mikrokrążenie. Dzięki temu okolica oczu jest stymulowana i zmniejszają się cienie pod oczami.

 

Jak dodatkowo dbać o skórę pod oczami?

Całościowe dbanie o okolice oczu, to nie tylko pielęgnacja, ale i pewne codzienne nawyki. Pierwsze zalecenie to ochrona skóry przed promieniowaniem słonecznym za pomocą kosmetyków z filtrem lub okularów z filtrami UV. Promienie słoneczne mają zdolność przenikania głęboko w skórę i dlatego są tak szkodliwe. Do tego dochodzi ochrona przed silnym wiatrem, zanieczyszczonym powietrzem i czytaniem po ciemku. Jeśli chodzi o domową pielęgnację, to zaleca się dokładne oczyszczanie skóry oczu i demakijaż. Można go wykonać przy użyciu delikatnego płynu micelarnego, pianki albo płynu do demakijażu oczu z dwufazową formułą. Ruchy przy demakijażu powinny być oklepujące, a nie rozciągające.