Serwer Dell dla małych, średnich oraz dużych firm

Dodano: 17 listopada 2022; Niezależnie od wielkości firmy bądź branży, w jakiej przedsiębiorstwo działa, realizacja codziennych czynności pracowniczych w głównej mierze opiera się na wykorzystaniu sprzętu komputerowego.

Niezależnie od wielkości firmy bądź branży, w jakiej przedsiębiorstwo działa, realizacja codziennych czynności pracowniczych w głównej mierze opiera się na wykorzystaniu sprzętu komputerowego. Każda firma, która chce prosperować w sposób wydajny, zainwestować powinna w serwer dobrej jakości. Producent Dell skupia się na tworzeniu urządzeń dedykowanych małym, średnim oraz dużym firmom. Jaki serwer Dell warto zakupić?

 

Serwery Dell zwiększające wydajność i szybkość pracy w firmie

Współczesne stanowisko pracownicze wyposażone jest zazwyczaj w komputer bądź laptop, które pozwalają pracownikom danej firmy realizować czynności, bardzo często niemożliwe do wykonania, bez wykorzystania sprzętu tego typu. Dostępny na rynku sprzęt różnić się może względem siebie parametrami, ważne jest zatem dobranie urządzenia bezpośrednio pod konkretną działalność.

Każda firma, która pragnie rozwijać się na rynku, a tym samym zdobywać wyższe korzyści finansowe, powinna zainwestować w serwer Dell. Jest to urządzenie, które nie tylko zwiększa wydajność, ale także pomaga łatwiej obsługiwać gromadzone dane oraz zwiększa ich bezpieczeństwo przechowywania.


 

Serwer Dell R640 vs. serwer Dell R740

Doskonałą propozycją dla średnich oraz dużych firm jest serwer Dell R640. Jego konstrukcja opiera się na budowie rack, oznacza to, że należy go umieścić w specjalnej szafie serwerowej. Duże przedsiębiorstwa dysponują najczęściej specjalnym pomieszczeniem, zwanym serwerownią. To właśnie w tym miejscu znajdują się wspomniane szafy serwerowe, bowiem zajmują one nieco więcej miejsca, niż serwery o budowie typu tower. Dell R640 posiada procesor serii Intel Xeon SP (Scalable Processors) wraz z pamięcią RAM taktowaną zegarem 2667 MHz. Zastosowanie rozwiązania w formie możliwości wzbogacenia serwera w aż dwa tego typu procesory sprawia, że dysponuje on do 56-ciu rdzeniami obliczeniowymi oraz 24-oma modułami pamięci operacyjnej, zawierającej 12 modułów nieulotnej pamięci NVDIMM.

Innym rodzajem serwera jest Dell R740. Jest to zdecydowany faworyt z serii Dell PowerEdge. Przeznaczony jest dla dużych korporacji, które intensywnie pracują na ogromnej ilości danych. Także w nim wykorzystany został procesor Xeon SP, który zwiększa zasoby obliczeniowe aż o 27% względem liczby rdzeni oraz o 50%, biorąc pod uwagę przepustowość względem poprzedniej generacji CPU. Jeżeli zdecydujemy się na trzy jednostki centralne, możemy zainstalować aż 3 TB pamięci RAM ECC DDR4.