Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA


Seniorzy się doczekali – mają miejsce spotkań

Dodano: 28 lipca 2021; Otwarto gminny Klub Senior+ Wisełka. Mieści się on przy ul. Pijarskiej 40 w Górze Kalwarii. W budynku, gdzie kiedyś działała biblioteka, wcześniej zaś – restauracja Wisełka.

Wnętrza wyremontowała gruntownie gmina dzięki pozyskaniu 150 tys. zł z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (dopłaciła z własnego budżetu ponad 95 tys. zł). Nowa placówka jest częścią górskokalwaryjskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Kieruje nią Aleksandra Bogatek.

Wisełka składa się z dwóch pomieszczeń: kawiarenki z aneksem kuchennym, a także sali ze sceną, nagłośnieniem i ekranem oraz drabinkami do ćwiczeń. Jeśli ktoś chce się zapisać, powinien przyjść do klubu w godzinach otwarcia.

(info i fot. UMiG Góra Kalwaria)


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (20)

Jaś

Data: 28 lipca 2021, 14:02 ale oczywiście nie podano w jakich godzinach i w jakie dni jest otwarte. Trzeba było błysnąć sumami pieniędzy tak jak by to najbardziej obchodziło emeryta.
Piszecie o wypadkach na drogach i wynikających z tego utrudnieniach nie podając daty i godz. a informacja wisi tygodniami i przeciętny czytelnik jest zdezorientowany czy to było czy jest

miszkanka

Data: 28 lipca 2021, 14:14 no i git,
a może jakiś plac dla psiaków, gdzie będę mogła poćwiczyć ze swoim czworonogiem. Pies będzie miał tor przeszkód, psich kolegów i koleżanki do wspólnych zabaw, a ja będę mogła wymienić się spostrzeżeniami dot. m.in. psiaka z innymi mieszkankami i mieszkańcami.
W mieście coraz częściej widać nowe psiaki więc może warto zadbać o nie i ich właścicieli

Ferdek

Data: 28 lipca 2021, 14:44 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Marta

Data: 28 lipca 2021, 16:11 Mam paszport Polsatu, ma to znaczenie ?

Wyborca

Data: 29 lipca 2021, 10:08 Emeryci dziękują. Nareszcie stałe, niezależne miejsce spotkań. Przydałby się harmonogram działalności. Emeryci z okolicznych wsi wiedzieliby co się dzieje w Klubie Seniora.

N

Data: 29 lipca 2021, 10:56 Mieszkanko, propozycja parku agility dla psów zostala zgłoszona w kwietniu w ramach pomyslu na stworzenie nowego centrum aktywnosni.
Park aktywności ma powstac na przeciwko Ośrodka Kultury… natomiast czy powstanie, kiedy …. Od kwietnia władze nie podały zadnej dalszej informacji.

G

Data: 29 lipca 2021, 10:59 To miasto to jedno wielkie G arus zrobił rewitalizację i usiadł na laurach a jadąc po mieście się zawieszenie wykrusza w każdym samochodzie !!! Wstyd !!!

Ja

Data: 29 lipca 2021, 11:47 Park dla psów?
Najpierw dla ludzi trzeba zrobić porządny park a potem dla psów. Jakaś kolejność musi być.

N

Data: 29 lipca 2021, 15:02 Tak, masz racje zróbmy kolejny park za kilka mln zl. Obsadzmy zielenia postawmy lawki bedzie super, aby spoleczna patologia miala wiekszy wybor na ktorej lawce czy altanie dzis melanzowac. Zapraszam na skarpe w weekend w godzinach popoludniowych, jesli ktos nie wie o czym pisze. Ponadto park ma sluzyc mieszkancom, ktorzy posiadaja psy, nie jedynie psom.

Józiek

Data: 29 lipca 2021, 17:48 Z artykułu wynika ,że seniorzy będą bawić gdzie kiedyś bawili gdy byli młodzi. Znam to miejsce od środka (z tamtych lat) nawet za czasów komuny można było zajrzeć kto jest w gospodzie (tak wówczas mówiło się o tym przybytku) kto z kim i co spożywa. Dzisiaj nie da się podejrzeć może to jakieś tajemne tajne na pewno nie magiczne miejsce jest !

Wyborca

Data: 30 lipca 2021, 09:47 Najbardziej emerytom oprócz socjalizacji jest rehabilitacja i drabinki tu nie wystarczą. Trzeba zatrudnić fizjoterapeutów i 5 razy w tygodniu ćwiczenia ćwiczenia i jeszcze raz ćwiczenia.

ciekawski

Data: 30 lipca 2021, 18:53 Czy jest tam pokój zwierzeń ?

Do N.

Data: 31 lipca 2021, 12:47 Ja powiedziałam o porządnym parku. Nie o skarpie. Nie chodziło mi o półśrodki. Jak coś jest z prawdziwego zdarzenia to może służyć zarówno ludziom jak i psom. Tu mowa o wszystkim. Monitoring itd...
Coś na miarę parku w Konstancinie czy też w Warce. Tam jak to nazwalas/es,, patologia,, nie miałaby racji bytu.

Luna

Data: 31 lipca 2021, 14:40 @Joziek Tak to byla resteuracja Wiselka ,drugi taki przybytek byl przy Pilsuckiego. Zacisze .

rada

Data: 1 sierpnia 2021, 08:44 @Luna restauracja Zacisze była przy ulicy 3 Maja na przeciwko przystanku . Można było ,,kulturalnie \'\'oczekiwać na autobus przy kuflu piwa i nie tylko.

Józiek

Data: 1 sierpnia 2021, 10:07 @Luna
Młoda jesteś to nie wiesz, że pisze się Piłsudskiego, ale Zacisze było przy ul. 3-go Maja

Dżuma

Data: 1 sierpnia 2021, 10:15 Seniorzy już mają miejsce spotkań, ci co płacą akcyzę też, kibla nie ma i nie będzie bo jak mówił klasyk piniendzy nie ma i nie będzie nawet pasjonaci żeglarstwa mają slip tylko gdzie brudasy mają się umyć ?

Oj nieładnie

Data: 5 sierpnia 2021, 15:01 Miejsce spotkań dla seniorów to i seniorzy powinni to lokum obsługiwać, począwszy od kawiarni ,poprzez sprzątaczkę ,o babci klozetowej nie wspominając. Oni powinni być samowystarczalni już widzę ,że młodzież na posadkę się załapała.

Zniesmaczona

Data: 6 sierpnia 2021, 20:54 Ja w temacie starszego pokolenia, ale inaczej. Dużo na tej stronie było o kiblach ,a w zasadzie ich braku. Często załatwiam swe sprawy w banku na Wierzbowskiego, następnie już tylko kilka kroków mam de elektrycznego na Strażackiej i tu ,no właśnie napotykam już nie młodego pana który sika w biały dzień nie bacząc na nikogo.
Przecież to serce naszego miasta tymi ulicami chodzi młodzież niedługo koniec wakacji.

Halina

Data: 22 września 2021, 20:15 Super że jest klub seniora , nie mogę się doczekać żeby uczestniczyć , bo w czerwcu2022 będę seniorką /pozdrawiam/