Salon MB Motors Piaseczno zwycięzcą corocznego Wielkiego Testu Salonów!

Dodano: 9 listopada 2022; Co roku Auto świat dokonuje Wielkiego Testu Salonów warek popularnych oraz premium. Oceniana jest m.in. organizacja salonu, przyjęcie, prezentacja samochodu, umówienie wizyty, oferta czy jazda testowa. W jakich kategoriach salony Mercedesa wypadły najlepiej?

11 salonów Mercedesa z najlepszą organizacją

Wszystkie salony Mercedesa uzyskały 100% w kategorii Organizacji salonu. Co to oznacza? Każdy z nich posiada salon premium, który odwzorowywuje cechę marki. Oceniono budynek i jego wnętrze. Sprawdzano, czy jest ono urządzone estetyczne, czy na zewnątrz są miejsca do parkowania oraz czy nie ma barier architektonicznych dla niepełnosprawnych klientów.

Przyjęcie klienta oraz Aktywna rozmowa doradcza

Salony Mercedesa uzyskały wysokie oceny w kategorii Przyjęcia klienta. Oceniano czas, po którym sprzedawca podszedł do klienta, to czy się przedstawił, uśmiechnął oraz ile trwała prezentacja.

Nie wszyscy klienci, którzy udają się do salonu wiedzą, jaki konkretny model samochodu chcą zakupić. Tu z pomocą przychodzą sprzedawcy! Powinien on poprowadzić rozmowę z klientem w taki sposób, aby dowiedzieć się jakie ma on potrzeby i odpowiednio doradzić mu nie tylko w kwestii modelu auta, ale również rodzaju jego finansowania czy ubezpieczenia

Salon MB Motors najlepszym salonem w Polsce!

Na 11 sprawdzonych salonów Mercedesa, spośród 17 marek popularnych i 7 premium, salon MB Motors Piaseczno uzyskał tytuł Salon nr 1 w Polsce. Uzyskał on 100% we wszystkich kategoriach: Umówienie wizyty, Organizacja salonu, Obsługa klienta łącznie, Przyjęcie klienta, Aktywna rozmowa doradcza, Prezentacja samochodu, Przygotowanie kompleksowej oferty, Zakończenie i ustalenie kolejnych kroków, jazda testowa oraz Follow up. Natomiast salon MB Motors w Jankach uzyskał 98% w kategorii Wzorowego Salonu, tym samym zajmując 5. miejsce w rankingu.

Ogólne wyniki

Średni wynik wszystkich 11 salonów Mercedesa, sprawdzonych w ramach Wielkiego Testu Salonów wyniósł 92,9%. Tym samym marka ta wyprzedziła Lexusa z wynikiem 92,7% oraz Audi - 91,9%. Reszta sprawdzonych marek premium - Mini, BMW, Volvo i Alfa Romeo - uzyskały średnie poniżej 90%, ale powyżej 80%.

Przyjdź do salonu MB Motors w Jankach i sprawdź go sam!

Przyznane wyróżnienia w Wielkim Teście Salonów uznawane są jako najbardziej prestiżowe nagrody na polskim rynku dealerskim. Odwiedź salon MB Motors i przekonaj się sam, dlaczego został on tak dobrze oceniony! Specjaliści na miejscu pozostają do Twojej dyspozycji i starają się ze wszystkich sił, aby obsługa klienta była wzorem dla innych salonów.