Rząd podjął decyzję ws. zmian na mapie Góry Kalwarii

Dodano: 31 lipca 2022; Od 1 stycznia przyszłego roku ulica Kalwaryjka i Moczydłów PGR będą częścią miasta - zdecydowała Rada Ministrów.

Decyzja ta kończy kilkunastoletnie starania mieszkańców ul. Kalwaryjka o powrót w granice administracyjne miasta. O ile z przyłączeniem części Moczydłowa nie było żadnych kontrowersji, o tyle sprawa Kalwaryjki miała kilka zwrotów akcji.

Przypomnijmy, iż podczas lutowej sesji Rada Miejska – głosami koalicji 11 radnych – odrzuciła projekt rozszerzenia granic miasta o Kalwaryjkę (część Krzaków Czaplinkowskich). Zupełnie inaczej zdecydowano w sprawie części Moczydłowa. O sprawie pisaliśmy tutaj: Radni z koalicji przeciw woli mieszkańców Kalwaryjki.

Mieszkańcy chcieli przyłączenia do miasta nie tylko ze względów historycznych (w tym miejscu od 1837 roku była Kalwaria, która w 1973 roku została włączona do Krzaków Czaplinkowskich), ale także praktycznych. Co więcej, czuli się pomijani przy podziale funduszy sołeckich.

Przeciwny odłączeniu od Krzaków Czaplinkowskich był sołtys tej wsi, a zarazem radny Zenon Nadstawny.

Ostatecznie, na nadzwyczajnej sesji w marcu Rada Miejska zmieniła swoją decyzję, i zgodziła się na przyłączenie ul. Kalwaryjka do Góry Kalwarii.

Stosowne rozporządzenie Rady Ministrów ukazało się w piątek w Dzienniku Ustaw.Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (4)

informacja

Data: 31 lipca 2022, 13:10 Niedługo (nie rząd ,a miastowi)) będą niektórym mieszkańcom odbierać działki, na razie zbierają dokumentację. Mocno zaangażowany był kóń Gertych który ostatnio podupadł.

Miejscowy

Data: 31 lipca 2022, 18:51 Góra to stolyca, reszta tylko okolica!

Emilia 1 sierpnia 15: 40

Data: 1 sierpnia 2022, 15:41 Wiesze koniec męki

Mieszkańcy

Data: 2 sierpnia 2022, 15:41 Dobrze że to już za nami jak wiecie zgoda buduje a niezgoda ruinuje