Rząd dołoży 5 mln zł na ul. Długą w Moczydłowie

Dodano: 15 lipca 2022; Premier ogłosił wyniki III edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych, która była skierowana do gmin i powiatów, w których funkcjonowały tzw. PGR-y.

Gmina Góra Kalwaria otrzyma 5 mln zł na budowę ul. Długiej w Moczydłowie.

Samorząd podkreśla, że wybudowanie ul. Długiej ma strategiczne znaczenie dla otwarcia nowych terenów inwestycyjnych tuż przy granicy miasta i powstania nowych miejsc pracy.

W Moczydłowie, dla liczącego 35 hektarów terenu niegdysiejszego PGR (Państwowego Gospodarstwa Rolnego) od kilkunastu lat obowiązuje plan zagospodarowania przestrzennego, który umożliwia budowę w tym miejscu zakładów produkcyjnych, usługowych oraz magazynów. Ulica Długa łącząca drogę 724 (z Góry Kalwarii do Konstancina-Jeziorny) z ul. Pijarską (szosa z Góry Kalwarii do Piaseczna) pozwoli realnie zagospodarować te tereny. Planowana inwestycja obejmuje wybudowanie liczącej 7 metrów szerokości szosy przeznaczonej do przenoszenia ruchu ciężarowego wraz z konieczną infrastrukturą, a także sąsiadującego ciągu pieszo-rowerowego o szerokości 3 m - czytamy na profilu UMiG.
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (20)

irytacja

Data: 15 lipca 2022, 14:23 rząd? to my wszyscy dokładamy z naszych podatków.

Agata

Data: 15 lipca 2022, 15:38 Pracownicy byłego PPGR mieszkają przy ul Zacisze,
więc remont drogi przy ul Długiej pewnie dla przyszłego inwestora.
Panie burmistrzu, to nie tak powinno być.

antydemokrata

Data: 15 lipca 2022, 20:40 Rząd dołoży. A nie powiedział komu najpierw zabierze?

Zły

Data: 16 lipca 2022, 08:18 Najpierw będzie nowa droga, później zniszczenie jej przez budowlańców.Drogowcy niech nie zapomną o rondach na końcach, nie światła,ale to tylko moje nierealne życzenie.Nowe światła w Żabieńcu , skręcam bezkolizyjnie w lewo,mam zieloną strzałkę, jadę już,a tu dwóch bałwanów jedzie dalej na czerwonym , hamuję ostro i dzięki temu mogę tu pisać jeszcze,brawo światła!

Agata

Data: 16 lipca 2022, 10:13 Czy przyszły inwestor będzie partycypował w kosztach tej inwestycji? Skoro rząd daje środki finansowe na cele, które mają służyć byłym pracownikom PPGR to ta droga będzie służyć wszystkim innym a nie byłym pracownikom. Ul Zacisze przy której mieszkają byli pracownicy, wymaga utwardzenie i chodnika. Trudno nią przejechać a jeszcze trudniej przejść szczególnie po deszczu. Panie burmistrzu najpierw remont ul Zacisze.

Agata

Data: 16 lipca 2022, 11:31 Tereny po byłym PPGR to tereny idealne dla budownictwa mieszkaniowego. Plan zagospodarowania przestrzennego można zmienić. Dlaczego samorząd nie podjął takiej decyzji? Czy samorządowcy widzieli ten teren? Najprościej jest podejmować decyzje nie biorąc pod uwagę potrzeb mieszkańców.

M

Data: 16 lipca 2022, 13:56 I niech te włazy w asfalcie na ul Pijarskiej poprawią by tak nie telepały pod jadącymi pojazdami!

Rzad

Data: 16 lipca 2022, 16:03 Dołożymy też nowe podatki żeby było na bombelkow i braci z lwowa

Jan

Data: 17 lipca 2022, 01:04 Coś tu nie tak, dołożą dla inwestora? A co to za inwestor? Może jakie informacje, czy tak jak z tym skwerem za milion - byli radni jakoś to komentowali?

Agata

Data: 17 lipca 2022, 09:38 To już trzecia edycja pomocy dla gmin w których funkcjonowały PPGR, dlaczego nie złożył Pan Burmistrz wniosku o dofinansowanie w pierwszej edycji? Gdzie Pan był? No cóż teraz Pan POzamiatał.

ot gospodarka

Data: 17 lipca 2022, 09:45 Wykorzystam sezon ogórkowy i po krótce opiszę jak działa (nie działa) Zakład Gospodarki Komunalnej !
Nim zaczęła się modernizacja sieci wodociągowo kanalizacyjnej złożyłem pismo (w siedzibie i na dziennik) że chcę by spółka założyła mi wodomierz oraz rozdzieliła ścieki od deszczówki, do dziś nic takiego się nie wydarzyło.
Skoro "producentowi wody" nie zależy na pieniądzach to ja wezmę sprawy w swoje ręce. Do tej pory moja rodzina kąpie się u mnie, robi pranie postanowiłem że zaproszę też i kolegów z rodzinami- zrobimy grilla wypijemy po kielichu w tym czasie zrobi się pranie. Zmienił się burmistrz, potem prezes zgk ogłosili abolicję dla unormowania finansów kilka osób skorzystało. Powiem wam po cichu ,że, w czasie ulewy niektórzy w dzień ,bardziej strachliwi nocą otwierają studzienki kanalizacyjne bo chcą mieć suchą kostkę na podwórku.

Rada

Data: 17 lipca 2022, 21:01 @M w Polsce się nie da studzienek wyrównać i wyciszyć,w tej dziedziniziedzinie

Anna

Data: 18 lipca 2022, 07:41 Dobrze, że wreszcie ul Długa będzie wyremontowana ale uzasadnienie, że będzie to dla przyszłych inwestorów a mieszkańcy przy tej okazji skorzystają, jest nie do przyjęcia.
Cieszmy się, dobre i to. Droga (ul. Długa) łączącą dwie trasy powinna dawno być zrobiona.

irys

Data: 18 lipca 2022, 18:38 Dobrze że taka inwestycja będzie przeprowadzona. Ale co będzie z równoległą drogą łączącą Moczydłów (prowadzącą do Oczyszczalni). Jest w jeszcze gorszym stanie a dziennie pokonuje ją wiele osób pieszo, rowerzystów, samochodów. Z powodu jej stanu kierowcy szambiarek wybierają dojazd ulicą od strony Mikówca, blokując ruch dla osobówek.

Burak

Data: 20 lipca 2022, 14:57 zamiast narzekać lepiej się cieszyć, że będzie dofinansowanie.

wdzięczny

Data: 22 lipca 2022, 10:53 bardzo dziękujemy rządowi za takie wsparcie i prosimy o: opał na zimę - w miarę możliwości w cenach, które nas nie zruinują, trochę cukru, tańsze paliwo, zwrot podatków zabranych w polskim ładzie, telewizję która podaje fakty, niższe raty kredytów, inflację na poziomie nie wyższym niż średnia w UE, i jeszcze kilku drobiazgów jakie rok temu były czymś zwyczajnym, a teraz są dobrem luksusowym, na które stać bardzo nielicznych.

GK

Data: 27 lipca 2023, 09:51 Co z tą inwestycją???

WPI

Data: 27 lipca 2023, 10:17 Niby inwestycja miała być zrealizowana do końca tego roku ale póki co nic tam się nie dzieje...

Agamemnon

Data: 27 lipca 2023, 15:54 @ot gospodarka
Miasto podniosło nowe chodniki, woda musi zostać na podwórku bo takie są prawa natury.
Dlatego też nagminnie widzę pootwierane dekle na Pijarskiej.

Ala

Data: 28 lipca 2023, 06:58 Może gmina nam wyjaśni???!!!