Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Pokaz mody z ekologicznym przesłaniem

Dodano: 19 września 2019; Dzieci z sekcji plastycznej w Ośrodku Kultury w Górze Kalwarii z nieskrywaną satysfakcją patrzyły w środę jak celebrytki prezentowały zaprojektowane przez nie kreacje z elektroodpadów

Trzydziestka dzieci z Góry Kalwarii oraz burmistrz Arkadiusz Strzyżewski 18 września wzięli udział w finale akcji „Moda na Recykling”. W Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego na warszawskim Żoliborzu osoby znane z małegoekranu przywdziały ubiory w części wykonane z elektroodpadów: elementów pilotów telewizyjnych, płytek drukowanych, fragmentów okapów, zużytych taśm filmowych, przewodów elektrycznych i innych. Barbara Kurdej-Szatan, Katarzyna Skrzynecka, Maja Frykowska, Anna Popek, Zygmunt Chajzer, Katarzyna Boskacka, Conrado Moreno czy Piotr Zelt w blasku fleszy wyszli w strojach na wybieg. Wśród prezentowanych kreacji dzieci dostrzegły sukienkę Moniki Miller (uczestniczki obecnej edycji „Tańca z gwiazdami”) wykonaną z kliszy podczas warsztatów w Górze Kalwarii. Z kolei Marta Tomczak (znana z programu „Projekt Lady”) założyła płaszcz uszyty zpozostałości po wystrzelonych poduszkach powietrznych, której pomysł również powstał w naszym mieście.

„Moda na Recykling” organizowana przez Europejską Platformę Recyklingu zawitała do Góry Kalwarii, jednego z ośmiu polskich miast, w marcu. Znana w branży projektantka mody Anna Kubisz poprowadziła w Ośrodku Kultury warsztaty z udziałem uczestników sekcji plastycznej. Dzieci dowiedziały się przy okazji jak prawidłowo segregować śmieci, jak być bardziej eko i przy tym zrozumiały, że niektórym odpadom można nadać „drugie życie”. Kalwaryjskie warsztaty patronatem honorowym objął burmistrz Arkadiusz Strzyżewski. W środę włodarz odebrał podziękowania od organizatorów akcji za otwartość na nowoczesne formy edukacji ekologicznej.

Fot. UMiG w Górze Kalwarii

(Inf. prasowa)


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (7)

Walery

Data: 19 września 2019, 18:56 Nie dzieci ,a pracowników ZGK ul.Św. Antoniego trzeba edukować.

Chyba że już nie zakopują śmieci.

Hahahaha

Data: 19 września 2019, 19:58 Ciekawe ile podatnik za to zapłacił ja powiem jedno zarabiam 3500 brutto dostaje 2500 państwo miesiąc w miesiąc mnie grabi jak może a w zamian tylko kolejne opłaty. Niech żyje socjalizm !

?

Data: 20 września 2019, 06:26 https://www.styl.pl/podroze/news-czersk-miasto-z-historia,nId,3210154

nsz

Data: 27 września 2019, 15:09 Dzieci dowiedziały się jak segregować śmieci...
...lokatora z bloków na Pijarskiej zapytałem czy segreguje, to mi odpowiedział, że nie bo kosz na plastiki jest pełny pierwszego dnia, a odbierają raz w tygodniu. Więc na drugi dzień plastiki lądują już w kontenerze na komunalne.
Jak AS chce być taki eko to niech się tym zajmie, a nie zdjęciami z celebrytami.

stan

Data: 28 września 2019, 09:16 ..lokatora z bloków na Pijarskiej zapytałem czy segreguje, to mi odpowiedział, że nie bo kosz na plastiki jest pełny pierwszego dnia, a odbierają raz w tygodniu. Więc na drugi dzień plastiki lądują już w kontenerze na komunalne,tez tak jest na Skierniewickiej--mało pojemników,a szkło wala sie czasem długo przy pojemnikach...

nsz

Data: 30 września 2019, 13:49 @Stan
i tutaj trzeba by się zastanowić, czy to, że lokatorzy z 30 bloków (bo tyle ma SM) nie mają możliwości segregacji śmieci wpływa na cenę odbioru tychże?
Przecież w SM mieszka co czwarty mieszkaniec GK.

ekologia czyli hajs

Data: 1 października 2019, 16:26 @nsz
Segregacja to kpina i ściema wszystko jak leci posegregowane ląduje w jednym aucie.
Kiedyś zapytałem dlaczego tak jest odrzekł że ci na taśmie nie mieli by roboty