Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA


Pędził 200 km/h obwodnicą, bo spieszył się po kwiaty dla mamy

Dodano: 25 maja 2022; Kierujący oplem wprowadził w osłupienie mundurowych. Przy ograniczeniu prędkości do 100 km/h na obwodnicy Góry Kalwarii gnał z zawrotną prędkością ponad 200 km/h. Funkcjonariuszom tłumaczył, że spieszył się po kwiaty na imieniny dla mamy.

Policjanci piaseczyńskiej drogówki niejednokrotnie mają do czynienia z kierującymi, którym zdarza się wcisnąć pedał gazu zdecydowanie za mocno. Zawsze surowo i restrykcyjnie kończą takie spotkania ponieważ w dalszym ciągu jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych jest nadmierna prędkość. O tych smutnych statystykach najwyraźniej zapomniał kierujący oplem, który dozwoloną prędkość przekroczył dwukrotnie. Swój pojazd na obwodnicy Góry Kalwarii rozpędził do ponad 200 km/h stwarzając zagrożenie nie tylko dla siebie ale też innych kierujących. Wyczyn kierowcy zarejestrował policyjny wideo rejestrator. Zatrzymany do kontroli 26-latek usiłował wytłumaczyć mundurowym swoją brawurową jazdę tym, że spieszył się po kwiaty dla mamy.

Został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł oraz 10 punktami karnymi.

Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i zdjęcie nogi z gazu! Brawurę na drodze można przepłacić zdrowiem i życiem. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami – bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych.

asp. Magdalena Gąsowska 
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (5)

mieszkaniec

Data: 25 maja 2022, 09:34 niestety podobnych rajdowców mamy również w mieście. Niektórzy na wąskich uliczkach Parceli (i nie tylko) osiągają zawrotne prędkości i cud, że jeszcze nikomu nic się nie stało.
Drodzy królowie prostej, jeśli chcecie się pościgać to warto pojechać na jakiś tor, a nie narażać innych na niebezpieczeństwo.

Rada

Data: 25 maja 2022, 13:08 Chyba po wieniec dla siebie pędził .

Nick

Data: 25 maja 2022, 17:10 Im głupsi, tym szybciej jeżdżą, tłumaczenie mówi samo za siebie.

Aha

Data: 25 maja 2022, 17:55 No tak lepiej jeździć 40 i rowerzyści nawet wyprzedzają takich ananasów

Xr

Data: 25 maja 2022, 20:19 Takim kierowcom powinni z miejsca zabierać prawko i samochód .