Oczyszczanie twarzy w Krakowie

Dodano: 1 lipca 2022; Oczyszczanie twarzy to jeden z najważniejszych zabiegów kosmetycznych, jakim powinniśmy poddawać naszą skórę regularnie. Na skórze, która nie jest czysta, nie zadziała żaden preparat, żaden kolejny zabieg, który spróbujemy wykonać. Dlatego jest tak istotne, by, używając odpowiednich produktów, oczyszczać skórę.

Twarz, ponieważ jest na ogół odsłonięta, jest najbardziej wystawiona na wszelkie czynniki zewnętrzne. Pył, zanieczyszczenia w powietrzu, promieniowanie UV ze słońca - wszystko to oddziałuje na skórę twarzy. Nawet jeśli twarz wygląda na czystą, nie oznacza to, że nie jest zanieczyszczona różnego rodzaju mikrodrobinkami.

Zaleca się oczyszczanie twarzy nawet dwa razy dziennie - rano i wieczorem. Taki zabieg można wykonać w domu, z pomocą produktów kosmetycznych dostępnych w drogeriach, czy aptekach. Jednakże, raz na jakiś czas, warto wybrać się do gabinetu kosmetycznego, gdzie dokonamy głębszego oczyszczenia twarzy. Specjalista określi też nasz typ cery i podpowie, jak najlepiej dbać o skórę. W Krakowie i innych dużych miastach, nietrudno znaleźć salon, czy SPA, które oferuje takie usługi.

Jak wygląda oczyszczanie twarzy u kosmetyczki?

Na oczyszczanie twarzy najlepiej wybrać się wiosną, lub jesienią. Temperatury są wtedy bardziej umiarkowane, mniejsze jest też promieniowanie słońca, które może podrażnić świeżo złuszczoną skórę.

Oczyszczanie twarzy w Krakowie, Wrocławiu, czy Gdańsku łatwo można zarezerwować w lokalnym SPA bądź salonie kosmetycznym. Na początku wizyty odbędzie się wywiad z kosmetyczką. To ważny etap, ponieważ pozwala na zorientowanie się w oczekiwaniach klientki. Porusza się także kwestię alergii i innych przeciwwskazań do zabiegu. Następnie kosmetyczka przeprowadza badanie skóry pod specjalną lupą wyposażoną w lampę. Ta część ma na celu określenie kondycji skóry klientki, rodzaj jej cery i zdecydować, jaki zabieg będzie najbardziej odpowiedni, oraz jakich produktów użyć. Po takim wstępie kosmetyczka może przystąpić do oczyszczania twarzy.

Oczyszczanie twarzy zaczyna się od usunięcia ewentualnego makijażu. Następnie twarz jest tonizowana, a potem wykonuje się peeling. Najczęściej rodzaj peelingu będzie zależał od rodzaju cery klientki. To najbardziej podstawowe zabiegi wchodzące w skład oczyszczania twarzy. Kosmetyczka może jednak zaproponować dodatkowe zabiegi na twarz, na przykład mikrodermabrazję diamentową, maskę na twarz, czy zabieg z użyciem kwasów kosmetycznych.

Ile trwa oczyszczanie twarzy i jak się przygotować?

W zależności od tego, na jakie zabiegi oczyszczające twarz się zdecydujemy, wizyta u kosmetyczki może trwać od 60 do 120 min. Efekty oczyszczania widać niemal od razu. Cera jest świeża, rozbudzona, rozświetlona. Ponieważ oczyszczanie polega przede wszystkim na usuwaniu martwego naskórka, sebum i toksyn, twarz staje się zdrowsza i wygląda młodziej.

Zabieg oczyszczania twarzy u kosmetyczki nie wymaga szczególnego przygotowania ze strony klientki. Po zabiegu natomiast, kosmetyczka przekazuje klientce zalecenia, propozycje produktów, które najlepiej stosować, oraz dokładne instrukcje, jak dbać o twarz samodzielnie, w domu, by efekty oczyszczania twarzy trwały jak najdłużej.

Jeśli więc mieszkasz w mieście takim, jak Kraków, i marzy ci się zrobienie czegoś dla siebie, by poczuć się lepiej i piękniej, zadbaj o swoją skórę i wybierz się na oczyszczanie twarzy. Zabiegi na twarz to również doskonały pomysł na prezent, czy na spotkanie z przyjaciółkami.