Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Obwodnica Aglomeracji Warszawskiej przetnie gminę Góra Kalwaria

Dodano: 16 lutego 2020; Od 10 lutego 2020 r. do 10 marca 2020 r. można nadsyłać swoje uwagi i wnioski do projektu dokumentu pn. Strategiczne Studium Lokalizacyjne Inwestycji Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Centralny Port Komunikacyjny to planowany węzeł przesiadkowy między Warszawą i Łodzią, który zintegruje transport lotniczy, kolejowy i drogowy. Projekt inwestycji przewiduje, że w odległości 37 kilometrów na zachód od Warszawy, na obszarze około 3 tysięcy hektarów, zostanie wybudowany Port Lotniczy Solidarność, który w pierwszym etapie będzie obsługiwać 45 milionów pasażerów rocznie, a docelowo nawet 100 milionów. W jego skład wejdą też inwestycje kolejowe i drogowe.

Zgodnie z założeniami CPK, jego obsługę w zakresie transportu samochodowego mają zapewniać w szczególności: autostrada A2 i Obwodnica Aglomeracji Warszawskiej.

Obecnie jest rozpatrywanych pięć wariantów tej trasy szybkiego ruchu. Wszystkie mają przebiegać na północ od Góry Kalwarii. W dwóch wariantach (zielonym i granatowym) nowa droga ma przebiegać na granicy Baniochy i Tomic oraz przecinać Wólkę Załęską. Z kolei w trzech pozostałych wariantach droga ma przebiegać blisko Sierzechowa, Mikówca i Moczydłowa.

Trasa będzie miała po trzy pasy w każdą stronę. Więcej informacji można znaleźć na: https://www.cpk.pl/pl/inwestycja/ssl

Kliknij w mapę, aby powiększyć (źródło: cpk.pl/pl/inwestycja/ssl/oaw)

(mat)


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (26)

Lolo

Data: 16 lutego 2020, 16:34 Kto przekaże tym głąbom z rządu żeby zaktualizowali sobie mapy i dodali do nich obwodnicę Góry Kalwarii? :) przecież ten wariant idący przez Mikowiec nie ma sensu bo właśnie tam jest wiadukt nowej obwodnicy...

Killzone

Data: 16 lutego 2020, 19:51 Uroczyste otwarcie już w 2057 r.

Rafał

Data: 16 lutego 2020, 20:29 Faktycznie nad tym musiał siedzieć dureń nad durniami. Co zresztą nie dziwi bo obecny rząd to banda chodzących baranów. Droga do \"fantazji kulawego i maliniaka\" będzie na mapie pomiędzy Baniochą i Tomicami. Tu mamy obwodnicę.

uchachany

Data: 16 lutego 2020, 22:01 -chcecie chłopy most w waszej wiosce? -tak, tak chcemy. Ale zaraz przecież u nas nie ma rzeki! -będziecie mieli rzekę

Bóg Gniewu

Data: 17 lutego 2020, 00:49 Ring warszawski, CPK, kiedy to będzie? Za 50 lat? I to jak dobrze pójdzie.

ooooo

Data: 17 lutego 2020, 08:57 JEST I KAPITALNY PROGRAM WODZOW POLSKI SOCJALISTYCZNEJ CI TO DOPIERO POTRAFIA ZARZADZAC TYM KRAJEM

nsz

Data: 17 lutego 2020, 10:10 do marudzących - kiedy to będzie?
ja się cieszę, że już teraz czyli kilkadziesiąt lat wcześniej jest informacja, gdzie będzie nowa autostrada. dzięki temu potem nie będzie problemu z wykupami, z burzeniem nowych osiedli itd. jak ktoś kupuje działkę to chce wiedzieć co będzie w okolicy.
wyobraźcie sobie, że kupujecie działkę, budujecie dom w cichej okolicy, a po roku zaczynają wam budować autostradę obok. dzięki takim dalekosiężnym planom można tego uniknąć.
Powstanie A10 jest nieuniknione, bo A2/S2 jest zbyt obciążona ruchem lokalnym i nie spełnia dobrze roli tranzytowej.

do nsz

Data: 17 lutego 2020, 12:24 no plan dalekosiezny jaki i sam CPL hahahahah potrzebne to jak psu wrzod na tylku ale prezes i krzywousty zrobia nam dobrobyt chocbysmy tego chcieli lub nie !! hahahahaha

Las

Data: 17 lutego 2020, 17:45 Fatalnie tez dla lasu chojnowskie i zwierząt w nim

Nick

Data: 17 lutego 2020, 17:58 @Rafał do tych baranów to też się zaliczasz, bo gdybyś chciał to byś obejrzał te mapy całe a nie zamieszczone tu wycinki. Stan na grudzień 2019, czyli przed otwarciem obwodnicy, dlatego pewnie nie ma jej na mapach. Ale cóż wymagać od osoby, która uważa się za mądrzejszą pisząc głupoty.

Bóg Gniewu

Data: 17 lutego 2020, 23:15 A w rezultacie i tak nic z tego nie będzie, przecież te tereny są gęsto zamieszkałe więc co?, wyludnią kilka wsi czy puszczą autostradę między domami? Póki co nie mają ani gdzie ani kasy żeby wyludnić wsie gdzie ma być CPK.

Henio

Data: 18 lutego 2020, 09:12 Mimo, że szansę realizacji tych planów w najbliższym 20-leciu oceniam na 1% to trzeba wyraźnie napisać co o nich myślę - i w tym momencie właśnie poprawiłem włosy środkowym palcem...
Dziwicie się wszyscy co za idiota to rysował? Ano proponuję przypomnieć sobie film \"Poszukiwany, poszukiwana\" i słynną scenę z Dyrektorem Dobrowolskim i makietą...
Tabuny takich właśnie speców (miernych ale wiernych) obecna władza powtykała w niezliczoną ilość spółek powołanych przy okazji chorej wizji CPK. Nic nie robią ale kasę z budżetu (czyli z naszych podatków) ciągną bez żadnych ograniczeń. Brakuje stanowisk? Stworzymy nowe. Tanie państwo... Tak się własnie dba o swoich, przekaz jest jasny - możesz nic nie potrafić ale popieraj nas a my się odwdzięczymy. Czysty układ mafijny.

pytek

Data: 18 lutego 2020, 18:56 Mieszkańcy Prażmowa, z udziałem wójta, już sie skrzyknęli i działają. W Piasecznie burmistrz powołał specjalny zespól, organizują spotkania z mieszkańcami wsi \"autostradowych\". Czasu nie marnują, bo konsultacje tylko do 10 marca.

A u nas co się dzieje? Nie ma sprawy, czy czegoś innego?
Co pan Rokita na to?

Sam

Data: 18 lutego 2020, 22:59 Do wszystkich narzekających : zobaczcie sobie mapę dróg Holandii i Belgii - tam jakoś udało się wybudować...

ppp

Data: 19 lutego 2020, 08:14 Południowy przebieg przejdzie przez kapliczkę w Moczydłowie. Co na to Konserwator Zabytków? :)

Kustosz

Data: 19 lutego 2020, 09:18 W Prażmowie już gmina działa - było spotkanie i negatywna ocena propozycji. W Piasecznie też przyglądają się sprawie (ale tu trzeba uważać bo w zasadzie przeszkadza im tylko wariant koło Ustanowa/Zalesia)
A u nas cisza...
Czachówek, Czarny Las, Sierzchów, Dobiesz, Ługówka, Tomice, Kąty, Mikówiec, Moczydłów, Wólka Załęska... to wszystko gmina GK czy się mylę?
Panie Burmistrzu, najwyższy czas zainteresować się tematem!

zuza

Data: 19 lutego 2020, 12:01 w Kątach i Mikówcu też będą prowadzone konsultacje 25/02 o godzinie 18 w szkole w Kątach, wszyscy zainteresowani mile widziani

pytek

Data: 19 lutego 2020, 13:45 @Sam : więcej jest państw o gęstrzej sieci dróg, ale w tamtych krajach PIERW rozwiązano ważniejsze problemy społeczne np. poziom służby zdrowia, standard życia emerytów.
Zastosowano oczywistą gradację kolejności rozwiązywania problemów społecznych - i nie wszystkie owe kraje zbroją się na potęgę i są lepiej szanowane przez społeczność świata. Ile ludzi wolałoby mieszkać tam, niż u nas? A jakimi apolitycznymi kryteriami kieruje się partia rządząca w Polsce? Czy rzeczywiście wola partii rządzącej to wola narodu? Czy znów ma być tak, że \"rząd rządzi, ale partia kieruje\"?

Bez oceny zostawiam poziom i skalę zawłaszczania przez partię rządzącą instytucji narodowych i innych działań tej partii - budzących \"podziw\" demokratycznego świata.


Jerry

Data: 19 lutego 2020, 17:22 Spotkanie w szkole w Kątach będzie w innym terminie z burmistrzem i przedstawicielami budowy drogi, o terminie poinformuje

mieszkaniec

Data: 19 lutego 2020, 18:28 Ci co planują te mapy to nie mają pojęcia że idzie ta trasa przez ogródki działkowe i przez wszie nie daleko domów

Sam

Data: 19 lutego 2020, 18:47 @pytek- tak , więc - budujmy drogi szybkiego ruchu i autostrady wszędzie -byle nie u nas.
I tym przesłaniem powinni kierować się mieszkancy zainteresowanych miejscowosci.

RATUJCIE

Data: 20 lutego 2020, 20:38 PRZEDSTAWICIELE GK MAJĄ OKAZJĘ WYKAZAĆ SIĘ, niebywałe, że takie tereny przy lesie Chojnowskim jak DObiesz Wojciechowice mikroklimat jak w parku narodowym mają zostać zniszczone

Rekmi

Data: 21 lutego 2020, 19:24 Czy pan soltys Sierzchowa cos o tym wie...

pytek

Data: 23 lutego 2020, 22:27 @Sam ....@pytek- tak , więc - budujmy.... zrozumiał tyle, ile chciał, czy ile potrafił?
Swoją drogą, czy w tej wrzutce o \"budowie\" chodzi znów o .... skłócanie ludzi, czy o coś ważniejszego - dla rządzących?

??

Data: 24 lutego 2020, 01:08 Czy pan soltys Sierzchowa cos o tym wie...
Wie, wie i zadziała w .... swoim czasie.

GG

Data: 27 lutego 2020, 22:08 Kiedy spotkanie w Kątach? Czy juz było?