Niezależność w dopływie wody

Dodano: 20 maja 2024; Artykuł sponsorowany Studnia głębinowa to dość prosta forma budowli, która umieszczona w ziemi na odpowiedniej głębokości, dostarcza wodę do wszystkich budynków w obrębie działki. Stanowi doskonałe źródło wody pitnej, a jej jakość jest dużo lepsza niż z wodociągu miejskiego. Niewątpliwym atutem takiego rozwiązania jest także to, że całkowicie uniezależnia posiadacza od dostaw z zewnątrz.


News will be here

Schodzimy w głąb ziemi


Pierwszy krok w tej podróży to wiercenie studni głębinowych. Następnie montowane są odpowiednie elementy jak rury osłonowe i filtry, a także pompa głębinowa wraz z przyłączem do budynków. Wszystko jest uszczelniane, aby do konstrukcji nie dostały się wody gruntowe. Budując studnię kręgową, na początku wykonuje się kopanie studni, a następnie w dole umieszcza się betonowe kręgi i na dnie poletko filtracyjne. Zazwyczaj jej głębokość jest dużo mniejsza niż w przypadku wiercenia, czyli 10 metrów. Jeżeli zajdzie konieczność i otwór jest wystarczająco szeroki, można wykonać pogłębianie studni głębinowej. W sytuacji, gdy otwór jest za mały, należy rozwiercić rury. Jest to niezbędne w przypadku zmniejszenia wydajności, spadku ciśnienia oraz jakości wody. Studnię kopaną również można pogłębić, ale w pierwszej kolejności należy zlecić czyszczenie studni z osadów. Przynajmniej raz w roku należy wykonać czyszczenie chemiczne, które usunie zanieczyszczenie biochemiczne, będące naturalnym procesem zachodzącym w naturze.

Cena studni głębinowej nie jest duża. W zależności od głębokości, ilości przyłączonych budynków oraz użytych materiałów, jej koszt waha się od kilku do kilkunastu tysięcy. Im głębsza studnia, tym koszt będzie większy – z uwagi na konieczność uzyskania pozwolenia wodnoprawnego. Jednak oszczędności na rachunkach za wodę i niezależność od infrastruktury miejskiej, w ostatecznym rozrachunku stanowią wystarczający powód do budowy własnej studni.

Ty masz wiedzę, my mamy sprzęt


Wypożyczalnia sprzętu budowlanego kraków dysponuje szerokim asortymentem maszyn do ciężkich prac. Wystarczy posiadać odpowiednią wiedzę, aby samemu wykonać budowę studni głębinowej. Podobnie jest, gdy rozpoczynamy odwierty pod pompy ciepła. Urządzenia odzyskują ciepło ze środowiska i pompujące do budynków. Proste i ekologiczne rozwiązanie pozwala oszczędzić pieniądze na ogrzewaniu, jak również na eksploatacji pompy. Wykonana z niezwykle wytrzymałych materiałów pozwala przez lata cieszyć się tym rodzajem ogrzewania.