Narty w Szwajcarii? Ubezpieczenie EKUZ to może być za mało

Dodano: 8 listopada 2022; Fani zimowych sportów z pewnością wiedzą, że Szwajcaria to zimowy raj. Jest to jeden z najczęściej wybieranych krajów przez narciarzy i snowbordzistów.

O czym warto pamiętać, planując wyjazd na narty do Szwajcarii?


Zima jest szczególnie wymaganą porą roku z uwagi na sporty, jakie się wtedy uprawia. Z racji tego, że narciarstwo jest jednym z najniebezpieczniejszych sportów świata, należy wiedzieć, jak się przygotować do takiego wyjazdu.

Warto wspomnieć, że narciarze i snowboardziści często na stokach doznają urazów i kontuzji. Część z nich może kończyć się śmiercią, a najwięcej wypadków ma miejsce właśnie w Szwajcarii. Dlatego też wybierając się na urlop do tego kraju, warto zapatrzeć się w odpowiednie ubezpieczenie.

Ile kosztuje ubezpieczenie?


Wybierając ubezpieczenie, chronimy nie tylko nasze zdrowie, ale również i pieniądze. Warto zaznaczyć, że usługi medyczne w Szwajcarii są znacznie droższe niż w Polsce, a czasami zdarza się tak, że są dodatkowo płatne. I tutaj pojawia się pytanie, jakie ubezpieczenie wybrać i jaką ochronę powinno zawierać? Stosunkowo cena ubezpieczenia dla jednej osoby na tygodniowy wyjazd do Szwajcarii jest niewielka w porównaniu do wydatków, jakie można ponieść na usługi medyczne w tym kraju. Sami możemy sobie sprawdzić ceny takiego ubezpieczenia poprzez porównywanie ofert ubezpieczeń dostępnych na rynku. Jeśli chcesz zaoszczędzić na polisie, zajrzyj na: https://www.polisanarciarska.pl/.

Dlaczego ubezpieczenie EKUZ to za mało?


Prawdą jest to, że podróżując na terenie państw Unii Europejskiej i posiadając kartę EKUZ, można powiedzieć, że jesteśmy bezpieczni pod względem braku kosztów opieki medycznej pod warunkiem, że jest to wyjazd turystyczny niezbyt wymagający fizycznie. Z kolei szersze ubezpieczenie narciarskie dobierane jest indywidualnie i można je dowolnie rozszerzyć. Może ono obejmować koszty leczenia, refundację wydatków poniesionych na leczenie czy też ubezpieczenie sprzętu sportowego.

Co powinno obejmować ubezpieczenie narciarskie?


- Ubezpieczenie kosztów leczenia

Dla każdego z nas najważniejsze jest nasze zdrowie. Dlatego też warto zaopatrzyć się w takie ubezpieczenie, które pokryje koszty leczenia różnego rodzaju urazów czy też na wypadek choroby. Warto wspomnieć, że każdego turystę wyjeżdżającego do Szwajcarii obowiązuje wykupienie polisy. Korzystanie z bezpłatnych usług medycznych jest tutaj niemożliwe z tego powodu, że służba zdrowia jest prywatna.

- Assistance

Jest to jeden z najważniejszych elementów polisy narciarza. Może ona obejmować pomoc infolinii, która z kolei poda informację o adresach najbliższych placówek medycznych, pomoc prawnika, który pomoże w przypadku, gdy wyrządzisz krzywdę innej osobie czy też wsparcie tłumacza pomocne w różnych sytuacjach stresowych. Assistance może obejmować szereg innych usług, z którymi należy się zapoznać i zastanowić, które z nich mogą być pomocne.

- Koszty poszukiwania i ratownictwa górskiego

Koszty te obejmują transport poszkodowanego ze stoku oraz całą akcję ratunkową.

- Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków

Uprawiając tak niebezpieczny sport, jak narciarstwo czy snowboard bardzo łatwo można doznać urazów, które mogą kończyć się zarówno stłuczeniami, jak i hospitalizacją. Takie ubezpieczenie gwarantuje wypłatę odszkodowania w przypadku śmierci lub doznania trwałego uszczerbku na zdrowiu.

- Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej

Podczas zjazdów ze stoku nie jesteśmy w stanie się zatrzymać, co sprawia, że nietrudno o zderzenie z ogromną siłą z drugim narciarzem. To sprawia, że nie tylko my jesteśmy narażeni na uraz, ale i osoba, w którą wjechaliśmy. Zniszczeniu ulec może również sprzęt narciarski, którego koszty trzeba będzie pokryć. Dlatego też takie ubezpieczenie gwarantuje nam pokrycie tego typu kosztów.

Chcesz wiedzieć więcej? Zajrzyj na: https://www.polisanarciarska.pl/poradniki/wyjezdzam-na-narty-do-szwajcarii-jak-sie-przygotowac.