Matematyka online: Które platformy internetowe są najbardziej efektywne?

Dodano: 3 kwietnia 2024; Materiał promocyjny Poznaj najlepsze platformy do nauki matematyki online. Nieważne, czy matematyka to twój konik, czy potrzebujesz korepetycji, bo masz problem z opanowaniem niektórych zagadnień. W dzisiejszych czasach bardzo łatwo jest znaleźć narzędzia i zasoby do nauki bez wychodzenia z domu. Dzisiaj przedstawimy Ci kilka z nich. To naprawdę fajne rozwiązanie, kiedy możesz uczyć się jednocześnie siedząc na kanapie w domu. Dzięki temu oszczędzasz czas, pieniądze na dojazd do korepetytora, i możesz uczyć się kiedy tylko chcesz, z dowolnego miejsca na świecie.


News will be here

Jak można uczyć się matematyki  przez internet?

Mamy 21 wiek i do naszej dyspozycji jest naprawdę wiele różnych rozwiązań. Dzięki temu każdy z nas znajdzie coś dla siebie. Często jesteś w ruchu i wolisz pracować na swoim telefonie? Tutaj z pomocą przychodzą aplikacje do nauki matematyki. Natomiast jeśli wolisz na spokojnie usiąść przy biurku, otworzyć notatnik i w taki sposób odbyć lekcje, to możesz skorzystać ze specjalnych platform do nauki przez internet. W dalszej części tego tekstu poznasz sprawdzone i popularne platformy oraz aplikacje do nauki matematyki i innych dziedzin.

Aplikacja Mathema

Popularna aplikacja do nauki matematyki to Mathema. Jest ona dobrze znana i bardzo popularna, szczególnie wśród uczniów liceum. W Mathemie możemy w łatwy sposób korzystać z fajnych i przyjemnych materiałów do nauki, albo skorzystać z pomocy korepetytora. Jeśli decydujemy się na korepetytora, to tak naprawdę od nas zależy, kiedy chcemy mieć lekcje, i sami możemy wybrać nauczyciela. Jeśli chodzi o ceny korepetycji, to też nie są one jakoś wygórowane, bo zaczynają się już od 50 zł za godzinę. Fajna sprawa w przypadku tej aplikacji to darmowe materiały dydaktyczne, ciekawy blog i wsparcie profesjonalistów.

Aplikacja Matzoo dla młodszych uczniów

Poprzednia aplikacja to super rozwiązanie dla uczniów w każdym wieku, ale szczególnie dla uczniów liceum. Aplikacja Matzoo świetnie sprawdzi się w przypadku uczniów szkół podstawowych. Znajdziemy tutaj zabawne i interaktywne materiały nauczania, dzięki czemu nauka na pewno nie będzie nudna. Duża ilość zadań do rozwiązywania, darmowe materiały wideo i wsparcie profesjonalistów to kolejne zalety tej aplikacji. Matzoo to aplikacja płatna, ale wykupienie subskrypcji kosztuje naprawdę niewiele.

Portal pistacja.pl

Strona Pistacja to super narzędzie do nauki przez internet. Jeśli nie lubisz uczyć się ani pracować na telefonie, to taka wersja przeglądarkowa fajnie się u ciebie sprawdzi. Znajdziemy tutaj dużo darmowych materiałów dydaktycznych, fajne wskazówki, porady i zadania. Największą zaletą tej platformy jest to, że jest darmowa. Sprawdzi się zarówno dla uczniów szkół podstawowych, jak i dla licealistów.

Matematyka Gryzie, czyli bardziej praktyczne podejście do nauki

Platforma "Matematyka Gryzie" stawia na praktykę i jeszcze raz praktykę. Nie znajdziesz tutaj pustych teorii, a ogromną ilość zadań i ćwiczeń, również w zabawnej i interaktywnej formie. Jeśli lubisz taką formę nauki i dobrze ona do ciebie trafia, to strona "Matematyka Gryzie" będzie strzałem w dziesiątkę. Możesz tutaj założyć swoje konto ucznia, zapisywać postępy, dodawać komentarze, zadawać pytania i wiele więcej. To naprawdę przyjemna w obsłudze platforma, która sprawdzi się dla uczniów tak naprawdę w każdym wieku.

Która platforma jest najlepsza?

Niestety... nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Każdy z nas przecież ma inne potrzeby, wymagania, preferencje. Dodatkowo, wszyscy jesteśmy na zupełnie innym poziomie umiejętności i nauczania. Dlatego nie da się jednoznacznie wybrać najlepszej platformy do nauki matematyki w Polsce. Propozycje, które wymieniliśmy powyżej, są na pewno fajne i godne uwagi. Jeżeli wybierzesz którąkolwiek z nich, to nie będziesz żałować. Pamiętaj też, że nie jest to zobowiązanie na całe życie. Jeśli masz ochotę i czas, to możesz przetestować każdą z powyższych stron i aplikacji. Jeśli jednak ci się nie spodoba, to możesz przejść do testowania kolejnej.

Podsumowanie

Jeśli tylko potrzebujesz pomocy z przygotowaniem się do egzaminu maturalnego albo może masz problem z nauką jakiegoś zagadnienia, to warto zapisać się na lekcje matematyki online. Taka forma nauki ma dużo zalet i jest tańsza niż korepetycje na żywo. No i najważniejsze, możesz uczyć się kiedy chcesz, jak chcesz i z dowolnego miejsca na świecie.