Legia z pewnym zwycięstwem przeciwko Koronie Kielce?

Dodano: 17 stycznia 2023; Legia Warszawa w poprzednim sezonie mocno rozczarowała swoich kibiców, dlatego też nic dziwnego, że latem doszło do przebudowy tego zespołu. Zmienił się przede wszystkim trener, który ma za zadanie odbudować potęgę Wojskowych. Legioniści po pierwszej części sezonu plasują się na 2 miejscu w tabeli i mają 9 punktów straty do lidera. Jak zaprezentują się piłkarze tego zespołu w starciu domowym z Koroną Kielce?

Legia Warszawa

Ocena pierwszej części sezonu w wykonaniu Legii Warszawa zależy od tego, jakie kto miał oczekiwania. Część kibiców liczyła na lepszą dyspozycję po tym, co pokazała ich ukochana drużyna w poprzednim sezonie, a tutaj nie było to zbyt trudnym zadaniem, aby zaprezentować się lepiej, niż walka o utrzymanie. Z drugiej strony fani tak utytułowanego zespołu zawsze liczą na walkę o mistrzowski tytuł.

Legia po rundzie jesiennej wywalczyła 32 punkty, co daje dokładnie 9 oczek straty do lidera. Ogólny wynik tego zespołu jest całkiem niezły, jednak trafili na znakomitą dyspozycję Rakowa Częstochowa. Wojskowi również nie najlepiej zaprezentowali się w meczu bezpośrednim z tym przeciwnikiem, gdzie doznali sromotnej porażki.

Przed rundą wiosenną zakłady bukmacherskie spodziewają się, że ekipa Legii Warszawa ukończy rozgrywki na miejscu gwarantującym udział w europejskich pucharach. Mimo to, niewiele wskazuje na pokonanie Rakowa w walce o mistrzostwo.

Analizując statystyki tego zespołu z pierwszej części sezonu, warto zauważyć, że Legia wywalczyła aż 20 punktów przed własną publicznością. Jest to 2 najlepszy wynik w klasyfikacji meczów domowych, ponieważ lepiej od nich radził sobie tylko Raków. Dodatkowo warto podkreślić przed obstawianiem zakładów bukmacherskich online na kolejne mecze tego zespołu, że Legia nie przegrała żadnego meczu przed własną publicznością we wszystkich rozgrywkach.

Poszukując minusów bez wątpienia, warto podkreślić dyspozycją tego zespołu w meczach wyjazdowych. Legioniści w delegacjach uzbierali zaledwie 12 oczek, co mocno wpłynęło na ich stratę do ekipy z Częstochowy. Dodatkowo uzbierali ujemny bilans bramkowy z tych rywalizacji. Jeśli szukać gdzieś elementów, którym muszą się poprawić, to bez wątpienia jest to postawa w meczach poza swoim stadionem.


    
Statystyki – Legia:

•    Legia Warszawa jest niepokonana przed własną publicznością.
•    Wojskowi w pierwszej części sezonu wywalczyli 32 punkty.
•    Legia Warszawa zdobyła 24 bramki w 17 rozegranych spotkaniach.
•    Wojskowi tracili średnio powyżej jednego gola na mecz ligowy.
•    Legia wywalczyła 20 punktów w 8 meczach domowych.

Korona Kielce

Beniaminek z Kielc jeszcze przed rozpoczęciem sezonu był głównym kandydatem do spadku w ofercie zakładów bukmacherskich. Tym samym można stwierdzić, że występy tej drużyny w rundzie jesiennej niejako potwierdziły przewidywania. Korona Kielce pod względem kadrowym, a także indywidualnym poszczególnych zawodników raczej odstaje od poziomu pozostałych drużyn. Doskonale było to widać w pierwszej części sezonu.

O ile początek rozgrywek nie był tak negatywny, o tyle dalsze występy tej drużyny pozostawiały wiele do życzenia. Wystarczy wspomnieć, że w początkowych meczach kampanii 2022/2023 Korona Kielce wywalczyła aż 7 oczek, w tym udało jej się zremisować ,chociażby z Legią Warszawa. Później nie było jednak już tak kolorowo i ostatecznie skończyło się zwolnieniem Leszka Ojrzyńskiego, który wprowadził tę drużynę do Ekstraklasy. Jego zastępcą został Kamil Kuzera.

Korona Kielce znajduje się aktualnie w skomplikowanym położeniu. Pozycja w strefie spadkowej i zaledwie 13 wywalczonych punktów to bez wątpienia nie jest rezultat, na jaki liczyli piłkarze tego zespołu przed rozpoczęciem rozgrywek. Poprzednie sezony na boiskach Ekstraklasy pokazują jednak, że niczego nie można być pewnym i gra poszczególnych drużyn może się diametralnie zmienić po zakończeniu rozgrywek i wznowieniu gry w rundzie wiosennej.

Korona w nadchodzącym meczu ma przed sobą bardzo trudne zadanie, co widać na podstawie oferty proponowanej przez zakłady bukmacherskie. Każdy inny wynik niż zwycięstwo gospodarzy będzie tutaj gigantyczną niespodzianką. Co ciekawe, pierwsza rywalizacja tych drużyn zakończyła się podziałem punktów. Korona postawiła się w starciu domowym z Legią Warszawa, jednak przy Łazienkowskiej czeka ją o wiele trudniejsze zadania.


 
Statystyki – Korona:

- Korona Kielce w pierwszej części sezonu wywalczyła 13 punktów w 17 rozegranych meczach.
- Korona straciła aż 26 bramek w rundzie jesiennej.
- Pierwsze spotkanie pomiędzy tymi drużynami zakończyło się remisem.
- Kielczanie plasują się aktualnie na przedostatnim miejscu w tabeli.
- Korona Kielce wywalczyła 8 punktów w 9 rywalizacjach na wyjeździe.

Zakłady bukmacherskie

W ofercie zakładów bukmacherskich na to spotkanie dostępnych jest wiele interesujących prognoz. Na pierwszy rzut oka warto zwrócić uwagę na kursy dostępne w rynkach głównych. Przelicznik na zwycięstwo Legii Warszawa wskazuje, że ekipa Wojskowych jest jednym z największych faworytów nadchodzącej serii gier. Trzeba to jednak będzie jeszcze potwierdzić na boisku.

Tak naprawdę dyspozycja obu tych drużyn jest sporą zagadką, jeśli spojrzymy na fakt, że rozgrywki rundy jesiennej zostały zakończone w listopadzie. Wojskowi powinni jednak wykorzystać atut własnego boiska, ponieważ zmierzą się ze zdecydowanie słabszym zespołem. Mówiąc wprost, jeśli nie uda im się wygrać z Koroną Kielce, to raczej nie mają co się uczyć w walce o mistrzowski tytuł.

Analizując statystyki z ostatnich meczów bezpośrednich pomiędzy tymi drużynami, łatwo zauważyć zdecydowaną przewagę Legii Warszawa w meczach domowych. Wojskowi zwyciężyli w 3 kolejnych rywalizacjach, z tym przeciwnikiem przy Łazienkowskiej, a dodatkowo w każdym z tych meczów zdobyli co najmniej 3 bramki. Korona Kielce od 2017 roku zdobyła tylko 2 gole w 4 rywalizacjach wyjazdowych z Legią. Tym samym nawet typ na co najmniej jedną strzeloną bramkę przez ekipę beniaminka jest tutaj mało prawdopodobny.

Biorąc pod uwagę fakt, że Korona Kielce prawdopodobnie zagra z mocno defensywnym nastawieniem, interesującą propozycją może być tutaj obstawienie linii rzutów rożnych w wykonaniu gospodarzy. Legia Warszawa od pierwszych minut tego spotkania powinna cisnąć ekipę beniaminka.

O sporcie więcej przeczytasz tutaj.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95