Legia przed ciężkim meczem z Pogonią Szczecin!

Dodano: 19 października 2022; Jednym z najważniejszych meczów w najbliższy weekend będzie rywalizacja Legii Warszawa z Pogonią Szczecin. Mowa tutaj o 2 zespołach, które celują w walkę o mistrzowski tytuł. Która z drużyn będzie lepsza na obiekcie przy Łazienkowskiej? Jakiego przebiegu tej rywalizacji spodziewają się zakłady bukmacherskie?

Legia Warszawa vs Pogoń Szczecin

Wojskowi w poprzednim sezonie mocno rozczarowali swoich kibiców, dlatego też nic dziwnego, że przed starciem obecnej kampanii fani chcieli po prostu zobaczyć lepsze wyniki. Zakłady bukmacherskie uważały jednak, że Legia bez wątpienia jest jednym z głównych kandydatów do wywalczenia mistrzowskiego tytułu. Początek rozgrywek niejako potwierdza takie przewidywania, ponieważ Wojskowi plasują się obecnie na 3. miejscu w tabeli i mają 5 punktów straty do lidera.

Legia Warszawa w ostatniej kolejce przegrała wyjazdowe spotkanie z Wisłą Płock. Tym samym Wojskowi mają na swoim koncie serię 3 kolejnych meczów w delegacji bez wygranej. Właśnie dlatego dobrą informacją dla kibiców tego zespołu jest  fakt, że rywalizacja z Pogonią Szczecin odbędzie się na obiekcie przy Łazienkowskiej. Przewaga własnego boiska może się tutaj okazać decydująca.

Bojowe nastawienie w kontekście walki o mistrzostwo przejawiali również piłkarze gości. Szczególnie mowa tutaj o trenerze tego zespołu, który już na swojej pierwszej konferencji prasowej podkreślił, że zamierza walczyć ze swoim zespołem o mistrzowski tytuł. Biorąc pod uwagę fakt, że Pogoń Szczecin w 2 poprzednich sezonach zakończyła zmagania na najniższym stopniu podium, to jest to całkiem realny cel, aby poprawiać swoje wyniki.

Hit Ekstraklasy!

W ostatnich latach hitowe spotkania na boiskach Ekstraklasy często zawodziły kibiców. Podobny scenariusz miała ostatnia rywalizacja na szczycie, w której Legia Warszawa zmierzyła się na wyjeździe z Lechem Poznań i nie wpadła żadna bramka.

Legia od początku tego sezonu nie przegrała żadnego meczu przed własną publicznością. Co więcej, w tym czasie zanotowała tylko jeden remis w rywalizacji z Górnikiem Zabrze. Wojskowi w ostatnim czasie znakomicie radzą sobie na swoim stadionie, jednak trzeba również przyznać, że mieli zdecydowanie słabszych przeciwników. Rywalizacja z Pogonią Szczecin będzie bez wątpienia najtrudniejszym sprawdzianem tego zespołu od początku obecnej kampanii w meczu domowym. Pogoń zwyciężyła w ostatniej rywalizacji wyjazdowej na obiekcie przy Łazienkowskiej. Ogólnie Portowcy mają bardzo dobre statystyki na tym stadionie, ponieważ przegrali tylko jeden z ostatnich 5 meczów i w tym czasie zanotowali aż 3 zwycięstwa.

Na podstawie analizy statystyk, które są dostępne przed tym spotkaniem, warto zwrócić uwagę, że Pogoń Szczecin w każdym z ostatnich 6 meczów przy Łazienkowskiej strzeliła przynajmniej jednego gola. Dodatkowo aż 5 z tych 6 rywalizacji zakończyło się wynikiem btts. Patrząc na ofertę polskich zakładów bukmacherskich na najbliższy weekend, moim zdaniem możliwa jest przynajmniej jedna strzelona bramka przez ekipę przyjezdną.

Przeczytaj więcej o sukcesach lokalnych sportowców.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95