Który wodoodporny tusz do rzęs wybrać i jak go używać?

Dodano: 27 marca 2023; Poznaj dostępne rodzaje wodoodpornych maskar. Dzięki ich różnorodności możesz stosować ten, który idealnie podkreśli piękno Twoich oczu.


News will be here

Wodoodporny tusz do rzęs to produkt do zadań specjalnych. Jego wysoka trwałość i odporność nawet na dużą ilość wody sprawia, że utrzymuje się na włoskach do momentu kontaktu z kosmetykiem do demakijażu. Co więcej, wodoodporna maskara nigdy Cię nie zawiedzie, nie musisz się obawiać efektu pandy i tego, że makijaż Ci spłynie, gdy złapie Cię deszcz podczas drogi do pracy lub rozpuści się pod wpływem upalnego słońca. To również gwarancja nieskazitelnego makijażu oka nawet podczas wzruszających momentów np. ślubów, pogrzebów. Co ważne jednak, wybierając tusz z dopiskiem waterproof, nie musisz rezygnować z jego dodatkowych właściwości, które pozwolą Ci stworzyć gęstą firankę rzęs i podkreślić piękno spojrzenia.

 

Rodzaje wodoodpornych tuszów do rzęs

Producenci kosmetyków kolorowych starają się wychodzić naprzeciw naszym oczekiwaniom. Dlatego właśnie dzisiejsze wodoodporne tusze do rzęs występują w szerokiej gamie. Wśród nich znajdują się m.in.:

- wodoodporny tusz pogrubiający - nadaje włoskom objętości, optycznie zagęszcza je;
- wodoodporny tusz podkręcający - pięknie wywinie włoski niczym zalotka;
- wodoodporny tusz wydłużający - najlepszy wybór dla pań, które chcą, by ich rzęsy były jak najdłuższe.

Kolejnym istotnym kryterium wyboru jest rodzaj szczoteczki. Silikonowa szczoteczka w maskarze dobrze rozdziela poszczególne włoski, nadając rzęsom objętości, minimalizując ich sklejanie się. Łatwo też utrzymać ją w higienicznej czystości, bo gdy zajdzie taka potrzeba, można ją umyć wodą z mydłem i dokładnie osuszyć. Jeżeli zależy Ci na efekcie mocnego pogrubienia, zagęszczenia rzęs, lepiej sprawdzi się maskara ze szczoteczką z włosiem.Tak naprawdę jednak nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, który model jest lepszy. Warto wypróbować na sobie oba, by podjąć ostateczną decyzję.

 

Jak zmyć wodoodporny tusz do rzęs?

Ponieważ tego rodzaju produkt nie podda się pod wpływem samej wody, wymaga szczególnego podejścia. Już podczas malowania rzęs warto uważać, by nie ubrudzić powieki, szczególnie gdy została pokryta kolorowymi kosmetykami. Jeśli tusz jest dobrej jakości, wytarcie skóry nie będzie łatwym zadaniem. Demakijaż wodoodpornego tuszu powinien się odbywać za pomocą mleczka, pianki, płynu micelarnego lub olejku do demakijażu. Pamiętaj, by zmywanie przeprowadzić łagodnie, bez nadmiernego tarcia. Nasącz płatek kosmetyczny produktem, a następnie przyłóż go do zamkniętych oczu, delikatnie przyciśnij palcami i odczekaj kilka sekund, aż tusz zacznie się rozpuszczać. Potem wystarczy lekko przetrzeć okolicę oczu i czynność kilkukrotnie powtórzyć, aż do momentu, gdy na waciku nie będą zostawały czarne ślady.

Jeżeli zdarzy się sytuacja, że nie będziesz miała dostępu do płynu do demakijażu, możesz awaryjnie wykorzystać jeden z olejów jadalnych. Niektórzy radzą zastosowanie kremu nawilżającego do twarzy, lecz należy pamiętać, że nie jest on przeznaczony do takich zabiegów i jeśli dostanie się do oczu, może je podrażnić.

Każda kobieta powinna mieć w swojej kosmetyczce kilka różnych tuszów do rzęs, w tym choć jeden wodoodporny, który przyda się w najtrudniejszych chwilach.