Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA


Kto może dostać dofinansowanie do pompy ciepła?

Dodano: 11 stycznia 2022; Program Czyste Powietrze został stworzony w celu ograniczenia emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Systemy do ogrzewania na paliwo stałe są nieefektywne, zagrażają środowisku i zdrowiu użytkowników oraz innych mieszkańców. Program zakłada dofinansowanie wymiany starego pieca, a więc pieniądze przeznaczyć można na demontaż starego źródła, zakup nowego, np. pompy ciepła i jej instalację.

Kogo obejmuje dofinansowanie?

Dofinansowanie do pompy ciepła można otrzymać, zgłaszając się do programu Czyste Powietrze. Osoby, które spełniają poniższe warunki, będą mogły wykorzystać środki. Są to: właściciele lub współwłaściciele jednorodzinnych budynków mieszkalnych, lub wydzielonych w takich budynkach lokali mieszkalnych posiadających osobną księgę wieczystą. Przeznaczono dla tych osób dwa poziomy dofinansowania. Pierwszy to podstawowy, który obejmuje osoby, których łączny dochód nie przekracza 100 000, niezależnie od tego, z ilu źródeł go pozyskują. Drugi poziom to rozszerzony, który kierowany jest do gospodarstw domowych jednoosobowych, w których dochód na osobę nie przekracza 2189 złotych oraz do gospodarstw domowych wieloosobowych, w których miesięczny dochód przypadający na jednego mieszkańca nie przekracza 1546 złotych.

Jak można złożyć odpowiedni wniosek?

Aby ubiegać się o dofinansowanie, należy złożyć wniosek do wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (FOŚiGW) właściwego dla województwa, w którym planowane jest wykonanie inwestycji. Niezbędne dokumenty oraz załączniki znajdują się w serwisie rządowym, oraz na stronach WFOŚiGW. Wniosek z przygotowanymi załącznikami wysyła się w formie elektronicznej, ale należy pamiętać, że wydrukowaną i podpisaną kopię przesyła się do WFOŚiGW, do którego przesłano wniosek elektroniczny. Jeżeli beneficjent nie ma możliwości złożenia wniosku elektronicznie, może to zrobić tylko w formie papierowej za pośrednictwem poczty lub kuriera. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie https://www.aircon.panasonic.eu/PL_pl/.