Kto dostarcza zakupy spożywcze do domu (i nie tylko)?

Dodano: 21 stycznia 2023; Kto zajmuje się dostarczaniem zakupów spożywczych online do domu: pracownicy sklepu, czy może jednak firma zewnętrzna? Pytanie to zadają z ciekawości zarówno sami klienci indywidualni, jak i przyszli przedsiębiorcy, zastanawiający się nad sposobem funkcjonowania innych biznesów. Odpowiedź na zadane pytanie wcale nie jest taka oczywista!

Dostawa zakupów online – kto jest za nią odpowiedzialny?

Za dostawę zakupów online odpowiedzialni mogą być:

- pracownicy wybranego sklepu;
- pracownicy firmy zewnętrznej.

Wszystko zależy od wyboru modelu biznesowego przez sprzedawcę. Zauważyć należy jednak, że częściej przedsiębiorcy wybierają opcję drugą. Zwolennikiem pierwszego rozwiązania była np. niedziałająca już na terenie Polski firma Tesco.

Pewniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług zapewnianych przez niezależnych przewoźników, takich jak InPost. Firma kurierska zapewnia gwarancję bezpiecznego i udanego dostarczenia zakupów na kilka różnych sposobów – co doceniają klienci robiący zakupy, ale przede wszystkim właściciele sklepów.

Jak zrobić zakupy online z dostawą do domu?

Na początek wystarczy znaleźć platformę godną zaufania. Internauci wybierają InPost Fresh – stworzoną przez przewoźnika, który od wielu lat zdobywa zaufanie wśród coraz większej grupy klientów. Szczegółowy opis aplikacji znajduje się na stronie internetowej pod adresem https://inpostfresh.pl/.

InPost Fresh to darmowa aplikacja przeznaczona na urządzenia mobilne (wyposażone w system Android lub iOS). Umożliwia ona zamawianie m.in. produktów spożywczych do domu oraz urządzeń Paczkomat® (serwis dostępny wyłącznie dla usługi Tysiące produktów).

Po jej pobraniu kolejnym krokiem jest zaktualizowanie danych dotyczących adresu dostawy, a potem zapakowanie wybranych produktów do wirtualnego koszyka. Pozostaje jedynie opłata zamówienia (szybkie przelewy, karta płatnicza lub BLIK) i oczekiwanie na swoją przesyłkę.

InPost Fresh – co można zamawiać przez internet?

Konsumenci korzystający z platformy InPost Fresh mają możliwość zamawiania produktów:

- dla zwierząt;
- kosmetycznych i higienicznych;
- porządkowych;
- spożywczych.

Aplikacja została skonstruowana w prosty sposób, mając na uwadze jeden cel: umożliwić klientom zaopatrzenie się we wszystkie towary potrzebne do funkcjonowania przez tydzień roboczy, a nawet dłużej.

Robienie zakupów spożywczych online nie miałoby sensu, gdyby na przesyłkę trzeba było czekać kilka dni. Pracownicy InPost doskonale o tym wiedzą, dlatego zamówienie jest gotowe do odbioru najczęściej już po niecałych 24h!

InPost Fresh – ile kosztuje skorzystanie z platformy?

Cennik dla klientów InPost Fresh jest przejrzysty. Dla usługi Świeże zakupy (Makro oraz Carrefour) minimalna kwota, którą trzeba wydać, aby zrobić zakupy w aplikacji to 100 zł. Koszt dostawy zależny jest od wybranego marketu. Inaczej wygląda to u korzystających z usługi Tysiące produktów (wielu, niezależnych od siebie, dostawców produktów). W tym przypadku nie ma kwoty minimalnej zakupów, a powyżej 40 złotych dostawa jest darmowa. Koszt dostawy to 8,99 zł do urządzenia Paczkomat® i 11,99 zł na wskazany adres kurierem.

Dobrze jest wybrać sklep, który postawił na sprawdzonego dostawcę przesyłek, którym od lat jest InPost.