Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA


Koronawirus: olbrzymi wzrost zakażeń w ciągu tygodnia

Dodano: 12 października 2020; W ciągu ostatniego tygodnia liczba osób z potwierdzonym, dodatnim wynikiem badania na COVID-19 wzrosła na terenie gminy Góra Kalwaria aż siedmiokrotnie - wynika z danych, do jakich dotarli dziennikarze naszego portalu.

Od poniedziałku 5 października do dzisiaj liczba osób objętych izolacją domową (z pozytywnymi wynikami badania na obecność COVID-19) wzrosła z 5 do 35.

 

W analogicznym okresie czasu, wzrosła też liczba osób objętych kwarantanną (mieli kontakt z osobami zakażonymi) z 178 do 276. Przy czym, jest to mniej, niż 29 września, kiedy na kwarantannie było 314 mieszkańców.

 

Tylko dzisiaj sanepid w Piasecznie poinformował o 22 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem na terenie całego powiatu.

(mat)

 

 
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (13)

Nick

Data: 12 października 2020, 20:23 Olbrzymi - z 5 na 35... Ale jak brzmi, siedmiokrotny. Równie dobrze mógłby być i 10-krotny z 2 na 20.

Alina

Data: 12 października 2020, 22:08 Taki ten wirus straszny, ze sanepid wiedząc, ze jest pozywywny wynik u rodzicow ucznia, uczen chodzil do szkoly, a sanepid stanowczo odpowiedział, że szkola ma funkcjonowac bez zmian. Paranoja, po co izolowac klase od razu niech teraz chodza i sie zarazaja

mieszkaniec

Data: 13 października 2020, 07:03 a co na to nasza Rada Miasta i Zarząd Gminy? może uda się zjednoczyć, usiąść przy wspólnym stole i zastanowić się co robić.
A na razie dystans, maseczki i częste mycie/dezynfekcja rąk. Jeśli ktoś nie musi wychodzić, to siedźmy w domu.
Z przerażeniem patrzę na niektórych polityków mających to wszystko głęboko w ..., jednak zgodnie z przysłowiem \"złego licho nie bierze\". Zamiast dawać przykład społeczeństwu, afiszują się bez maseczek, poklepują, ściskają - a gdzie dystans, zasady?

Ada

Data: 13 października 2020, 12:55 W szkole w Czersku tyle osob na kwarantannie, pozytywne wyniki w rodzinach a szkola dalej funkcjonuje jak gdyby nigdy nic.

antypis

Data: 13 października 2020, 14:36 Przecież u nas jest sielanka- w kraju.
To co sanepid ( na polecenie MZ ) robi w szkolach to szczyt głupoty- tylko ludzie nie wiedzą. Musi byc bezpośredni kontakt z zarażonym, aby była izolacja, czyli X- chory, Y z nim się kontaktował a z Y kontaktował się Z. To Y na kwarantannie, a Z już nie bo kontakt był pośredni, a nie bezpośredni.
Rodzice też nie lepsi: nie wolno wymagać maseczki, mierzenia temp. , bo mamy wolność. IDIOCI- LEPIEJ NIECH SIĘ WIRUS ROZNOSI?
Życzę, aby niewierzącym w Covid nikt nie zachorował, bo wtedy się przekonacie. Lepiej sami się zaraźcie na wolontariacie w DPS, to zobaczycie \"koronaściemę\"

do mieszkaniec

Data: 13 października 2020, 15:15 Czemu atakujesz Radę i Zarząd? Rażące jest zachowanie wszystkich tych , którzy nie zachowują dystansu, nie noszą maseczek, wystarczy przejść ulicami Góry Kalwarii. A może Rada i Zarząd powinni zamknąć szkoły, przedszkola i kościoły? Tylko czy są tak upoważnieni? Chyba nie.

mieszkaniec

Data: 14 października 2020, 08:19 nikogo nie atakuję - proponuję żeby teraz odstawili animozje na bok i zastanowili się nad tym, co można zrobić (czy to jest atak?). Jeśli przedstawiciele Rady i Zarządu wspólnie wystąpiliby do SANEPIDU to byłaby większa szansa na ugranie czegoś. Ile osób ma zachorować żeby zamknąć szkołę, ile osób ma umrzeć żeby niektórzy nosili maseczki i zachowywali dystans?
Pytasz co może zrobić zarząd? chociażby wysłać Staż Miejską i Policję na ulice, aby sprawdzała czy mieszkańcy stosują się do nowych zaleceń. Właśnie dlatego żeby coś ustalić potrzebna jest rozmowa - czego w tej chwili brakuje.


Robert

Data: 14 października 2020, 10:24 Czy otrzymaliście decyzje z sanepidu o kwarantannie ? Pytanie do rodziców dzieci ze szkoły podstawowej nr. 2 .

bigos

Data: 14 października 2020, 19:37 Powiedzcie mi jak to możliwe że nauczyciel mający styczność z uczennicą mającą dodatni wynik pracuje normalnie a rodzic jednego z dzieci tej klasy idzie na kwarantannę nie mając nic wspólnego z tym dzieckiem. Nauczyciel ma płaconą normalną pensję a rodzic 80 %. wytłumaczcie mi proszę.

Leopold

Data: 14 października 2020, 21:08 Ciekaw ilu naszych radnych ma już COVIDA, Na dzień dzisiejszy wiem, że jest już zainfekowanych 3 radnych.
Nikt nie podnosi w tematu tej sprawie.
Zresztą widać było na kamerach w jaki sposób odbywały się sesje w Górze Kalwarii. Rokita podjął decyzję o zdalnych obradach, a duża część radnych zlekceważyła swoje bezpieczeństwo i swoich bliskich. Uważam, że portal Góra Kalwaria net powinien też o tym napisać artykuł.

Leopold

Data: 14 października 2020, 21:24 Szkoda, że ten list jest zbyt dyplomatyczny.
Uważam, że jako radna powinna Pani napisać wprost co się Pani nie podobało i o co toczyła się walka.
Cytat z piosenki Raz dwa trzy - \"Nazywaj rzeczy po imieniu, a zmienią się w oka mgnieniu.\"
Prawy

Data: 16 października 2020, 14:56 Przykazanie nr 1: jak wchodzisz do sklepu to zakładaj rękawiczki. A do sklepu spożywczego KATEGORYCZNIE zakładaj rękawiczki.
A najważniejsze: jak bierzesz pieczywo, dotykasz pieczywa, to ... TO TYLKO W RĘKAWICZKACH, które są, leżą tuż obok, albo załóż torebkę foliową.
To co się dzieje w markietach to jest zgroza. Nie wolno dotykać, brać pieczywa gołymi \"łapskami\", to nie tylko brak higieny, to także brak kultury.

Ja

Data: 8 grudnia 2021, 15:40 A jak wygląda obecnie sytuacja w gminie?