Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA


Koniec sezonu dla naszych drużyn. Korona w Lidze Okręgowej

Dodano: 7 maja 2020; PZPN poinformował, że zgodnie z decyzjami prezesów poszczególnych wojewódzkich związków piłki nożnej wszystkie rozgrywki seniorskie w IV lidze i niższych klasach rozgrywkowych, a także rozgrywki młodzieżowe prowadzone przez wojewódzkie związki zostały odwołane.

Obowiązujące rozporządzenia rządowe dotyczące epidemii COVID-19 uniemożliwiały kontynuowanie rozgrywek w zaplanowanej pierwotnie formie - czytamy w komunikacie.

Poinformowano w nim także, że za układ końcowych tabel sezonu 2019/2020 przyjmuje się kolejność drużyn w tabeli po ostatniej rozegranej kolejce rozgrywek. Drużyny zajmujące miejsca premiowane awansem uzyskają awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Po sezonie 2019/2020 nie będzie natomiast spadków do niższych klas rozgrywkowych.

Takie decyzje oznaczają, iż drużyny z naszej gminy Korona Góra Kalwaria, Orzeł Baniocha i Nadstal Krzai Czaplinkowskie nie rozegrają już w tym sezonie żadnego meczu. Jeśli takie rozwiązanie zostanie potwierdzone w przyszłym tygodniu przez zarząd PZPN, Korona Góra Kalwaria będzie mogła cieszyć się z powrotu do ligi okręgowej po kilkuletniej przerwie, bowiem po pierwszej części sezonu zajmowała drugie miejsce w tabeli, premiowane awansem.

(mat)
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (1)

yog.

Data: 7 maja 2020, 19:55 Brawo Korona!!!