Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA

Kolejna edycja programu ZOSTAŃ POLICJANTEM w Górze Kalwarii

Dodano: 20 października 2019; W Zespole Szkół Zawodowych w Górze Kalwarii zainaugurowano w nowym roku szkolnym kolejną edycję programu „Zostań Policjantem”. Został on przedstawiony dla dwóch pierwszych klas o profilu mundurowym.

Spotkanie zorganizowano z inicjatywy Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie. Podczas lekcji przeprowadzonej dla 40 uczniów klas mundurowych z Zespołu Szkół Zawodowych w Górze Kalwarii tematem wiodącym było promowanie zawodu policjanta. Z uczniami omówiono wymogi, jakie musi spełnić kandydat na policjanta oraz przybliżono przebieg procesu rekrutacji.

Przedstawiona została możliwość rozwoju i kształcenia zawodowego. Atrakcyjność służby obrazował przedstawiony uczniom film, a także osobiste doświadczenia prowadzących prelekcję policjantów, którzy służbę w mundurze pełnią od wielu lat.

Założeniem działań podjętych w całym garnizonie stołecznym, a skierowanych w szczególności do uczniów klas maturalnych jest chęć rozpowszechniania informacji dotyczących rekrutacji oraz wymogów formalnych związanych z przyjęciem do policyjnej służby. Policjanci przypominają, że wszyscy chętni do rozpoczęcia służby w policji znajdą szczegółowe informacje na stronie Komendy Stołecznej Policji pod adresem www.policja.waw.pl,

Za to spotkanie dziękujemy Panu Michałowi Kozłowskiemu opiekunowi klas mundurowych, nauczycielom i dyrekcji szkoły, ale przede wszystkim uczniom, którzy wykazali się podczas zajęć bardzo dużym zaangażowaniem.

Spotkanie poprowadził oficer prasowy z KPP Piaseczno nadkom. J. Sawicki.

(Jarosław Sawicki)

Fot. KPP w Piasecznie


Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (13)

Arkadiusz

Data: 20 października 2019, 18:56 \" Z uczniami omówiono wymogi, jakie musi spełnić kandydat na policjanta oraz przybliżono przebieg procesu rekrutacji.\"

Szkoda że już od policjantów nikt niczego nie wymaga .!

Wymogi hehe

Data: 21 października 2019, 08:12 Znikają kiedy ma się wujka w Szczytnie albo w samej CBŚ ;) polska policja jest skuteczna w dwóch obszarach - mandatowaniu już i tak ciemiezonej społeczności to jest raz i dwa w utrudnianiu życia młodzieży lubiącej różne rozweselacze lecz gdy chodzi o mafię lub co gorsza oszustów wtedy już potrzeba lat albo wieków by uzyskać sprawiedliwość ...

Marek

Data: 21 października 2019, 09:43 A czy Szanowna Redakcja mogłaby donieść Społeczności lokalnej co to była za akcja Policji 15.10.2019 w okolicach Banku Spółdzielczego w Górze Kalwarii na ul. Pijarskiej w godzinach porannych? Musiało to być coś poważnego bo \"kominiarze\" nie wchodzą raczej bez takiego właśnie powodu.

ajwaj

Data: 21 października 2019, 16:09 @Marek
Redakcja nie chce się narażać i nic nie napisze ,bo na piasecznonews nie było niusa !

Ja

Data: 21 października 2019, 17:23 Do wymogi he he
Od sprawiedliwości to jest prokuratura i sąd a nie policja. Jak zaobserwowałem, na policji to jeszcze względnie idzie ale prokuratura i sądy to nie kończąca się opowieść.

Witek

Data: 23 października 2019, 09:16 To kogo tam zatrzymali pod bankiem, wie ktoś?

Marek

Data: 23 października 2019, 10:04 Góra Kalwaria i obrazek na tak zwanym skwerku za milion: dziś, to jest 23.10.2019 dwóch żuli: jeden butelka w łapie z mazowieckim, a drugi wyciągnął przyrodzenie i leje. Jak mu zwróciłem uwagę to z łapami. Dostał delikatnego strzała kontrolowanego. Pytam się gdzie ci policjanci, pytam się gdzie panowie ze straży miejskiej? Chodnik spluty, ławki zarzygane, capi moczem. Z dzieciakiem tak nie idzie posiedzieć. Po co w takim razie straż miejska utrzymywana z podatków obywateli????

JA WIEM

Data: 23 października 2019, 11:22 TIMONA I PUMBE

Killzone

Data: 23 października 2019, 15:39 @Marek
Ja omijam miejską strefę moczu.
Masz rację, ale Twoje pytania pozostaną bez odpowiedzi.
Wrażliwy społecznie burmistrz i jego bicyklowa ferajna ma to w..... .

Józefa Ewa

Data: 23 października 2019, 16:26 @Marek
W innych miastach dawno rozprawili się ze Strażą Miejską u nas musi być inaczej.
Nas stać na trzech bórmiszczóf !

facebook

Data: 23 października 2019, 18:42 @Witek
\"Profesora\" vel paweł smyl

Kasia

Data: 23 października 2019, 20:45 \"Skwerki\" notorycznie okupowane są przez pijaków, wszechobecny brud robi piorunujące wrazenie na osobach goszczących w naszym mieści, a państwo się bawią w reklamowanie zawodu policjanta.

do dzieła

Data: 24 października 2019, 16:05 Zróbcie konkurs \"Najlepszy Policjant\" ciekawe czy taki się znajdzie ?