Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA


Klub Konfederacji do Ośrodka Kultury: bezprawna segregacja sanitarna

Dodano: 11 stycznia 2022; Klub Konfederacji w Górze Kalwarii zarzucił miejscowemu Ośrodkowi Kultury dołączenie do "bezprawnej akcji segregacji sanitarnej Polaków".

Poszło o wpis, jaki w poniedziałek ukazał się na facebookowym profilu Ośrodka Kultury w Górze Kalwarii, dotyczący wydarzenia z cyklu Teatralna Niedziela. W nadchodzący weekend w budynku Ośrodka Kultury, Teatr Animacji Falkoshow z Krakowa przedstawi spektakl "O szewczyku co smoka wawelskiego pokonał".

Przy wpisie pojawiła się następująca adnotacja:

"Ze względu na ogólnopolskie obostrzenia spowodowane pandemią COVID-19, które ograniczają nam wielkość widowni, w trosce o Państwa bezpieczeństwo zdecydowaliśmy się wdrożyć sprzedaż biletów w dwóch kategoriach: bilety dla osób posiadających certyfikat COVID-19 oraz bilety dla osób, które nie posiadają certyfikatu COVID-19. Prosimy o świadomy i właściwy zakup biletów. Będziemy starali się weryfikować certyfikaty wedle zakupionych biletów. Jeśli masz aktualny certyfikat COVID-19 kup bilet z puli dla osób zaszczepionych, daj możliwość zakupu biletu innym."

Post nie wywołał żadnych kontrowersji, nie pojawiły się pod nim żadne komentarze.


Tymczasem we wtorek Klub Konfederacji w Górze Kalwarii, również na Facebooku, stwierdził, iż w ten sposób Ośrodek Kultury "dołączył do bezprawnej akcji segregacji sanitarnej Polaków!".

Przypomniano, że art. 73 Konstytucji RP, zapewnia "KAŻDEMU WOLNOŚĆ korzystania z dóbr kultury", a "wszelkie próby ograniczania wolności w tym zakresie, są sprzeczne z ustawą zasadniczą, która jest oczywiście nadrzędna nad wszystkimi innymi aktami urzędowymi".

Jednocześnie wezwano samorząd Góry Kalwarii do interwencji w tej sprawie.
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (32)

expert z pod 40

Data: 11 stycznia 2022, 12:29 Grajdoł to grajdoł ale nie myślałem ,że w tym grajdole zagnieżdżą się konfederacyjne płaskoziemcy. Jak ktoś idzie do roboty w knajpie to też wykonuje badania a to jest przecież wg. was płaskoziemce też segregacja sanitarna. Chcielibyście żreć jedzenie,które ugotowała wam baba z tasiemcem,owsikami czy z gruźlicą? Poza tym płaskoziemce chyba wiecie ,że wasze szefowie w Warszawie są wszystkie zaszczepione na Covida i to 3 dawkami a tylko propagandowo mordy piłują. Podobno musieli ,bo zagranicę nie chcieli ich wpuszczać. Ja bym dla was nawet specjalne sławojki wybudował za stodołą, żebyście nie musieli kontaktować się z normalnymi ludźmi. Może ,żeby wam uświadomić ile złego robicie tym swoim pyszczenie niech Burmistrz poda ilu w ciągu 2 lat na covida zmarło mieszkańców tego grajdołka. Dla płaskoziemców-antyszczepionkowców wszystko powinno być zamknięte jak we Francji.Skoro tak walczycie o wolność to zacznijcie naprawdę walczyć z mafią pisowską ,która tą wolność codziennie zabiera Polakom a nie udajecie tylko a w gruncie rzeczy jesteście tylko ich papierem toaletowym.

Kustosz

Data: 11 stycznia 2022, 14:01 A kogo obchodzi obchodzi stanowisko oszołomów z Konfederacji? Niech sobie protestują. Szacun dla OKGK, czekamy na kolejne instytucje. Nie szczepisz się? Twoja sprawa, nie ma przymusu ale powinieneś mieć zakaz wstępu do środków komunikacji zbiorowej, knajp, kin itp. Generalnie wszędzie gdzie gromadzi się więcej niż kilka osób.

Marylu

Data: 11 stycznia 2022, 14:15 kolesie z konfy nie rozumieją prostych zasad bezpieczeństwa. Poza tym nie jest nigdzie napisane że ktoś nie może uczestniczyć w wydarzeniu kulturalnym.

Freak

Data: 11 stycznia 2022, 14:25 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

gość

Data: 11 stycznia 2022, 14:28 Popieram taką decyzję Trzymajcie się i nie słuchajcie mądrych inaczej antyszczepionkowców

Anna Uścińska

Data: 11 stycznia 2022, 14:31 Właśnie widać jaki expert skoro ortogafią nie grzeszy już w nicku. dobrze że 40 nie trzeba było słownie napisać ;) Ciekawa jestem komentarza jak po 8 dawce już znowu paszporcik nie będzie ważny i co 2 tygodnie będziesz się kłuć żeby chleb kupić. tyle w temacie bo zniżać się do poziomu szamba nie mam ochoty.

Klub Konfederacji Góra Kalwaria

Data: 11 stycznia 2022, 14:35 @expert z pod 40

Pana porównania są dalece nietrafione, osoby zaszczepione również zarażają... Nie jesteśmy przeciwnikami szczepień, ale sprzeciwiamy się PRZYMUSOWI szczepień w tym zakresie oraz segregacji sanitarnej - chcę to wyraźnie podkreślić. Niech każdy podejmuje takie działania ochronne, jakie uzna za stosowne. Do pozostałej treści nawet nie zamierzam się odnosić, Pana poziom wypowiedzi nie zasługuje na polemikę.

@Kustosz

Dokładnie w ten sam sposób zaczął się apartheid i segregacja żydów... brzydzę się takimi poglądami.

Anna Uścińska

Data: 11 stycznia 2022, 15:46 Kustosz a niby dlaczego nie mogę skorzystać ze sklepu czy jakiegokolwiek miejsca gdzie zbiera się "grupka". Może nawet na klatkę schodową z mieszkania mam nie wychodzić ? na jakiej podstawie?
Szczepieni chorują, zarażają i umierają. Więc gdzie tu jakiś powód. gdyby nie chorowali i nie zarażali to rozumiem....

Odwaga jest żeby pieprz*ć głupoty, ale za nazwisko własne już wstyd? ;) ah te anonimy...

Wow

Data: 11 stycznia 2022, 16:25 Proponuję rozszerzyć badania na bardziej dokładne dotyczące sfery intymnej, bo tu też można zarazić się, jeden dotknie klamki, później kolejny i zaraza gotowa, a tak wogóle to stwórzmy getto tj to juz bylo i zamknijmy niestrzykawkowych, jakas absurdalna segregacja po prostu!!!

Monika bartys

Data: 11 stycznia 2022, 18:23 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Aha

Data: 11 stycznia 2022, 19:11 I tak frekwencja będzie z 10 osób jak na większości organizowanych eventów tutaj to dobrze potrafią skwerek za gruba Banke zrobić albo kolorowe rowerki rozlokować

Paweł

Data: 11 stycznia 2022, 19:27 @Klub konfederacji Góra Kalwaria . Zgadzam się z tym w 100% . Dodam jeszcze że ci ludzie nie zdają sobie sprawy że te zakazy jeszcze trochę i ich obejmą .. z tego co obserwuje wynika że ci ludzie wolą żeby ktoś za nich myślał i podejmował decyzje . Tak się dzieje w przypadku braku mózgu spowodowanym ciągłym oglądaniem telewizji .. chciałem zaznaczyć że podobną kartka wisi na drzwiach kościoła w Czersku .

@Anna Uścińska

Data: 11 stycznia 2022, 19:29 Poprawnie, po polsku, pisze się "ekspert".
Nie ma za co.

Turbo dzik

Data: 11 stycznia 2022, 20:17 Konfederacja w końcu znalazła repertuar, który rozumie i za wszelką cene chce dostać się na przedstawienie.

Szczep_Gora

Data: 12 stycznia 2022, 00:15 W apartheid przy wejściach były tablice informacyjne "tylko dla białych", czarny był śmieciem, teraz to samo mamy na miejscu. Zaszczepcie się na rozum z tego osrodka!

tiruriru

Data: 12 stycznia 2022, 03:47 To może ja przypomnę, że główny profil konfederacji wyleciał z fejsbuka za propagowanie fałszywych informacji na temat covid19, i że to samo może spotkać również tę ich prowincjonalną filię, jesli się w porę nie ogarną :)

Chłop z mazur

Data: 12 stycznia 2022, 07:01 Mieszkańcy GK i okolic nie zdają sobie sprawy, że mają w swojej małej mieścinie światowej sławy wirusologów. Reprezentująca ich tutaj pani i reszta ekipy ewidentnie mineła sie z powołaniem, a my niedouczeni nie wiemy, że oni tak naprawde chcą uratować ludzkość przed śmiercionorścią szczepionką :O

Czas na reflekcje jeszcze przyjdzie, gdy okaze sie że odwaga, którą ponoć reprezentują to zwyczajna butność

Dwa nagie miecze

Data: 12 stycznia 2022, 07:06 Czy Konfederacja to te oszołomy co nawet nie mają konta partii na FB 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

nsz

Data: 12 stycznia 2022, 07:57 Odnośnie polityki, to widać tutaj obłudę lewicy. Tak to krzyczą o wolności, konstytucji, prawach człowieka, wykluczeniu, ale nagle się okazało, że niektóre wykluczenia są dobre. Co ciekawe znam kilka osób, które nawołują do twardej walki z wirusem, szczepienia, segregacja itd., ale w sklepie maseczka zdjęta z nosa, w domu imprezy i spotkania z wieloma osobami. To jest dopiero hipokryzja. Zobaczcie w sklepie ile osób ma prawidłowo założone maseczki, potem przyjrzyjcie się ile osób po wyjściu wyrzuca je. By ta maseczka działała to musi być zawsze nowa, odpowiednio założona i zdjęta.

Jaś

Data: 12 stycznia 2022, 10:22 a ja protestuje przeciw segregacji w toaletach, za brak możliwości jazdy samochodem po 0,5 l. - to też jest segregacja. Podpowiem jeszcze że ja kąpię swoje dzieci a ksiądz nie może ?

expert z pod 40

Data: 12 stycznia 2022, 11:39 @AnnaUścińska
Szanowna Pani ,jeżeli już Pani zwraca uwagę na gramatykę to pozwolę sobie zwrócić Pani uwagę ,że powinna zrobić to Pani kompleksowo i zauważyć ,że nieprawidłowość jest także w wyrażeniu "z pod" ,bo powinno być "spod". Powinna Pani wiedzieć ,że nick rządzi się niestety trochę innymi prawami. Nie będę tego Pani tłumaczył,bo mam nadzieję ,że jest Pani sama w stanie to pojąć. Pozdrawiam.

do expert z pod 40

Data: 12 stycznia 2022, 12:24 expert z pod 40. Śmieszny jesteś. Segregować to możesz śmieci nie ludzi.

ola

Data: 12 stycznia 2022, 14:20 Hejt Górsko Kalwaryjskiej tolerancyjnej tylko w swoich hasłach elity czas start.

do "do expert z pod 40"

Data: 12 stycznia 2022, 15:19 Nie mów nikomu jak ma żyć.
Np. ja będę segregował kogo i co będę chciał.
Może ci sie to nie podobać, twój problem, nic mnie to nie obchodzi.

Wyborca

Data: 12 stycznia 2022, 18:04 Ośrodek stosuje prawo a obywatel musi je uszanować

Dla Tych na ostatniej prostej

Data: 12 stycznia 2022, 20:17 Panowie posłowie Hoc,Piecha ,Kosiniak Kamysz (lekarze) nie mają zamiaru się szczepić co pokazali w głosowaniu wczoraj - nie daje to Wam naprawdę do myślenia ??????

ania

Data: 13 stycznia 2022, 13:15 Obowiązek szczepienia dla medyków. To oni jeszcze nie są zaszczepieni? Przecież to takie bezpieczne!

Bully

Data: 14 stycznia 2022, 14:39 @ania wśród medyków też są oszołomy jak te w konfederacji.

Kasiaz

Data: 14 stycznia 2022, 22:49 Brawo ! Super że w końcu w GK powstał klub Konfederacji !!! Dobra robota !! Trzeba trzymać rękę na pulsie i nie dać łamać naszych praw . Dziękujemy .

Kola

Data: 15 stycznia 2022, 00:26 Mają rację, jak można tak traktować ludzi. Stado małomiasteczkowych baranów. Wiocha cholerna

Wyłącz telewizor

Data: 16 stycznia 2022, 02:11 Każdy kto wierzy w jakikolwiek rząd, jakąkolwiek telewizję i JAKĄKOLWIEK partię polityczną powinien się zastanowić gdzie jest jego własna logika. Każdy który dochodzi do władzy, chce więcej władzy i chcę ją zachować jak najdłużej dla siebie czerpiąc z tego największą korzyść. Historia nam już to pokazała. Cierpią na tym tacy ludzie jak my między których wrzuca się problem zaszczepiony lub nie, tworząc konflikt wewnętrzny. Twoim problemem nie są już rządzący, nie zastanawia Cie sposób podejmowania ich decyzji tylko to czy człowiek obok ma certyfikat unijny covid 19. Moją wolnością jest to czy chcę umrzeć na covid czy nie, Twoją wolnością może być ochrona przed tym w formie szczepionki lub na odwrót. Pracuję w telewizji i jest mi przykro kiedy czytam Państwa komentarze, kłótnie i cały ten okrutny jad... mając świadomośc tego, że nie mogę i nie dałbym rady powiedzieć tutaj wszystkiego co wiem. Jest mi po prostu przykro kiedy patrzę co rząd robi z tym krajem chociażby poprzez media, widząc efekty po zachowaniu ludzi. Życzę wam zdrowia wszystkim.

!!!!!

Data: 16 stycznia 2022, 13:50 @ wyłącz telewizor Święta prawda , jednak nie przeszkadza Ci to ,że przykładasz do tego rękę..........