Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA


Kiedy popływamy w basenie? Jest data

Dodano: 25 lutego 2021; Już wkrótce otworzymy basen po przerwie spowodowanej epidemią i związanymi z nią odgórnymi ograniczeniami - zapowiada samorząd Góry Kalwarii.

Obowiązujące od 12 lutego rozporządzenie rządu, luzujące obostrzenia w związku z COVID-19, dopuszcza działalność zarówno basenów, jak i lodowisk. Wówczas Ośrodek Sportu i Rekreacji w Górze Kalwarii zdecydował się uruchomić tylko lodowisko.

Samorząd wyjaśniał wówczas, że zgodnie z rozporządzeniem, pływalnie mogą zostać uruchomione warunkowo do 28 lutego.

- Oznacza to, że jeśli za kilka liczba zachorowań na Covid-19 znacząco się zwiększy i baseny ponownie zostaną zamknięte, wysokie koszty poniesione na przygotowanie obiektu przy Pijarskiej w Górze Kalwarii zostaną zmarnowane. Z tego względu dyrekcja Ośrodka Sportu i Rekreacji, w porozumieniu z władzami miasta, zdecydowała, że basen zostanie otwarty dla Klientów w pierwszym tygodniu marca, o ile pozwolą na to kolejne wytyczne rządu - napisano na oficjalnym facebookowym profilu miasta.

W środę rząd ogłosił, że amatorski sport na świeżym powietrzu, otwarcie stoków i basenów zostało przedłużone do 14 marca.

W ślad za tą decyzją, samorząd Góry Kalwarii ogłosił, że trwają przygotowania do ponowego otwarcia basenu. Uruchomienie górskokalwaryjskiej pływalni jest planowane na pierwszy weekend marca.

(mat)

Fot. UMiG Góra Kalwaria
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (2)

nsz

Data: 25 lutego 2021, 14:48 to burmistrz niezadowolony. trzeba będzie wodę nalać, całą infrastrukturę uruchomić, a to kosztuje.
zamknięcie basenu było mu bardzo na rękę.

Emi

Data: 25 lutego 2021, 20:08 \"górskokalwaryjskiej \"-???? Co to za wyraz?