JazZamek Czersk - Wielcy w jazzie

Dodano: 25 lipca 2022; W tym roku na scenie zamku w Czersku w każde niedzielne popołudnie można posłuchać koncertów jazzowych.

Tegoroczna edycja nosi tytuł “Wielcy w jazzie I zebrała najwybitniejszych, polskich, jazzowych muzyków, którzy swą inspirację czerpią z muzyki klasycznej jak np. Jan Sebastian Bach czy najczęściej grany na świecie Chopin.

W tę niedzielę na plenerowej scenie zamku w Czersku przywitaliśmy trio wybitnych muzyków Pańta-Borowki-Pańta. Paweł Pańta jest wybitnym kontrabasistą i zdobywcą nagrody Grammy. Ryszard Borowski to wybitny flecista jazzowy. Stanisław Pańta, syn pana Pawła jest pianistą młodego pokolenia. Koncert, który zagrali był interpretacją cyklu pieśni Franza Schuberta pt. „Winterreise”. Improwizacje muzyków na temat dzieł tego austriackiego romantyka to istny pokaz zabawy formą i stylem. Istna uczta dla uszu miłośników muzyki klasycznej I żywych instrumentów.

Koncerty te co tydzień przyciągają naprawdę dużą publikę miłośników muzyki. Słuchacze mogą korzystać z rozstawionych leżaków by w pełnej wygodzie, na świeżym powietrzu uczestniczyć w tej uczcie dla ucha.

Już za tydzień z cyklu “Wielcy w jaziie” gościć będziemy wirtuoza akordeonu Pawła Leszczyńskiego z zespołem, a koncert wzbogacony będzie o nieograniczone możliwości polifonicznego brzmienia akordeonu.

Cena biletu 17/12 zł. Star godzina 16.00. Redakcja Górakalwaria.net poleca! 

(JKW)
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (0)

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!