Jakie regały do magazynu?

Dodano: 25 października 2022; Jakie regały to magazynu to pytanie, które pojawia się coraz częściej. Wiele przedsiębiorstw odchodzi od standardowego systemu paletowego szukając rozwiązań, które lepiej wpisują się w indywidualne potrzeby firmy. Regały rzędowe wydają się być najbardziej uniwersalne, ale czy sprawdzą się w magazynie typu mroźnia czy chłodnia albo w obiekcie przyprodukcyjnym, gdzie przechowywana jest ograniczona ilość indeksów, a wymagania do dziennego przepływu są bardzo duże?

Jakie regały do standardowego magazynu?

Standardowy magazyn wymaga standardowych rozwiązań. To oczywiście truizm, ale w logistyce bardzo często najprostsza droga jest tą najlepszą!

Standardowy magazyn to najczęściej niestandardowe ładunki – duża różnorodność oznaczająca określone wymagania co do elastyczności systemu regałowego.

W standardowych magazynach stosuje się zazwyczaj regały rzędowe – konstrukcję ramową, na której można bezpiecznie przechowywać niemal wszystko. Rozwiązania takie ma jeszcze kilka podstawowych zalet, z czego dwie są decydujące:

- Bezpośredni dostęp do każdej jednostki ładunkowej,
- Najniższa cena ze wszystkich najbardziej popularnych regałów do magazynu, które są obecnie dostępne na rynku.

Regały rzędowe mogą być obsługiwane z wykorzystaniem popularnych wózków wysokiego składowania lub w wersji premium, z wykorzystaniem wózków systemowych z podnoszoną kabiną operatora – ta druga opcja umożliwia zagęszczenie składowania i wpływa na eliminację podstawowej wady tego systemy regałowego.

 

Jakie regały do niestandardowego magazynu?

Na samym początku należy zaznaczyć, że nie ma czegoś takiego jak niestandardowy magazyn. Każdy obiekt logistyczny jest inny! Nie zmienia to jednak faktu, że 90% przedsiębiorstw postawi na regały rzędowe – o decydujących zaletach napisaliśmy powyżej.

Nowoczesne przedsiębiorstwa rozumieją, że nowoczesny magazyn może być podstawowym elementem strategii budowania przewagi rynkowej. Automatyzacja czy też niskie koszty składowania pojedynczej palety przekładają się bezpośrednio na rentowność całego biznesu.

Firmy, które produkują duże ilości jednorodnego towaru coraz częściej stawiają na automatyczne regały do magazynu.

Doskonałym przykładem jest tutaj automatyczny system gęstego składowania, który przy spełnieniu określonych warunków brzegowych zapewnia zwrot z inwestycji na poziomie 11 miesięcy!

Z inną sytuacją mamy do czynienia w obiektach typu chłodnia czy mroźnia. Regały do takiego magazynu powinny zagwarantować wysoki współczynnik wykorzystania powierzchni. Musimy mieć świadomość, że koszt wybudowania i utrzymania magazynu ze ściśle kontrolowaną temperaturą znacznie przewyższa koszty standardowego obiektu. Tutaj też można postawić na rozwiązanie automatyczne lub w przypadku braku konieczności uzyskania wysokich przepływów, regały do magazynu typu wjezdnego, które zagwarantują wykorzystanie kubatury na poziomie 80%.

 

Regały do magazynu WDX – warto sprawdzić

Szukając regałów do magazynu sprawdźcie polskiego dostawcę - WDX. Na oficjalnej stronie firmy znajduje się wyszukiwarka, dzięki której dobierzecie system regałowy według:

- Jednostki ładunkowej, czyli rodzaju towaru, który zamierzacie przechowywać,
- Podstawowej cechy konstrukcyjnej regałów, takiej jak: dostęp do każdego przechowywanego ładunku, możliwości wykorzystania dostępnej przestrzeni czy też możliwości automatyzacji obiektu.

WDX wytwarza swoje profesjonalne konstrukcje stalowe w Polsce, a wyszukiwarka systemów składowania znajduje się na tej stronie, na której możecie nabyć regały magazynowe.