Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu? Wybierz ciepłe okna energooszczędne

Dodano: 4 listopada 2022; Nadchodząca zima budzi niepewność wielu posiadaczy domów jednorodzinnych. I nie chodzi tym razem o nieustanne odśnieżanie podjazdu, zaparowane szyby, czy biały puch zalegający na dachach. Rosnące ceny energii elektrycznej oraz gazu sprawiają, że z obawą myślimy o kosztach ogrzewania – zwłaszcza, gdy budynek nie został zaprojektowany zgodnie ze standardami pasywności. Nie warto jednak załamywać rąk, a wykorzystać ostatnie dni jesieni na modernizacje oraz usprawnienia. Jedną z najlepszych inwestycji będą bez wątpienia okna energooszczędne.

Winter is coming? Postaw na okna trzyszybowe, energooszczędne i weź dofinansowanie


Czy wiesz, że przez wysłużoną, nieszczelną stolarkę niepostrzeżenie ucieka nawet 20-30% ciepła? W domu robi się zimniej, a my rozgrzewamy kaloryfery do czerwoności i owijamy się szczelnie kocem. Tylko… nadal nie jest cieplej. A jeśli jest, to na chwilę. Posiadane okna aluminiowe lub PCV należy zatem wziąć pod lupę. Inaczej nasze działania można porównać do przyklejenia plastra na nieoczyszczone zadrapanie. Problemu nie widać, a skaleczenie i tak boli.

Najlepszym medykamentem będzie inwestycja w okna energooszczędne, które nie tylko zatrzymają drogocenne ciepło w czterech ścianach, ale dzięki nowoczesnym przeszkleniom wpuszczą do wnętrz więcej promieni słonecznych. Te również będą miały znaczący wpływ na temperaturę panującą w pomieszczeniach.

Wydatek wydaje się spory, ale w obliczu wieloletnich oszczędności, naprawdę się opłaci. Zwłaszcza, że wybierając ekologiczne, szczelne okna aluminiowe lub PCV można uzyskać dotację z Programu „Czyste Powietrze”.

- Decydując się na okna energooszczędne, dofinansowanie, jakie można zyskać, sięga nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych – mówi Jarosław Szumiec, ekspert marki OknoPlus. - Nasi specjaliści nie tylko opowiedzą o możliwościach dotacyjnych, ale wypełnią za klienta wniosek – tak, by zdjąć z jego barków niepotrzebny kłopot – dodaje.

Program Czyste Powietrze

Tylko… czym właściwie jest okno energooszczędne?

Okno PCV i aluminiowe o doskonałych parametrach


Mówiąc o ekologicznej, a zarazem ekonomicznie opłacalnej, stolarce otworowej, wyróżnić można okno energooszczędne oraz pasywne. W pierwszym wariancie współczynnik Uw nie może przekraczać 0,9 W/m2K, w drugim zaś nie może być wyższy niż 0,8 W/m2K. Zasada jest prosta – im niższy parametr deklarowany przez producenta, tym więcej ciepła pozostanie w naszym domu.

Wybór takich rozwiązań nie tylko znacząco wpłynie na komfort termiczny, ale pozwoli wykorzystać promienie słoneczne, które wpadają do wnętrza domu. A to prosta droga do zmniejszenia rachunków eksploatacyjnych w okresie grzewczym.

Okno trzyszybowe

Trzech okiennych muszkieterów


- Gdybyśmy mieli polecić naszym klientom trzy rozwiązania, które idealnie wpisują się w trend energooszczędności i pasywności, byłyby to bez wątpienia kolekcje Reveal, Genesis oraz Morlite. Najlepiej, gdyby wybór padł na okno trzyszybowe  – rekomenduje Jarosław Szumiec, ekspert marki OknoPlus.

Okno aluminiowe Genesis to najwyższy standard izolacyjności termicznej, który nie zapomina o ergonomii, funkcjonalności oraz najwyższej estetyce. Dwa warianty złożenia skrzydła z ramą (107,5 mm oraz 123 mm), niezawodne okucie Select, a do tego pełna możliwość personalizacji kolorystycznej, czyni z niego doskonały wybór dla tych, którzy design stawiają na równi z pragmatyzmem.

Okna energooszczędne Genesis

Idealną opcją dla miłośników aluminium będzie również okno energooszczędne ALU Reveal, które w październiku odkryje przed inwestorami zupełnie nowe oblicze. 48-milimetrowe pakiety szybowe zostaną zastąpione jeszcze grubszymi szkleniami. 56-milimetrowe tafle, doskonała wydajność energetyczna, wysoka przepuszczalność świetlna szkła sprawią, że okno trzyszybowe Reveal wyniesie komfort termiczny na zupełnie nowy poziom, a jego cena… pozostanie bez zmian.

Okno aluminiowe Reveal

A jeśli o ALU mowa, warto również zwrócić uwagę na okno trzyszybowe z systemu Superial.

Jednak aluminium to nie jedyny wybór. Nic nie stoi na przeszkodzie, by stolarka energooszczędna lub pasywna była wykonana z PVC. Tu z pomocą przychodzi okno PCV Morlite, łączące najwyższe  parametry techniczne, bezpieczeństwo oraz pełen komfort użytkowania. Wysokość złożenia skrzydła z ramą wynosi zaledwie 103 mm! Redukcja grubości profilu to więcej miejsca dla przeszklenia i nawet o 25% jaśniejsze wnętrza.

Okno PCV Morlite

Każde z tych rozwiązań to poziom przenikalności ciepła na doskonałym poziomie 0,7 W/m2K.

Energooszczędne okna wysokiej jakości to inwestycja, która zatroszczy się o dobrostan domowników na długie lata. Niezależnie od tego, czy postawimy na standardowe rozwiązania, czy okna fix, musimy pamiętać, że nowoczesna stolarka to coś więcej niż tylko piękna rama dla przydomowego krajobrazu. To prawdziwy strażnik ciszy, ciepła oraz bezpieczeństwa.

***
Jeśli chcesz zyskać dofinansowanie na termomodernizację domu i zainwestować w energooszczędne okna aluminiowe lub PCV, skontaktuj się z salonem partnerskim OknoPlus w Grójcu.