Jak wybrać fotel fryzjerski? Zobacz co oferuje hurtownia fryzjerska!

Dodano: 27 października 2022; Jeśli planujesz założenie lub przearanżowanie swojego salonu fryzjerskiego, to nie uda Ci się tego wykonać, jeśli nie weźmiesz pod uwagę najważniejszych elementów. Fotel fryzjerski to bez wątpienia najważniejszy mebel w salonie fryzjerskim.

Jeśli planujesz założenie lub przearanżowanie swojego salonu fryzjerskiego, to nie uda Ci się tego wykonać, jeśli nie weźmiesz pod uwagę najważniejszych elementów. Fotel fryzjerski to bez wątpienia najważniejszy mebel w salonie fryzjerskim. To w zasadzie serce salonu fryzjerskiego. To na nim zasiada codziennie wielu klientów i wokół niego toczy się praca w salonie, wykonywane są usługi. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać odpowiedni fotel fryzjerski. Chcemy, żeby takie krzesło fryzjerskie nie tylko doskonale wpisywało się w aranżację i wygląd naszego salonu, ale również aby było komfortowe dla klienta, dla fryzjera i maksymalnie trwałe. Kiedy klient będzie zadowolony z wygody, jaka go spotkała, a fryzjer mógł pracować swobodnie bez narażanie się na bóle i kontuzje, to otworzą się przed Tobą drzwi do idealnego prosperowania Twojego salonu.

 

Nie mam lepszej wizytówki niż fotel

Fotel tudzież krzesło fryzjerskie to mebel, z którym najwięcej wspólnego ma klient i fryzjer. Klient na fotelu spędza sporo czasu, a fryzjer pracuje, manewrując wokół niego podczas strzyżenia czy koloryzacji. Fotel fryzjerski również najbardziej rzuca się w oczy. Jest więc swego rodzaju wizytówką salonu, dlatego każdy właściciel stara się, by taki mebel świetnie się prezentował, był czysty i wygodny.

Zwróćmy uwagę na to, że klient spędza w fotelu sporo czasu. Krzesło fryzjerskie powinno zatem zagwarantować mu wygodę nie tylko poprzez miękkie siedzisko, oparcie, podłokietniki czy nawet podnóżek ale przede wszystkim przez komfortowe i ergonomiczne wyprofilowanie. Wówczas każdy zabieg w salonie fryzjerskim będzie się klientom kojarzył z mile spędzonym czasem, relaksem i odprężeniem. Wówczas klienci będą do Ciebie wracali bardzo chętnie.

Tym, co również bardzo rzuca się w oczy jest zachowanie czystości w salonie fryzjerskim. Jak wiemy, zabiegi fryzjerskie są nierzadko wieloetapowe i mogą po prostu fotele zabrudzać. Dlatego ważne jest, z jakiego materiału zostało wykonane obicie takiego fotela. Przed zakupem sprawdź, czy jest to materiał wodoodporny i czy można z niego stosunkowo łatwo i szybko usunąć zabrudzenia.

 

Rodzaje foteli fryzjerskich

Fotele fryzjerskie różnią się miedzy sobą w zależności od stylu, w jakim zostały zaprojektowane, z jakich materiałów zostały wykonane i przez kogo. Ważne są również gabaryty, bowiem niektóre salony mogą sobie pozwolić na fotele z obszernymi siedziskami i oparciami, a inne na standardowej wielkości meble.

Przykładem bardzo wygodnego fotela o klasycznej formie i kolorze, który wpasuje się we wnętrza wielu salonów jest fotel Ayala Thomas. Wygląda rewelacyjnie, wyprodukowany z wysokiej jakości materiałów i bardzo komfortowy. Zobacz ten fotel fryzjerski na fryzomania.pl

Z kolei fotel dla miłośników stylu arystokratycznego glamour świetnie nada się fotel fryzjerski Panda Duke w stylu Chesterfield. Kojarzy się z wysokim komfortem, przytulnością i najwyższą elegancją. W hurtownicy fryzjerskiej Fryzomania znajdziesz setki foteli w wielu kolorach do wyboru, wszystkie profesjonalne i dobrej jakości – na każdą kieszeń.

Nie zapomnijmy również o fotelach dla dzieci, bowiem maluchy niekoniecznie dadzą radę wysiedzieć w dużych siedziskach przeznaczonych dla dorosłych. Tutaj z pomocą może przyjść albo dodatkowa wkładka siedzisko albo fotel fryzjerski dla dzieci zaprojektowany i wykonany z miłych materiałów oraz w ślicznych, wesołych kolorach.

 

Jaka podstawa

Na koniec słów kilka na temat podstawy fotela fryzjerskiego. Swego czasu dużą popularnością cieszyły się fotele na kółkach i na pompie gazowej. Z takiego fotela niestety każdorazowo klient musiał schodzić, aby fryzjer mógł jego wysokość dopasować do siebie. Na szczęście hurtownia Fryzomania oferuje fotele fryzjerskie na pompie hydraulicznej zapewniającej wysoki komfort zarówno klientowi, jak i fryzjerowi. Wysokość takiego fotela fryzjer może płynnie i bardzo prosto regulować w dowolnym momencie jedynie za pomocą ruchu nogą na specjalnej dźwigni. Klient nie odczuwa niedogodności, a fryzjer nie nadwyręża ani ramion, ani kręgosłupa.