Historia dziurawego autobusu zakończona mandatem!

Dodano: 24 marca 2023; Autobus z otwartym lukiem technicznym w którym podróżowali pasażerowie przedstawiał film zamieszczony na jednym z lokalnych fanpagów. Nie umknęło to uwadze policjantów, którzy szybko dotarli do przewoźnika, a nierozsądnego kierującego ukarali mandatem karnym w wysokości 1500 złotych!


News will be here

We wtorkowy wieczór na jednym z lokalnych fanpagów ukazał się film opatrzony podpisem: "W autobusie linii Piaseczno - Góra Kalwaria można się nieźle zakręcić. Uważajcie na siebie". Przedstawiał on nagranie, na którym w jednym z podmiejskich autobusów otwarty był luk techniczny, a kierujący tym pojazdem w takim stanie technicznym, niezgodnym z jakimikolwiek przepisami, przewoził w nim pasażerów.Nagranie zostało zabezpieczone i przekazane do policjantów Wydziału Ruchu Drogowego piaseczyńskiej komendy. Funkcjonariusze już następnego dnia rano ustalili do jakiego przewoźnika ów pojazd należy. Okazało się, że jest to autobus kursujący na trasie Warka - Piaseczno, który codziennie pojawia się w mieście około godziny 15:30. Mundurowi poczekali więc aż i tego dnia autobus zjawi się na terenie naszej gminy i przy ulicy Puławskiej zatrzymali go do kontroli drogowej.

Funkcjonariusze poddali szczegółowej kontroli zarówno sam pojazd jak również kierującego. Co prawda w autobusie uszkodzony luk techniczny był już naprawiony, a do stanu trzeźwości oraz uprawnień posiadanych przez kierującego, funkcjonariusze nie mieli żadnych zastrzeżeń, nie uchroniło to jednak 56-latka przed mandatem karnym w wysokości 1500 złotych w związku z popełnionym dzień wcześniej wykroczeniem jakim było kierowanie pojazdem niesprawnym technicznie.

Przypominamy, że w sytuacji kiedy kierujący autobusem łamie elementarne zasady bezpieczeństwa bądź porusza się niesprawnym technicznie pojazdem - nie bądźmy biernymi obserwatorami jego poczynań! Zdecydowanie zwróćmy mu uwagę, a także natychmiast poinformujmy o tym fakcie Policję!

asp. Magdalena Gąsowska/mw
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (6)

?

Data: 24 marca 2023, 10:34 Co za głupie głupoty, zabezpieczyli nagranie jakby ono było zagrożeniem dla zdrowia i życia.

Marcin

Data: 24 marca 2023, 10:36 Dobrze może Mandat go nauczy rozumu

Zły

Data: 24 marca 2023, 22:56 Ludzie - przecież to mieli nagrywać kolejny speed jakiś 3 lub 4 ,filmowy hit! Głupi pasażerowie autobusu zaprzepaścili szansę ewentualnego Oskara !

ale heca

Data: 25 marca 2023, 06:38 O tej dziurze piszą zagraniczne nawet media w tym portal dziennika "Bild".

Mietka

Data: 25 marca 2023, 18:26 A to ci dopiero, wiele lat temu pojechaliśmy szkolnym ogórkiem- dla młodziaków autobusem na wycieczkę. Przez cały czas lał deszcz a dach przeciekał. Siedzieliśmy cały czas z parasolkami w środku. Jadło sie ogórki i jajka na twardo. Śpiewało się na cały regulator. I była to super wycieczka, którą wspominamy wiele lat. Koledzy ze szkoły są policjantami. Teraz matko kochana, nagrania, mandaty., pierdolety!

???

Data: 26 marca 2023, 12:16 Niedługo będziemy potrzebowali zezwolenia na wejście do toalety w określonych godzinach a wtedy kiedy będzie potrzeba. Tak naprawdę to czy tylko kierowca tu zawinił? Te autobusy chyba są a nawet powinny być sprawdzane przez mechaników. Oni też tego nie widzieli? Osoby sprzątające też nie? Ta karą powinna też dotknąć i kierownika czy dyspozytor który wysłał tego kierowcę w trasę.