Gmina chce rozwiązać problem drogi ze Szpruchu do Linina

Dodano: 9 sierpnia 2022; Projektant ma przedstawić dwie koncepcje - jeden przebieg drogi po obecnym śladzie oraz alternatywny.

O katastrofalnym stanie tej drogi pisaliśmy na łamach GoraKalwaria.net już w grudniu 2020 roku. Lokalny samorząd stoi na stanowisku, że droga, która dawniej prowadziła do nieistniejącej już jednostki wojskowej, obecnie nie ma ustalonego statusu prawnego. Z tym nie zgadzają się właściciele przyległych działek, którzy uważają, że jest to ich prywatna droga. W ubiegłym roku ekipa remontująca drogę pracowała w asyście policji, straży miejskiej i agencji ochrony (czytaj więcej: "Remont w asyście ochroniarzy, policji i straży miejskiej"). O sytuacji związanej z tą problematyczną drogą debatowano długo na jednej z ostatnich sesji Rady Miejskiej.

W poniedziałek poinformowano, że "gmina podjęła działania, które raz na zawsze mają uporządkować sytuację własnościową gruntu pod drogą od szosy krajowej nr 79 w Szpruchu do osiedla w Lininie".

Kilka dni temu włodarze zawarli umowę z firmą, która wykona projekt tego połączenia. Jak czytamy na profilu UMiG, projektant ma przedstawić dwie koncepcje - jeden przebieg drogi po obecnym śladzie oraz alternatywny. - Na wrzesień planujemy spotkanie z radnymi oraz mieszkańcami zainteresowanymi inwestycją, aby wspólnie wybrać najlepszy wariant - informuje wiceburmistrz Mateusz Baj.

Projekt, który wykonawca ma przedstawić w ciągu 18 miesięcy, będzie obejmował budowę nowej jezdni, ciągu pieszo-rowerowego, oświetlenia i odwodnienia. Projektant dostarczy także zezwolenie na realizację inwestycji drogowej. Koszt dokumentacji to 317,3 tys. zł - podaje magistrat.

(mat)

Fot. UMiG w Górze Kalwarii
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (6)

M

Data: 9 sierpnia 2022, 14:47 Ciekawe kiedy włazy w asfalcie na ul Pijarskiej w GK zostaną poprawione lub wymienione tak by nie telepały pod jadącymi pojazdami nie irytując mieszkańcy i kierowców!

Nick

Data: 9 sierpnia 2022, 17:06 Po nowym śladzie? Którędy? Znowu tnijmy drzewa bo po co nam one i te lasy, tylko przeszkadzają :)

emeryt

Data: 9 sierpnia 2022, 22:50 Panie Burmistrzu, Pani Przewodnicząca. Bardzo dobre działanie, na które czekaliśmy od lat, przecież od nas z Wicentowa to dobre połączenie, byle nie te dziury. Dziękuję Wam za zajęcie się problemem. Właściwe osoby na stanowisku.

ps

Data: 14 sierpnia 2022, 05:28 Zróbcie autobus przez Pęcław, a reszta sama się ułoży.

samochwała

Data: 15 sierpnia 2022, 18:28 @emeryt
Sprawa znana od dawna, kadencja się kończy ,a gdyby wygrali znów wszystko będą mieli w żopie .

Mirek

Data: 7 września 2022, 12:16 Dlaczego piszecie nie prawdę. Artykuł bardzo stronniczy. Wszyscy przybyli mieszkancy na zebraniu widzielismy dokumenty własnościowe tego gruntu I należy on do W....ch. natomiast jakimś dziwnym sposobem , bez żadnego dokumentu czy pisma gmina sobie bezprawnie użytkuje. Dobrze, że gmina ten problem chce załatwić ale metody siłowe stosowane przez gminę są dla mnie nie do zaakceptowania.