GDDKiA ma nowe propozycje rozwiązań rozbudowy DK79

Dodano: 13 czerwca 2024; Informacja prasowa We wtorek, 18 czerwca br. o godz. 17.00 w Urzędzie Miasta i Gminy Piaseczno, ul. Kościuszki 5, zaplanowane zostało drugie spotkanie informacyjne dla mieszkańców i osób zainteresowanych projektem rozbudowy ok. 7,8 km DK79 pomiędzy Piasecznem a Solcem. Będzie to czas na zapoznanie się z projektem, na zadawanie pytań i zgłaszanie postulatów. Następnie projektanci przeanalizują zgłaszane postulaty pod względem możliwych korekt przedstawionych rozwiązań technicznych.


News will be here

Materiały informacyjne wraz z formularzem opinii są udostępnione na stronie internetowej: www://value-eng.pl/

Na opinie czekamy do 3 lipca 2024 r. (decyduje data wpływu).

Formularze można przesyłać na adres biura projektowego:
- pocztą e-mail (skan lub zdjęcie obu stron formularza) na adres: koncepcja@dk79.pl
- pocztą tradycyjną na adres: Value Engineering Sp. z o.o., Aleja Krakowska 22a, 02-284 Warszawa.

Dwie jezdnie po dwa pasy ruchu


W ramach inwestycji istniejąca DK79 zostanie dostosowana do parametrów trasy GP (droga główna ruchu przyspieszonego). Powstaną dwie jezdnie po dwa pasy ruchu. Dostęp do drogi będzie się odbywać poprzez skrzyżowania w poziomie terenu oraz węzeł z ul. Okulickiego. Ponadto wybudowane/przebudowane zostaną drogi do obsługi terenów przyległych. Powstaną chodniki i ciągi pieszo – rowerowe lub rowerowe, zatoki autobusowe. Piesi i rowerzyści zyskają kładki. Wybudowane zostaną urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Umowa na prace projektowe


Wykonawcą zadania o wartości ok. 5,3 mln zł jest firma Value Engineering. Zakończenie prac związanych z przygotowaniem dokumentacji projektowej przewidywane jest na przełomie III i IV kw. 2024 r.

Planowany harmonogram realizacji


- przełom 2024/2025 r. – złożenie wniosku o uzyskanie decyzji środowiskowej;
- 2026 r.- 2029 r.– szacowane lata realizacji robót budowlanych.
Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (10)

mieszkaniec

Data: 13 czerwca 2024, 15:17 Kilkanaście lat temu obiecywali dwupasmówkę z Góry Kalwarii do Piaseczna ze skrzyżowaniami bezkolizyjnymi (między innymi pan Baj)
Niedawno była mowa o niektórych skrzyżowaniach ze światłami ze względu na brak miejsca.
Teraz widzę że sytuacja jest rozwojowa i przestajemy w ogóle wspominać o skrzyżowaniach bezkolizyjnych.
Więc reasumując, przez ostatnie kilkanaście lat lanie wody bez jakichkolwiek rozwiązań o realizacji inwestycji nie wspominając a teraz stopniowo zmniejszamy zakres projektu tak, że za kila lat Rysiek z Ziutkiem pomalują białe pasy wzdłuż obecnej drogi a GDDKiA wraz z włodarzami przypną sobie ordery i przyznają nagrody. BRAWO
A jeżeli ziszczą się plany realizacji obwodnicy Warszawy (A50) przecinającej drogę 79 w okolicach Kątów to już wszystko będzie na niej stało.
No chyba że jakiś geniusz nie zaprojektuje węzła do zjazdu z obwodnicy na 79 co przy takim zaangażowaniu władz Piaseczna i Góry Kalwarii jest bardzo możliwe.
Żenada

Igor

Data: 13 czerwca 2024, 20:00 Do mieszkańca:
Czytaj że zrozumieniem , dotyczy to odcinka od Piaseczna do Solca czyli gmina Piaseczno. Odcinek od Solca do obwodnicy w Kątach był omawiany z mieszkańcami gminy Góra Kalwaria.
A obwodnica Warszawy raczej będzie po starej DK 50 czyli nie przez Kąty.

Czarno widzę

Data: 13 czerwca 2024, 21:11 Zgadzam się z mieszkaniec, lata świetlne temu droga miała być zrobiona. Owszem położyli niedawno nowy asfalt, ha, w ubiegłym roku i całkiem niedawno , ktoś się bawił w łatanie krawędzi drogi, nie wiedzieć czemu zrywali kawałki i znów łatali asfaltem. Droga wygląda jak za komuny. Teraz będzie robiona od nowa w wersji dwujezdniowej. Oby się udało.

Tom

Data: 14 czerwca 2024, 09:56 Lata temu był omawiany odcinek Góra Kalwaria Coniew, Potycz.
Był zgłoszony projekt obywatelski, który przeszedł w głosowaniu. GDDKiA miała go zamieścić na stronie. Zamieściła? Nie!!! Czyżby właściciel sklepu w Podgórze przekonał GDDKiA, że sklepu nie wolno ,,dotykać''?

mieszkaniec

Data: 14 czerwca 2024, 11:33 To ja proponuję odpowiadającemu na mój wpis czytanie ze zrozumieniem
Doskonale sobie przypominam obiecywanie całej drogi z Piaseczna do Góry Kalwarii bez skrzyżowań „kolizyjnych”
Rozbijanie tego teraz na odcinki i tłumaczenia że ten drugi to nie my jest mydleniem oczu i przerzucaniem odpowiedzialności
A jak na razie to na stronie GDDKiA obwodnica Warszawy przecina DK 79 w okolicach Kątów ale oczywiście zawsze można napisać że na południe od Warki co i tak nie usprawni ruchu na DK 79
Prawda jest taka że oprócz deklaracji w trakcie kampanii wyborczych to zaangażowania władz powiatowych i gminnych (Góra Kalwaria) w tej kwestii nigdy nie było i nie ma teraz

Zły

Data: 14 czerwca 2024, 12:00 Które to już kolejne plany od nowa, może ktoś policzy ile milionów na to poszło bez sensu, proszę o komisję śledczą. A budowa trasy dwujezdniowej ciągle nam odjeżdża kilka latek kolejnych !

ślepy

Data: 14 czerwca 2024, 15:53 Czy ktoś pomoże mi znaleźć formularz na wskazanej stronie?
https://value-eng.pl/projekt/opracowanie-koncepcji-rozbudowy-drogi-krajowej-nr-79-na-odcinku-piaseczno-poczatek-obwodnicy-gory-kalwarii/

Wacław

Data: 14 czerwca 2024, 20:10 @Tom
Coś mi się zdaje (być może się mylę) że już ziemia była wykupiona od gospodarzy na poszerzenie drogi.Trzeba by się spytać sołtysów Coniewa , Wychylówki i Potyczy. Mnie sołys oleje ale kogoś ważnego nie zlekceważą .

Kononowicz

Data: 15 czerwca 2024, 06:44 @Tom
Nie kupować nie będzie ani jednego , ani drugiego .

nsz

Data: 17 czerwca 2024, 07:48 Autor artykułu chyba nie wchodził na stronę do której wkleił link. Nie ma tam formularza.
Droga ze skrzyżowaniami bezkolizyjnymi to jedyne rozwiązanie usprawniające ruch. Światła to będzie porażka.