Czytelnik: będzie armagedon w autobusach. Gmina: przyjrzymy się sprawie

Dodano: 5 sierpnia 2022; Czy ktoś w końcu załatwi kursowanie autobusów linii 742 co pół godziny, kiedy to jeździ najwięcej pasażerów? – pyta nasz Czytelnik, Pan Leszek.

W mailu do redakcji GoraKalwaria.net, nasz Czytelnik zwrócił się z pytaniem do władz gminy w sprawie dodatkowych połączeń linii 742 w godzinach 6-8 rano oraz 16-18 (połączenie powrotne z Warszawy).

- W tej chwili jest sierpień i wszystkie miejsca siedzące zajęte, plus osoby stojące, od września z autobusu zaczną korzystać uczniowie klas średnich, a od października studenci. Od czasu podwyżki cen paliwa znacząco zwiększyła się liczba osób korzystających z połączenia. Za miesiąc zacznie się tłok, a od października „armagedon”, tak jak to było w ubiegłym roku, dodatkowo wejdą zapewne zalecenia rządu aby trzymać dystans – pisze Pan Leszek, i pyta: Czy ktoś w końcu zajmie się tą sprawą i załatwi kursowanie autobusu co pół godziny we wskazanych godzinach, kiedy to jeździ najwięcej pasażerów?

Burmistrz Arkadiusz Strzyżewski oznajmił, że w najbliższych tygodniach Urząd Miasta postara się sprawdzić rzeczywiste obłożenie autobusów linii 742, aby z tą wiedzą móc ewentualnie zwrócić się do przewoźnika wnioskiem o zwiększenie liczby autobusów.

- Dziękujemy za tę informację, ponieważ do tej pory nie mieliśmy podobnych zgłoszeń od pasażerów – dodał rzecznik magistratu, Piotr Chmielewski.

Jak się dowiedzieliśmy, sprawą dodatkowych autobusów na linii 742 Urząd Miasta próbowała zainteresować w styczniu tego roku radna Beata Mika, która złożyła interpelację. Gmina zleciła wówczas badanie obłożenia komunikacji publicznej. Postaramy się dotrzeć do wyników tego audytu i przekazać je na łamach GoraKalwaria.net.

(mat)Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (10)

Mieszkanka47

Data: 5 sierpnia 2022, 14:57 Oj tak przy metro Kabaty jak ktoś wsiada to już ma szczęście jak usiądzie. Ja i wiele innych osób wsiadamy os. KABATY to jeszcze jest szansa. Godzina 17.05 odjazd Tragedja.

Ali baba

Data: 5 sierpnia 2022, 19:24 Głos z urzędu, to jak cios w nos.

B

Data: 5 sierpnia 2022, 22:09 Za mało jest i autobusów i pociągów. Gdyby Gmina GK zdecydowała się partycypować w kosztach utrzymania linii kolejowej czyli utworzyć drugą strefę do samej Góry, to miałaby teraz dużo więcej do powiedzenia w sprawie nieszczęsnych przesiadek, które chcą nam zafundować koleje. Dodatkowo wiele osób przesiadłoby się z autobusu do pociągu, bo by im się kalkulowało i zwiększyłaby się rentowność tej trasy. Niestety rozwój potrzebuje dotacji. Jedno popycha drugie...

i gitara

Data: 6 sierpnia 2022, 18:03 Kiedyś sprawie przyglądał się Zieliński, długo analizował teraz będzie przyglądała się gmina a to około 27 000 mieszkańców

stan

Data: 6 sierpnia 2022, 21:28 Dalej Rybie i Okolice Marianek zasuwaja od lat na Wyszy nskiego by udac sie na Konstacin czy Kabaty,jaby nie mogli puscic 742 czy L21 Kalwaryjską,

mag

Data: 7 sierpnia 2022, 02:31 a ja pytanie z trochę innej beczki-czy jest szansa na ponowne uruchomienie doraznej pomocy medycznej w GK?

listonosz

Data: 7 sierpnia 2022, 13:45 @mag
Na takie pytanie (nie pamiętam kto z władz naszych już odpowiedział) "gminy nie stać na 100000 zł rocznie.
W gminie "powstaje" bardzo dużo nikomu nie potrzebnych rzeczy ,ale dochodowych dla niektórych z tytułu 'kopert'

Mini

Data: 8 sierpnia 2022, 07:45 Tu się nie ma co przyglądać - trzeba działać! Przy obecnych cenach jazda autobusem to jeden ze sposobów na oszczędzanie. Jak jeszcze dosiądą się ludzie korzystający do tej pory z pociągu (bo przesiadka w polu za 30 minut, a 742 jedzie 50 minut całą trasę) to będą nas dopychać już na Rynku jak w Japonii w metrze!

Ikar

Data: 8 sierpnia 2022, 09:53 Panie burmistrzu a co ma przewoźnik do częstotliwości kursowania? Przypomnę, że obecnie linia 742 jest obsługiwana przez dwie firmy: Mobilis i MZA( pierwszy poranny kurs) a wszystko pod nadzorem ZTM Warszawa.

Kasia

Data: 8 sierpnia 2022, 21:21 Najlepiej jakby 742 jeździł co 30-40 minut.Konstancin jest tak dobrze skomunikowany.W Górze coraz więcej mieszkańców to i połączeń mogłoby być więcej.