Czym wyróżniają się nowoczesne znicze i gdzie je kupić?

Dodano: 24 października 2022; Poszukiwanie nowości dotyczy praktycznie każdej branży, niezależnie czy jest to moda, elektronika czy nawet artykuły skupiające się wokół pewnych tradycji. Konsumenci bowiem stale wypatrują czegoś innego, a producenci starają się nadążyć za zapotrzebowaniem i kreować trendy. Również znicze na przestrzeni lat ewoluowały, przeobrażając się z odkrytych świec i prostych kształtów w bardziej modernistyczne wzory. Jakie formy przyjmują nowoczesne znicze?


News will be here

Fantazyjna ornamentyka i znicze artystyczne

Znicze na cmentarz największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście w tygodniach poprzedzających pierwszolistopadowe święto. W okresie Wszystkich Świętych nekropolie są oblegane, a zwracając uwagę na przybranie mijanych nagrobków, można wywnioskować, jakie tendencje obecnie panują w zakresie doboru lampek i dekoracji. Z roku na rok coraz szerszy jest asortyment modeli o nietuzinkowym designie. Przyciągają niesamowitą estetyką wykonania i dbałością o szczegóły.

Znicze nowoczesne (zob. https://zniczefenix.pl/znicze-szklane/znicze-solarne/) wytwarzane są w sposób nadający im niepowtarzalnego charakteru. To już nie tylko kuliste bryły, cylindryczne lampiony i skromne żłobienia. To różnorodność kształtów, multum detali i więcej niż dotychczas - choć nadal utrzymanych w stonowanej kolorystyce - barwnych akcentów. Znicze nawiązujące fakturą do mozaiki, przypominające popękane szkło, co jest zamierzonym efektem, posiadające liczne wypukłe i starannie dopracowane detale, zdobione symbolicznymi motywami, a także zawierające poruszające słowa. Bogactwo wyboru.

Nowoczesne znicze w zgodzie z ekologią

Kierunek dbania o planetę widać także w tym segmencie. Rozwój branży pokazuje, że znicze na cmentarz mogą być ozdobą o walorach ekologicznych i... ekonomicznych zarazem. Lampki solarne idealnie sprawdzą się w kontekście długookresowym. Zostały wyposażone w panel solarny, będący po prostu baterią słoneczną, zasilającą znicz energią wygenerowaną z promieni. Czas działania szacuje się nawet na 1000 dni, co z kolei przekłada się na brak konieczności częstej wymiany, powodując wymierne korzyści finansowe. I mniejszą ilość odpadów.

W marketach i dyskontach trudno o wyszukane formy, tam oferta obejmuje przeważnie znicze klasyczne, dlatego szukając wyjątkowych konstrukcji, warto skierować się ku sklepom internetowym. Przeglądając ich ofertę, można natrafić na niespotykane wzory, czego przykładem jest platforma zniczefenix.pl. Asortyment wypełniony jest lampionami o unikalnej postaci, ale są też produkty o skromniejszej ornamentyce. Nowoczesne znicze na cmentarz proponowane są po atrakcyjnych cenach, a profitem wynikającym ze złożenia większego, opiewającego na przynajmniej 250 zł zamówienia jest brak opłaty za dostawę.