Czy warto zamontować napęd do bramy dwuskrzydłowej? Sekret automatyki bram tkwi w wygodzie

Dodano: 23 stycznia 2023; Nie musisz wyjeżdżać z domu kilkanaście razy w ciągu dnia, aby docenić zalety automatyki. Wy-starczy, że robisz to regularnie, miesiąc po miesiącu: zimą, podczas deszczowych dni, w nocy i przy większym natężeniu ruchu. Każda z tych sytuacji lub pór roku sprawi, iż osoba posiadająca bramę z napędem będzie na wygranej pozycji, dostając się na posesję szybciej i bardziej komfortowo.


News will be here

Oto komu najbardziej przydadzą się siłowniki do bramy

 

Jest jednak kilka grup osób, którym może się szczególnie przydać wygodny wjazd na posesję, w tym ten niewymagający wysiadania z auta. Będą to przede wszystkim:

 

- Osoby mieszkające przy ruchliwych drogach. Nie zawsze można się zatrzymywać na ulicy, a każdorazowa konieczność pozostawienia samochodu na jezdni jest też stresująca, szczególnie jeśli za naszym pojazdem tworzy się ogromny korek, a piesi nie mogą przejść po chodniku.
- Automatykę docenią również osoby z niepełnosprawnościami. Oznaczone na niebiesko miejsca parkingowe są usytuowane nieprzypadkowo w pobliżu wejść do budynków – to kwestia bezpieczeństwa i pomocy osobom z trudnościami w poruszaniu. Podobną rolę odgrywa automat do bramy, który po zamontowaniu znacząco usprawni i ułatwi życie niepełnosprawnym.
- Wśród zadowolonych będą także seniorzy. W pewnym wieku oszczędzanie energii na „tę właściwą aktywność” jest na wagę złota. Po co marnować siły na ręczne otwieranie bramy, skoro na działkę i do domu można dostać się o wiele wygodniej?

 

To oczywiście nie wszystkie motywacje do instalacji takiego systemu. Również istotną rolę odgrywa częstotliwość wyjazdów, przy jednoczesnej potrzebie pełnego zagrodzenia dostępu do naszej nieruchomości – wtedy np. napęd do bramy dwuskrzydłowej będzie świetnym rozwiązaniem.

 

Wystarczy pilot w ręku i jesteś w domu

 

Skrócenie czasu dostępu do domu znacząco poprawia komfort życia. Trzeba bowiem pamiętać o tym, że nie tylko otwieranie bram przed autem zabiera cenne minuty, ale także późniejsze ich zamykanie. Tymczasem wszystko może dziać się o wiele prościej, dokładnie tak, jakby to był podnoszący się przed maską, a następnie opadający za pojazdem, typowy szlaban parkingowy. Bez wychodzenia z auta, jak również bez konieczności ponownego opuszczania garażu – jeśli mamy bezpośrednie przejście do domu, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby prosto z samochodu udać się do wnętrza nieruchomości, np. dostarczając zakupy do spiżarni.

 

Najlepiej w duecie: zainwestuj również w napęd do bramy garażowej

 

Jeśli masz już siłowniki do bramy na wjeździe, to pamiętaj, że taki scenariusz jak opisany powyżej będzie możliwy do zrealizowania tylko, jeśli pójdziesz o krok dalej. Mowa oczywiście o konieczności dostosowania do nowych realiów również bramy w garażu. Warto przemyśleć całą inwestycję oraz sięgnąć po sprawdzone i markowe rozwiązania, bo wysokiej jakości systemy są w stanie bezawaryjnie działać przez wiele lat. Dlatego najrozsądniejszą opcją jest zautomatyzowanie obu bram, najlepiej w tym samym czasie i z zastosowaniem części od jednego producenta. Warto przy tym skorzystać z pomocy ekspertów – takie osoby można bez problemu znaleźć w sklepie, który specjalizuje się w napędach.