Chwytak typu łyżko-krokodyl - do jakich zastosowań się nadaje?

Dodano: 3 kwietnia 2024; Artykuł sponsorowany Jeśli szukasz nowoczesnych, trwałych i funkcjonalnych rozwiązań do swojej ładowarki, zainteresuje Cię najpewniej chwytak typu łyżko-krokodyl. Dzięki niemu można bezpiecznie przenosić różne materiały, a tym samym zwiększyć efektywność wielu prac, przede wszystkim w rolnictwie. Dowiedz się więcej.


News will be here

Czym są łyżko-krokodyle?


Łyżko-krokodyle to chwytaki, których nazwa związana jest z ich charakterystyczną budową – kształtem przypominają one właśnie krokodyla. Pozwalają precyzyjnie przenosić różne ładunki o drobnej frakcji, a także kruszywa.

Łyżko-krokodyl JCB wyróżnia się wyjątkowo solidną konstrukcją. Dzięki temu może on pracować i świetnie spełniać swoje zadanie bezawaryjnie, przez długi czas. Często w jego konstrukcji stosuje się dwa siłowniki hydrauliczne o sporej mocy, dzięki którym materiał jest odpowiednio ściśnięty, a tym samym – ustabilizowany. Dodajmy, że omawiane przez nas łyżki wyposażone są także w pełne dno, dzięki czemu można łatwo zbierać cały materiał, a i nie wypada on podczas przewożenia. Warto powiedzieć również kilka słów o lemieszu łyżko-krokodyla, który wykonywany jest ze stali o podwyższonej wytrzymałości. Cechuje się on również odpornością na ścieranie. Dodajmy, że chwytak posiada zęby, które są niezwykle trwałe i które idealnie są dopasowane do urządzenia.

Każdy nasz model łyżko-krokodyla jest starannie zaprojektowany, dzięki czemu można łatwo i bez przeszkód nim manewrować. Jest również maksymalnie trwały, a i daje on możliwość szybkiej wymiany osprzętu, można go zatem szybko montować i demontować. Każdy nasz produkt przechodzi także rygorystyczną kontrolę, dlatego możesz mieć pewność, że w sklepie Interhandler (https://sklep.interhandler.pl/) otrzymasz solidny, bezawaryjny sprzęt.

Łyżko-krokodyl do ładowarki – zastosowanie


Łyżko-krokodyle z powodzeniem mogą transportować półpłynny obornik, kukurydzę oraz inne materiały, których frakcje są drobne, a ich gęstość wynosi mniej niż 1000 kg/m3 i które potrzebują podtrzymania na całej powierzchni od dołu. Można je wykorzystać również do pobierania kiszonek z pryzmy, przenosić nimi baloty lub mieszany gruz budowlany, a także ładować nimi chrust. Stosuje się je także podczas karmienia zwierząt. Sprawdzają się one zarówno w dużych i małych gospodarstwach, jak również przy pracach komunalnych oraz budowlanych (np. przy sprzątaniu czy transporcie materiałów sypkich, co przyspiesza różne procesy). Przejrzyj naszą ofertę i wybierz idealne łyżko-krokodyle dla siebie!

Fot. https://www.interhandler.pl/maszyny/koparki-kolowe/js145w