Burmistrz Strzyżewski bez wotum zaufania i absolutorium

Dodano: 30 czerwca 2022; Podczas środowej sesji trwającej blisko 8 godzin Rada Miejska w Górze Kalwarii nie udzieliła burmistrzowi Arkadiuszowi Strzyżewskiemu wotum zaufania oraz absolutorium za 2021 rok.

W przypadku głosowania uchwały o wotum zaufania za jego udzieleniem opowiedziało się siedmioro radnych, przeciw była Przewodnicząca Rady Miejskiej Aleksandra Fedynicz-Komosa, a od głosu wstrzymało się 12 radnych. Głosowanie poprzedziła długa dyskusja na wiele różnych tematów.

Z kolei podczas głosowania nad absolutorium za 2021 rok za jego udzieleniem zagłosowało dziewięcioro radnych, a 11 wstrzymało się od głosu.

Burmistrz nie otrzymał wotum zaufania i absolutorium trzeci rok z rzędu, czyli od czasu, kiedy doszło do przetasowań politycznych w Radzie Miejskiej na skutek których przestała istnieć koalicja wspierająca Strzyżewskiego, a powstała większościowa opozycja. W jej skład wchodzą radni kojarzeni z poprzednimi władzami Góry Kalwarii.Dodaj swój komentarz

Imię (pseudonim):

Treść:

Komentarze (71)

Kompromitacja Rady Miejskiej

Data: 30 czerwca 2022, 09:16 Szanowni Państwo
Radni Rady Miejskiej Góry Kalwarii, wstrzymując się od głosowania nad absolutorium, skompromitowali swoje osoby.
To tak jakby radni startowali na radnych ale nie oddali na siebie głosu. RM jest organem uchwałodawczym, a Burmistrz wykonawczym czyli wykonuje uchwały RM, które to RM powierza wykonanie właśnie jemu.
Najbardziej jednak skompromitował się Pan Ura. Dokonał analizy. Jakie kryteria przyjął? Poważnie literkę G, na którą się zaczynają inne gminy jak Góra Kalwaria? Co to za głupie kryterium? Gdyby powiedział, że wziął pod uwagę zbliżoną wielkość, liczbę ludności, podobny budżet to jeszcze bym zrozumiał. Ale literka G. Głupota. I dokonał analizy ale....żadnego wniosku nie wyciągnął aby uzasadnić brak absolutorium.
Brawo za wypowiedź Pani Polaczyńskiej i Pana Adamczyka. To są argumenty.
Niestety opozycja ma większość ale za każdym razem się kompromituje.
Mama nadzieję, że tych 12 osób wstrzymujących się, nie zostanie więcej radnymi.

mieszkaniec

Data: 30 czerwca 2022, 09:36 to zaczyna być żenujące. Drodzy radni czym tak naprawdę się kierujecie? czy tylko polityką? jakie są przesłanki do tego, aby burmistrz nie uzyskał absolutorium? co poprzedni burmistrz robił lepiej i jakie były osiągnięcia poprzedniej władzy? łatanie ulic w roku wyborczym? Żeby sprawa była jasna nie byłem miłośnikiem poprzedniego burmistrza ani nie jestem miłośnikiem obecnego - w ostatnich wyborach nie głosowałem, bo uważałem że żaden nie gwarantuje rozwoju miasta.
Czy to, że przewodnicząca rady jest cały czas w kontrze do burmistrza to preludium do wyborów? jakie kompetencje oraz formalne kwalifikacje ma pani przewodnicząca do zasiadania na fotelu burmistrza?
Rada oraz zarząd powinni współpracować, a nie gryźć i kopać się po kostkach. Czemu to ma służyć, bo na pewno nie mieszkańcom ani miastu.
Może pora powiedzieć do widzenia znacznej części naszych przedstawicieli, którzy chyba zapomnieli komu mieli służyć? ale to już my wyborcy możemy o tym zadecydować


nsz

Data: 30 czerwca 2022, 10:41 trudno mi znaleźć jakieś plusy kadencji ASa. Z obietnic nic nie zrealizował. Na skarpie dokończono tylko przetargi rozpisane prze poprzednika. Miasto nadal nie korzysta z bliskości Wisły.
Za to minusów jest sporo. W ZGK fachowca budowlańca z wieloletnim doświadczeniem zamieniono na kilka osób bez wiedzy technicznej. Mimo wydawania nowych pozwoleń na budowę nowych osiedli nie ma inwestycji w infrastrukturę, a obecne SUWy nie dają rady i czasami brakuje wody.
Brak nadzoru nad remontem głównej drogi. Był on bardzo uciążliwy dla mieszkańców, a osobiście miałem wrażenie, że firma robi po złości by jak najbardziej uprzykrzyć życie innym.
Wisienką na torcie są "kolarze", którzy za nic mają przepisy ruchy drogowego i przeszkadzają mieszkańcom.
Robienie dobrze deweloperom, przez co niszczy się charakter miasta i powoduje problemy. Zamiast iść w kierunku Konstancina, to my idziemy w kierunku Piaseczna, czyli gett złożonych z osiedli zamkniętych bloków. Problemów z parkowaniem i korkami.

Freak

Data: 30 czerwca 2022, 10:58 Komedia. A radni jak widać przedkładają własne interesy nad sprawy miasta i gminy.

do nsz

Data: 30 czerwca 2022, 11:39 rozumiem, że burmistrz powinien mieć nadzór nad remontem nie swojej drogi, poganiać robotników i tak samo mieć nadzór nad kolarzami? z takim rozumowaniem to Ci współczuję, tematem jest absolutorium a ty z tyłka wyskakujesz z czyms innym

Perspektywa to klucz

Data: 30 czerwca 2022, 13:17 Znamienna dla krytykantów jest niezdolność do wypowiedzenia jakiejkolwiek pozytywnej uwagi pod adresem osoby, o której mówią. Tym różnią się od krytyków. Panie nsz czy nie zbyt trudno się żyje, kiedy nie jest Pan w stanie dostrzec jakichkolwiek plusów zmian zachodzących w mieście zarządzanym przez obecnego burmistrza? Wystarczy zmienić perspektywę, będzie łatwiej.

Szymon

Data: 30 czerwca 2022, 14:13 Drodzy obrońcy burmistrza
1. nie potraficie wskazać jego zasług
2. nie odnosicie się do ZGK
3. nie odnosicie się do patodeweloperki
4. bronicie, że to nie burmistrz remontował drogę. Jeżeli uważacie, że przy tak ważnej inwestycji odbywającej się w centrum miasta burmistrz powinien stać z boku i się nie interesować oraz nie interweniować to gratuluję. Bo zdaniem wielu osób powinien codziennie wizytować, a w razie problemów interweniować osobiście, pisemnie i telefonicznie.
5. co do kolaży, to jest zachwyconym promotorem tego co się dzieje. Sam wynajął miejski chodnik na kawiarnię swojemu koledze. On nie musi pilnować, bo ma od tego staż miejską oraz może spotkać się z komendantem policji lub choćby pisać pisma do niego z prośbą o wsparcie. Poruszanie się w tamtym rejonie gdy zjawią się hordy kolesi w leginsach grozi uszkodzeniem samochodu. Po założeniu damskich ciuchów zapominają przepisy ruchu drogowego.
6. proszę wskazać inwestycje w mieście rozpoczęte przez ASa. Poza hydrofornią gdzie była katastrofa budowlana nic nie przychodzi mi do głowy.
7. miała być fontanna, skończona skarpa, działający monitoring, a miasto miało odwrócić się do Wisły.

Henio

Data: 30 czerwca 2022, 14:22 Kolejny już raz większość radnych kompletnie się skompromitowała. Ktoś już pisał, że Burmistrz wykonuje uchwały Rady a skoro je wykonuje (a wykonuje) to nie można nie udzielić mu absolutorium. Smutne jest to, że ważniejsze są polityczne wojenki niż działanie dla dobra ogółu. Prym wiedzie tutaj osoba przewodniczącej - zawistna, bez jakiejkolwiek wiedzy merytorycznej ale z wybujałym ego. Pamiętajcie o tym głosowaniu przy kolejnych wyborach.

Niewątpliwa kompromitacja

Data: 30 czerwca 2022, 14:37 Podzielam zdanie, że wczoraj doszło do wyjątkowej kompromitacji radnych niechętnych burmistrzowi. Oglądając sesję można było odnieść wrażenie bycia widzem wyreżyserowanego spektaklu, w którym biorą udział radni odgrywający wcześniej ustalone role. Był akt "Krzyżowy ogień pytań", w którym panie radne odczytywały swoje kwestie i zarzucając burmistrza mnożącymi się pytaniami, zamęczały również nas czyli obserwatorów sesji. Rozbudowane wypowiedzi z poszczególnymi pytaniami niewątpliwie miały pokazać, że burmistrz ma małą orientację w sprawach objętych Raportem o stanie gminy, a panie dużą. Ale ponieważ przypominało to raczej ustawkę, więc się nie udało. Mocnym motywem spektaklu był akt "Wyniki prac badawczych radnego Ury", w którym główny bohater zdumiewającym wywodem próbował przekonać słuchających, że chociaż należy udzielić absolutorium burmistrzowi przy braku powodów do jego nie udzielenia, to udzielić jednak nie trzeba. Osobliwy to wywód, zdecydowanie wart obejrzenia. Radny Ura też bardzo ciepło wypowiedział się o umiejętności pani Skarbnik w zgrabnym dopasowywaniu danych. Dla tych, którzy nie oglądali, chodziło o przygotowanie dokumentu rocznego sprawozdania finansowego Gminy. Wyniki prac badawczych radnego Ury podzielili radni z jego ugrupowania i z nim współpracującego. Chociaż wzięli udział w głosowaniu, nie zagłosowali przeciw, ale wstrzymali się od głosu. Cel, o który od początku chodziło został zrealizowany. Określenie postawy radnych jako kompromitującej jest w pełni zasłużone. Na uwagę zasłużyli niestety również radni głosujący "za", ponieważ przy takim przebiegu sesji pozostanie niemową i nieumiejętność wyrażenia własnego zdania o zawstydzającym przebiegu sesji, wpisuje ich w rolę statystów. Jedynie radni Adamczyk i Polaczyńska wyrazili swoje zdanie. Wcale nie tak długo do kolejnych wyborów. Może warto jednak w ramach pilnych środków zaradczych wpisać do regulaminu Rady, rozpoczynanie każdej sesji od odczytywania tekstu ślubowania. Może to ograniczy fantazje radnych na temat - po co tu jesteśmy i jaka spoczywa na nas odpowiedzialność.

Haahahah

Data: 30 czerwca 2022, 15:04 Przecież sami głosujecie w kółko na bugne posiewke ura i innego szczura hahahahah to co się dziwić? Niech żyje socjalizm i karzeł nadzorca narodu polin

geniusz

Data: 30 czerwca 2022, 15:09 Rady Ura pokazał jak nie powinno się robić analiz. Wsie na G bo Góra Kalwaria? Niestety kryterium beznadziejne ale porażają wnioski jakie wyciągnął...a w zasadzie nie było jakichkolwiek.
Krytykujący burmistrza niestety nie potrafią zrozumieć o co chodzi w absolutorium.
Na dzień dzisiejszy największą kompromitacją wykazali się:
Radny Ura oraz przewodnicząca Komosa ze swoimi docinkami okraszonymi lekceważącym i prześmiewczym uśmieszkiem.
Wstyd i żenada mieć takie osoby jako przewodniczącą i dwóch przewodniczących. 2 przewodniczący Kochański nie lepszy - jak zwykle zabierał głos nie w temacie.

idę na ryby

Data: 30 czerwca 2022, 15:12 Pani nauczycielce zamarzyło się posiedzieć na stołku burmistrza i przywdziać łańcuch z herbem (już nie wnikam legalnym czy nie).
Niedoczekanie !
Głosowałem na p. Rokitę i to były moje ostatnie wybory.
Niech przyjmą taką metodę wyborów jak w UE tzn. niech sami się wybierają.

można ?

Data: 30 czerwca 2022, 15:25 W/s nadzoru .Jasna sprawa ,że nadzór musi być, ale co powiecie na to że skoro ktoś wziął tzw. "wziątkę" to musi tolerować fuszerki.
Nie ma na to dowodów ale wszystko na to wskazuje.
Inna sprawa , smrodu na mieście :
Śmierdziało na przeciwko tzw. "małego samu" dziś chyba tam są książki na studzienkę ktoś rzucił wycieraczkę pewnie przyniósł z domu. Następnie drogowcy malując pasy pomalowali i wycieraczkę.
I stał się cud NIE ŚMIERDZI !

to wasze ugrupowanie

Data: 30 czerwca 2022, 18:19 Pewna pani chyba Lampart krzyczała wypier****ć.
Miała rację ?

Jan

Data: 30 czerwca 2022, 18:25 Czy dobrze rozumiem, burmistrz do dymisji a na jego miejsce przewodnicząca?

Patrząc z boku

Data: 30 czerwca 2022, 18:33 Często bywam w Górze Kalwarii, widzę zmiany choć powolne. Powiem wam mieszkańcy, jeśli macie takich nierobów radnych, to tylko współczuję. Wy też możecie pozbawić ich stanowisk. Przecież biorą waszą kasę i nic nie robią. Powinni starać się o lepsze dla miasta. A tak będzie coraz gorzej.

Walery Wątróbka

Data: 30 czerwca 2022, 19:53 @Niewątpliwa kompromitacja
Bardzo podoba mi się końcówka tekstu na spotkaniach animowanych alkoholików każdy rozpoczynając swoją wypowiedź przedstawia się własnym imieniem np: Wiesiek alkoholik. Tym samym świadczy po co przychodzi na spotkania !

antydemokrata

Data: 30 czerwca 2022, 19:55 A po co w ogóle są nam potrzebni radni czy burmistrz...

Bartek

Data: 30 czerwca 2022, 20:57 No cóż... Burmistrz jest taki jak każdy widzi...ja sie wypowiem tylko w temacie tzw Pekinu. Żyjemy w 21 wieku podobno a na tzw Pekinie nadal średniowiecze. Nie ważne czy jesień czy zima czy wiosna a tymbardziej lato...palą czym popadnie...plastiki i inne śmiexi wrzucane są do pieców. Wykonalem dziesiątki telefonów do Straży Miejskiej i zawsze słyszałem to samo...oni nie wiedzą który komin do którego mieszkania jest podłączony i w rezultacie nie są w stanie nikogo ukarać...przecież Bareja nie wymyśliłby lepszej odpowiedzi. Dzień w dzień cuchnie bo ludzie palą w piecu bo chcą zagotować wodę na herbatę...żenada. Oszczędzają? Nie...tam mieszkają ludzie, którzy pracują a skoro pracują to dlaczego korzystają z lokali socjalnych... Dlaczego zatem nikt nie kontroluje stanu rzeczy tylko przyzwala na tą patologię finansową. Balangi, chlanie, kłótnke, krzyki... Notoryczne wizyty Policji i nadal nic... Oby do następnego weekendu... Głosowałem na Pana Arka ale dziś mogę powiedzieć, że to już nie Pan przez duże P tylko człowiek, który nie dba o mieszkańców a dziwi mnie to ponieważ sam mieszka na osiedlu do którego ten dym leci codziennie ale widać, że jemu nie przeszkadza.... Hmmmm...przerosła go ta funkcja pod każdym względem...trzeba go wymienić bez dyskusji!!!!!!!!

mieszkaniec

Data: 30 czerwca 2022, 21:27 Żenada ci radni, porażka nasza. Nigdy ich nie wybierać!

Jan

Data: 1 lipca 2022, 01:38 Wybraliśmy Burmistrza bo miał walczyć z UKŁADEM [takie były hasła]. Czyli co, nie dał rady? To kto jest tym układem, były szef Rady p. Jan?

Perspektywa to klucz 2

Data: 1 lipca 2022, 05:57 Znamienna dla krytykantów i różnie motywowanych zwykłych przeciwników czy konkurentów, jest niezdolność do wypowiedzenia jakiejkolwiek pozytywnej uwagi pod adresem osoby, o której mówią. Tym różnią się od rzetelnych krytyków. Panie Szymonie, czy nie zbyt trudno się Panu żyje, kiedy nie jest Pan w stanie dostrzec jakichkolwiek plusów zmian zachodzących w mieście, zarządzanym przez obecnego burmistrza? Wystarczy zmienić perspektywę, będzie łatwiej.

mieszkaniec

Data: 1 lipca 2022, 08:23 wywalić radnych, wszystkich

@szymon

Data: 1 lipca 2022, 12:25 najlepszym rozwiązaniem byłoby wskazanie zasług obecnego i dwóch poprzednich burmistrzów, żeby było jasne porównanie.
Małymi krokami, ale miasto się zmienia. Czy zrealizował to co obiecał, na pewno nie, ale próbuje, a w mojej ocenie duża część radnych robi wszystko, żeby mu przeszkadzać. Nie zamierzam bronić burmistrza, ale poprzednicy nie byli lepsi. Wybory tuż, tuż, więc wszyscy możemy wyrazić nasze zdanie. Osobiście czekam na ogłoszenie nazwisk kandydatów i chciałabym zobaczyć czy będzie tam pani przewodnicząca - pierwsza oponentka. W radzie od lat są prawie te same osoby. Odnoszę wrażenie, że w dużej mierze dzięki temu, że zasiadają w radzie i mają odpowiednią wiedzę oraz znajomości żyje się im dostatnie. Może pora na zmiany, może znajdą się kandydaci, którzy chcą zrobić coś dla nas - mieszkańców, a nie tylko pomnażać swoje majątki.

nsz

Data: 1 lipca 2022, 13:16 co zrobił poprzednik
program zielona Góra Kalwaria, w którego skład wchodzi między innymi park na skarpie oraz skwerek przy Dominikańskiej. Było dużo zarzutów, że skwerek za milion, że za mało się dzieje, że siedzi w kieszeni u radnych itd.
Zatrudnił w ZGK człowieka, który poza tym, że był fachowcem po studiach budowlanych, to potrafił zyskać dofinansowanie na przebudowę infrastruktury wodno-kanalizacyjnej.
Miały być zmiany na maksa, a obecny burmistrz nie dorasta do pięt poprzedniemu. Skarpy nie dokończył, ZGK zniszczył.
No tak są nowe hydranty/wodopoje "mediolańskie", ale to tylko niedziałająca ozdoba. No i nowe kosze na śmieci. Trochę mało tych sukcesów. gdzie te zmiany na maksa?

Grajdoł bez kibla

Data: 1 lipca 2022, 15:06 W sprawie niezatapialnych radnych !
Jest ich paru, nikt ich nie wybiera a oni są ta niczym w UE.
Krótko bez nazwisk : dbają o własny interes, za bardzo nie rzucają się w oczy by się nie narazić " Kasa misiu kasa " !

Wyborca

Data: 1 lipca 2022, 15:31 Okazuje się, że nie tak łatwo być burmistrzem nawet tak małej gminy. Wymagania mieszkańców, zarówno miasta jak i wsi, bardzo duże. Łatwo krytykować trudniej już rządzić. Burmistrz nie rządzi sam jest jeszcze wiceburmistrz, który też bierze pensję i powinien się wykazać poprzez realizację zadań. A burmistrz Strzyżewski spoko, wg. mnie daje sobie radę. Na radnych nie narzekajcie, sami się nie wybrali.

inny Arkadiusz

Data: 1 lipca 2022, 18:10 Burza {ta gradowa} która wisi w powietrzu zweryfikuje drożność nowozbudowanej kanalizacji .
Budowa miała trwać 45 dni, trwała 2 lata wierzę że zbudowana fachowo. Mam nadzieję że strażacy nie pobiją rekordu z lat ubiegłych !

rodzic

Data: 1 lipca 2022, 20:23 Radni to rzeczywiście ewenement w skali kraju. Jest jeszcze jeden problem ogólnie obecny. Ze szkół w gminie Góra Kalwaria uciekają dobrzy nauczyciele. Są bardzo duże braki kadrowe. Wsie w tym przodują. Warto, żeby nijaki dyrektor dyrektorów to sprawdził, co się dzieje. Może niech zapyta samych nauczycieli, co za czort, że odchodzą z danej placówki. Nie dyrektorów, nauczycieli będzie miał wiedzę bardzo obiektywną!

Rafz

Data: 1 lipca 2022, 22:12 Jak to w gorze zawsze ,pod górkę .Monitoring to atrapa ,tak jak władza ;)

Ali baba

Data: 1 lipca 2022, 22:46 Zapamiętajcie to! Nikt, zaprawdę powiadam wam, nikt kto jest związany z tym miastem genetycznie nie będzie dobrym burmistrzem. Tylko obcy, bez tego bagażu dziadostwa kalwaryjskiego może ruszyć ten grajdoł cywilizacyjne. Strzyżewski, to jest dreptał i politruk. Miastu trzeba osoby w siedmiomilowych butach, bezkompromisowego. Miłego weekendu.

Gwiazdy z prowincji

Data: 1 lipca 2022, 22:48 Aktywność niektórych sołtysów można porównać do dryfującej pustej butelki na środku morza. Książek nie czytają, historią miasta się nie interesują, nie uczestniczą w żadnych wydarzeniach kulturalnych czy sportowych.

Pytam i odpowiadam

Data: 1 lipca 2022, 23:11 Radni co się wstrzymali, podobno po wyborach wypili 10 szklanek herbaty i 3 kawy. Gratuluję pracowitości na rzecz gminy i mieszkańców.

polacco

Data: 1 lipca 2022, 23:39 Pani Komosie (widać, że jest nienachalna intelektualnie) marzy się fotel burmistrza G.K. Już jeden nauczyciel piastował tę funkcję przez dwie kadencje i jak skończyło się to dla miasta, mieszkańcy G.K odczuwają to do dzisiaj. Po tym burmistrzu-nauczycielu został im jedynie skwerek za milion.

Karolina

Data: 2 lipca 2022, 00:04 Wywalić radnych z burmistrzem na czele

plotka czy prawda

Data: 3 lipca 2022, 06:53 Czy to prawda że do burmistrza nie można zapisać się na rozmowę ?

pozdrawiam

Data: 3 lipca 2022, 09:09 Czy pan redaktor ma tylko jedno zdjęcie ilustracyjne ?
Samo absolutorium nic nie zmienia wotum też .
Hydrofornia się nieudała, skwerków nie zbudował z artykułów wynika że dużo się zbuduje, dużo sie wynajmuje.
Jeszcze nic nie ukradł.
Przy takiej pani "kontrkandydatce" pociągnie ze dwie kadencje.

@Bartek

Data: 3 lipca 2022, 10:07 Polska nigdy się nie zmieni dopóki będziemy mieli takich "kabli" co to donoszą bo mu śmierdzi. Pewnie niedawno sam w dołek robił za stodołą a dziś struga pana. Pijackie burdy mają miejsce wszędzie a najwięcej interwencji policy w sprawie przemocy domowej jest na warszawskim ...Wilanowie gdzie mieszkają b. zamożni sic!. W latach 60-70, chociaż węgiel nie był towarem luksusowym na wsiach również w miastach palili czym popadnie. I jakoś naród nie wyginął. 95% ogrzewania w tamtych czasach to były piece a jeszcze do tego był przemysł na masową skalę. Dziś pseudo- ekolodzy robią biznes na "ciężko myślących" ,którym tak łatwo można było wmówić ,że maja wpływ na klimat szczególnie jak zaczną palić w piecach eko-groszkiem czy pelletem. Dziś jak widać nie liczą się fakty a "fakty medialne"...Panie Bartek jeśli dla pana stanowisko burmistrza powinno zależeć od rodzaju spalania śmieci na "pekinie" to głosuj pan na tego ,który ujmie to w kampanii wyborczej...

Joanna

Data: 3 lipca 2022, 15:29 To co widzę to w Górze co by nie zrobił to i tak nie będzie uszanowane przykład skwer przed ratuszem piękne krokusy na trawniku a w nich co? Psie odchody to nie zrobiły psy bezpańskie

Do plotka czy prawda

Data: 3 lipca 2022, 22:14 No witam,
proszę sobie wyobrazić że można się zapisać na rozmowę. Też byłam w szoku ale.. terminów full.. do wyboru, do koloru. Pan Burmistrz bardzo miły, szczery (tak mi się wydaje). Gotowy by pomóc na tyle, na ile może. Mnie i moją mamę potraktował z godnością. Wiadomo, załatwienie sprawy to proces.. ale sam fakt Jego potraktowania nas to zaskoczenie mnie totalne.

mieszkaniec

Data: 4 lipca 2022, 08:12 burmistrz, jako organ samorządu ma obowiązek przyjmowania interesantów. Wynika to wprost z Kpa.

wyborca-rozczarowany

Data: 4 lipca 2022, 09:12 Moze ten nieudacznik burmiszcz ma resztki honoru i sam poda się do dymisji. Trzy razy nie dostać absolutorium i wotum zaufania!!! co na to jego partia PO???

Maja

Data: 4 lipca 2022, 11:15 Z tym " miły i szczery" to bym nie przesadzała.

wyborca-rozczarowany

Data: 4 lipca 2022, 13:41 I bardzo dobrze!!!

Piter

Data: 4 lipca 2022, 15:04 Pan Burmistrz wydaje się być miły, bardzo dobrze się sprzedaje na spotkaniach. Co do szczerości, czy ktoś kiedyś widział szczerego polityka? jak powiedział klasyk, do polityki nie idzie się dla pieniędzy, biorąc dietę poselską i piastując wysokie stanowisko w rządzie - łącznie kilkadziesiąt tysięcy. Czy był szczery?


olo

Data: 4 lipca 2022, 15:59 Burmistrz jest w porządku. Bardzo mu przeszkadzają inni. Wywalić radnych. Dopuścić ludzi z zewnątrz bo nic się nie zmieni.

zbulwersowany

Data: 4 lipca 2022, 20:08 Nie wiem kto wpadł na pomysł żeby na drogę która łączy ulicę Leśną z ługówką w lesie nawieźć grubego gruzu i wysypać jego grubą warstwę na całej jej długości. Ani to ekologiczne ani praktyczne. W tej chwili nie ma tam możliwości jazdy po niej rowerem , zastanowiłbym się również czy wjechać na nia samochodem. Poroniony pomysł.

pozdrawiam

Data: 4 lipca 2022, 20:30 @Do plotka czy prawda
Do Zielińskiego też się zapisałem miła pani przez telefon pyta w jakiej sprawie, odparłem że mam sprawę do pana lenia Zielińskiego że w mojej sprawie palcem nie kiwnie ,ale chcę to sprawdzić na sobie. Pani 2 x pytałała o jakiego lenia chodzi mówię że o burmistrza (miałem świadomość ,że to nagrywają) Pan leń ajakże określonego dnia i godzinie czekał na mnie i obiecał ,że sprawa załatwiona.
Wymieniliśmy uprzejmości,odczekałem trzy miesiące zadzwoniłem ,że leń nic w mojej sprawie nie zrobił ,że daję mu tydzień i wysyłam pismo do nadzoru budowlanego.
I zadziałało . Dwa dni po moim telefonie zjawiła się firma która naprawiła zepsutę pracę.
Na koniec cieszę się ,że obecny przyjmuje mieszkańców ,cieszę się że jest miły i oby nikt nie nazywał go leniem !

Wyborca

Data: 5 lipca 2022, 00:39 @ Mają - właśnie miły i szczery a do tego kompetentny.

rafi

Data: 5 lipca 2022, 10:04 Kto jak głosował?

rodzic

Data: 5 lipca 2022, 14:03 A ja się zapiszę na rozmowę z burmistrzem w sprawie dyrektorów szkół wiejskich i odchodzących z nich nauczycieli. Może on sprawdzi co się w prywatnych folwarkach dzieje. Może trzeba powiadomić kuratorium. Dyrektor dyrektorów pojęcia nie ma co się tam wyprawia i chyba nie chce wiedzieć. Ceni sobie święty spokój.

marzenie

Data: 5 lipca 2022, 15:23 https://www.onet.pl/styl-zycia/whitemad/kalisz-pokazal-jak-powinna-wygladac-zielen-miejskie-planty-po-remoncie/skxs6d2,30bc1058

Do rodzic

Data: 5 lipca 2022, 17:20 I nie będzie nauczycieli. Nadchodzą czasy gdzie nikt nie będzie chciał pracować z dziećmi. Rolę nauczyciela będą musieli przejąć rodzice i będą musieli sami ogarniać swoje dzieci. Swoje bezstresowe lub stresowe wychowanie.

z innej beczki

Data: 5 lipca 2022, 20:06 Czy ktoś prowadzi statystyki ile osób w mieście padło ofiarą abonamentu za darmowy dekoder ?

rodzic

Data: 6 lipca 2022, 09:00 Ktoś mnie tu źle zrozumiał, nie chodzi o dzieci. Wiadomo jakie są. Tu chodzi o zarządzanie placówką, szanowanie i motywowanie nauczycieli. Odchodzą dobrzy i doświadczeni, ci, którzy przyszli z zewnątrz. Reszta samych swoich ma się dobrze.

stan

Data: 6 lipca 2022, 18:04 Robienie dobrze deweloperom, przez co niszczy się charakter miasta i powoduje problemy.Miasto bloków -zobaczymy potem jak bedzie z wodą,komunikacją,sklepami--masakra juz z powietrzem na Rybiu,,,

do nsz

Data: 8 lipca 2022, 13:07 - W ZGK fachowca budowlańca z wieloletnim doświadczeniem - mówi Pan o tym fachowcu budowlańcu, który doprowadził do katastrofy budowlanej w nowej inwestycji na Jednostce przy Białka rok temu?

Cha cha cha! Dobre! Z resztą jakie miasto tacy fachowcy, Drogi Panie Radny.
A Pan zamiast pisać te farmazony lepiej niech poświęci swoją energię na skończenie jakiejś szkoły. PONADPODSTAWOWEJ.

Na to nigdy nie jest za późno…

do nsz

Data: 8 lipca 2022, 14:25 - W ZGK fachowca budowlańca z wieloletnim doświadczeniem - mówi Pan o tym fachowcu budowlańcu, który doprowadził do katastrofy budowlanej w nowej inwestycji na Jednostce przy Białka rok temu?

Cha cha cha! Dobre! Z resztą jakie miasto tacy fachowcy, Drogi Panie Radny.
A Pan zamiast pisać te farmazony lepiej niech poświęci swoją energię na skończenie jakiejś szkoły. PONADPODSTAWOWEJ.

Na to nigdy nie jest za późno…

dyplomowany technik

Data: 8 lipca 2022, 16:02 @ do wpisu Data: 8 lipca 2022, 14:25
Myślę że ten fachowiec budowlaniec to były na szczęście prezes ZGK. On był budowlańcem z zawodu.
A teraz cytat z filmu Sami swoi - Pawlak :" Gdym ja się uczył to i biskupem mógłbym zostać "
Jakie to pokolenie ma wykształcenie, za komuny w technikum wieczorowym większą wiedzę przekazywali z każdej dziedziny !

Odwołać RADĘ

Data: 8 lipca 2022, 19:05 Szanowni Państwo, rozpoczynam akcję zbierania podpisów po wnioskiem o odwołanie Rady Miejskiej. W niedługim czasie przedstawię na tym portalu argumenty. Jesteśmy na etapie przygotowania wniosków i startu z kampanią.

do szkół szturmem

Data: 9 lipca 2022, 07:18 "Fachowcy" w tej dziedzinie ,albo w innej to wszystko jest do sprawdzenia !
Starsi pamiętają jak sprawdzili wykształcenie ówczesnych prezydentów , jeden studia skończył ale nie do końca dugi skończył zawodówkę.
W dzisiejszych czasach wszystko można kupić, kandydat na radnego po podstawówce nie powinien być dopuszczony nawet do kandydowania ! Niech sobie rządzi np. w sklepie.

ładna historia

Data: 10 lipca 2022, 18:26 To że w mieście nic nie działa już przywykłem ,ale żeby strona nie działała ?
A przecież : Gorakalwaria.net - nowa wizja informacji to najszybsze źródło wiadomości z Góry Kalwarii i okolic. Gościmy codziennie na monitorach u wszystkich mieszkańców ...


Wyborca

Data: 10 lipca 2022, 19:49 Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

0statni raz

Data: 11 lipca 2022, 05:55 @Odwołać RADĘ
Już raz odwoływaliście burmistrza i co ? .
Dałem się nabrać, podałem swój pesel burmistrz pozostał a moje dane krążą zapewne gdzieś po "piecach i fotowoltaice" !

mieszkaniec

Data: 11 lipca 2022, 08:29 wybory coraz bliżej i chyba szkoda pieniędzy na kolejne referenda, no chyba, że władza przesunie je o kilka miesięcy. Pytanie czy coś się zmieni? To co wszyscy możemy zrobić, to iść na najbliższe wybory i oddać swój głos

pozdrowionka

Data: 11 lipca 2022, 17:56 W sprawie wyborów :
Ten czy tamten rudy (a) czy łysy (a) nic to się dla mnie nie zmieni zaakceptuję kogo wybierzecie i nie będę nigdy krytykował. W dzień wyborów idę na ryby , może grzyby, może na łyżwy jeszcze nie zdecydowałem bo termin odległy.
Najprędzej pójdę z piesem na długi spacer.

Ryszard

Data: 12 lipca 2022, 17:35 Jeszcze tego sztandaru nie wyprowadził ?

gkowiec

Data: 13 lipca 2022, 14:56 Najlepiej mu idzie na fejsie się lansować i remonty robić przez firmę sekretarki.

Krzysztof

Data: 31 lipca 2022, 17:52 Deweloperka wielorodzinna won od centrum miasta, przynajmniej na kilometr a nawet daleko dalej. Remonty zabytkowych kamienic, tylko bez straty na stylu i wizerunku, żadnych nowoczesnych budynków w centrum! Pierwszym i najważniejszym celem, powinno być poprawienie wizerunku głównej ulicy. Nie podoba mi się, jak słyszę od obcego przejeżdżającego ul Pijarską, określenie, jakie to miasto jest brzydkie. Jeżeli ten marny "burmistrzu" zrobi z Góry drugie Piaseczno, to moim celem będzie aby za to w przyszłości odpokutował.

Jan

Data: 31 lipca 2022, 23:37 Jak to - firma sekretarki? To kto tu jest władzą wykonawczą? Co na to przyszła Pani Burmistrz?

?

Data: 1 sierpnia 2022, 05:49 @Krzysztof
A co mu zrobisz, wsadzisz go do lochu ?