Analiza umów deweloperskich – Warszawa ma najlepszą kancelarię ds. nieruchomości

Dodano: 3 czerwca 2022; Umowa deweloperska jest dokumentem o charakterze prawnym. Na jej podstawie deweloper zobowiązuje się do ustanowienia lub przeniesienia na nas jako nabywców, prawa do nieruchomości, w zamian za uiszczenie świadczenia pieniężnego. Zawiera ustalenia wiążące dla stron sygnujących.

Umowy deweloperskie pisane są przez prawników, reprezentujących interesy dewelopera. Mimo założenia, że powinny być korzystne dla obu stron, w praktyce zdarzają się (zgodne z prawem) szkodliwe zapisy obciążające i/lub nie chroniące kupujących.

Właśnie dlatego zanim zdecydujemy się ją podpisać (ryzykując utratę pieniędzy), warto skorzystać z profesjonalnej pomocy kancelarii prawniczej ds. nieruchomości. Analiza i weryfikacja umowy deweloperskiej, dokonana w naszym imieniu przez specjalistów od prawa nieruchomości, pomoże nam zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale także uniknąć niepotrzebnego stresu.

Dobry prawnik ds. nieruchomości? Magdalena Durlik-Olszewska. Sprawdzanie umowy deweloperskiej przez kancelarię Lexinvest jest gwarantem naszego spokoju

Oddanie umowy deweloperskiej do analizy i weryfikacji właścicielce kancelarii Lexinvest, jest najlepszym co możemy zrobić przy zakupie mieszkania z rynku pierwotnego. Magdalena Durlik-Olszewska jest doktorką prawa, z wieloletnim doświadczeniem zawodowym oraz autorką licznych prestiżowych publikacji. Może się pochwalić wieloma sukcesami w karierze adwokackiej.

Jako Lexinvest reprezentuje interesy osób prywatnych, ale też klientów biznesowych czy inwestycyjnych. Pomaga przy nabyciu/zbyciu mieszkania, ale i bierze udział w procesach dotyczących znaczących inwestycji publicznych. Oddana sprawie i chronieniu interesów finansowych swoich klientów, niezależnie od ich skali i potrzeb.

Kancelaria Lexinvest charakteryzuje się działalnością online, co pozwala oszczędzić na czasie i pieniądzach (np. za dojazdy). Wystarczy zdecydować się na konkretny pakiet, opłacić go, przesłać dokumenty (kurierem lub mailowo) i tyle... Już wkrótce otrzymamy szczegółowy, profesjonalny raport z wypunktowaniem niekorzystnych zapisów oraz propozycją ich zmian. W zależności od wyboru oferty możemy zresztą liczyć na znacznie więcej.

Analiza umowy deweloperskiej. Warszawa i bezpieczne transakcje

Jakie punkty umowy budzą najczęstsze zastrzeżenia w trakcie sprawdzania umowy deweloperskiej przez prawnika/prawniczkę? Są to kwestie dotyczące:

- ceny, która nie ma prawa ulec zmianie. Jeśli deweloper będzie chciał ją zmodyfikować, w umowie musi powstać zapis dotyczący możliwości rezygnacji z zakupu, bez ponoszenia konsekwencji finansowych,
- metrażu:
a) szczegółowych technik pomiaru,
b) ewentualnego dopuszczalnego błędu,
c) co wlicza się w metraż (zdarzają się umowy gdzie dopisuje się części wspólne, balkon, miejsce parkingowe),
d) czy w metraż nie dopisano ścian (po 1. zmniejsza to faktyczny metraż nieruchomości, po 2. płacimy dodatkowe kilkadziesiąt tysięcy za metry²),
e) czy do umowy dołączono dokładne rzuty mieszkania.
- kar umownych i tego czy dotyczą obu stron i są adekwatne do przewinienia,
- warunków odstąpienia od umowy, czyli konkretnych sytuacji, gdy może dojść (bez poniesienia kary finansowej) do zerwania umowy,
- ostatecznego terminu oddania nieruchomości, a także przeniesienia prawa własności, czyli czy zostały zapisane w umowie w sposób jednoznaczny i nie budzący wątpliwości,
- zaległości podatkowe dewelopera i posiadanie przez niego pozwolenia na budowę, gdyż zgodnie z prawem, odpowiadamy finansowo za nieprawidłowości dewelopera.