6 sposobów na tańsze OC samochodowe dla mieszkańców Góry Kalwarii

Dodano: 3 marca 2023; Podobnie jak w całej Polsce, tak i w Górze Kalwarii mieszkańcy mocno odczuwają wysoką inflację. Rosną ceny dosłownie wszystkiego, dlatego warto poszukiwać oszczędności tam, gdzie się da. Jedną z możliwości jest obowiązkowe dla kierowców ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej – dowiedz się, jak maksymalnie obniżyć jego cenę.


News will be here

1. Poszukuj najtańszej oferty


Absolutnie kluczowym warunkiem, który należy spełnić, aby móc liczyć na możliwie najtańsze OC, jest wybór właśnie takiej oferty. Najpierw trzeba ją jednak znaleźć, a to wymaga odpowiedniego podejścia i świadomości, że składka ubezpieczeniowa jest zawsze obliczana indywidualnie, a sama polisa identyczna dla wszystkich kierowców. To znaczy, że z Twojego punktu widzenia pozostaje bez znaczenia, gdzie kupisz ubezpieczenie – ważne jest, żeby udało Ci się znaleźć najtańszą ofertę. W takim razie gdzie i jak jej szukać?

W tym celu konieczne jest wyliczenie cen w wielu towarzystwach, porównania ich wysokości i wybór oferty, w przypadku której jest ona najniższa. Oczekiwany efekt uzyskasz na dwa sposoby – wyszukując najtańsze ubezpieczenia OC na kalkulator-oc-ac.auto.pl lub współpracując z agentami ubezpieczeniowymi świadczącymi stacjonarne usługi w Górze Kalwarii. Obie metody są równie skuteczne, a wybór jednej z nich ma charakter wyłącznie indywidualny.

2. Buduj dobrą historię ubezpieczeniową


W sposób bezpośredni na koszt obowiązkowej polisy od odpowiedzialności cywilnej wpływa Twoja dotychczasowa historia ubezpieczeniowa. To, od jak długiego czasu masz ważne OC i ile ewentualnych szkód zostało przez Ciebie w tym czasie spowodowanych, w decydującym stopniu odbija się na Twojej składce. Pamiętaj, że niezależnie od wysokości wypłaconej kwoty każde udzielone z Twojej polisy odszkodowanie podwyższa cenę kolejnego OC. Ponadto na drogą polisę powinny być przygotowane osoby, które dopiero rozpoczynają budowę historii ubezpieczeniowej. Gdy wykupujesz swoje pierwsze OC, zapłacisz znacznie więcej niż rok później – pod warunkiem, że nie spowodujesz żadnych szkód, z tytułu których zostanie wypłacone odszkodowanie z Twojej polisy.

3. Przestrzegaj przepisów


Czy wiesz, że kierowcy, których ukarano dużą liczbą punktów karnych za nieprzepisową jazdę, mogą być bardziej narażeni na drogie OC? To wynik wprowadzonych w 2022 r. zmian w prawie zaostrzających sankcje wobec osób niestosujących się do kodeksu drogowego. W ich ramach towarzystwa ubezpieczeniowe uzyskały wgląd w kartotekę punktów karnych kierowców i mogą je uwzględniać w wyliczeniu OC. Nie dotyczy to jednak innych, nieobowiązkowych polis, jak np. autocasco czy assistance motocyklowe.

4. Zdecyduj się na samochód z małym silnikiem


Jeżeli chcesz oszczędzić na OC, zrezygnuj z samochodu z dużym silnikiem – wybierz pojazd z jednostką napędową o pojemności poniżej 2000 ccm. Gdy przekroczysz ten pułap, Twoja składka zostanie podwyższona.

5. Unikaj rat


Droższe OC dotyczy przeważnie osób, które decydują się na opłacenie składki w dwóch, trzech czy czterech ratach. Podwyżka z reguły wynosi 5-15%, dlatego gdy liczą się dla Ciebie kwestie finansowe, ureguluj należność od razu po wykupieniu ubezpieczenia.

6. Skorzystaj ze zniżek innego kierowcy


Porada jest skierowana do młodych osób w wieku do 26-28 lat i polega na dopisaniu w dowodzie rejestracyjnym kierowcy, który wypracował wysokie zniżki ubezpieczeniowe. Dzięki temu cena OC ulega znaczącemu obniżeniu.