Maluch z Góry Kalwarii dojechał do Monte Cassino

15 lipca 2024 r.

Reprezentanci SOLANO Group, spółki z Góry Kalwarii wzięli udział w Wielkiej Wyprawie Maluchów dla Dzieci.
Czytaj więcej

Zasłabł i dwa dni leżał na podłodze. Pomoc przyszła w ostatniej chwili

15 lipca 2024 r.

Policjanci z Komisariatu Policji w Górze Kalwarii pomogli 71- letniemu mężczyźnie, który zasłabł w swoim domu i dwa dni leżał na podłodze. Na szczęście wołanie o pomoc usłyszała sąsiadka, która zaalarmowała służby. Jak się okazało pomoc przyszła w ostatniej chwili.
Czytaj więcej

Rower rządzi!

11 lipca 2024 r.

Spełnia zarówno funkcje robocze, jak i rekreacyjne – niezależnie od miejsca zamieszkania i wieku użytkownika. Jeździmy jednośladem do szkoły, na uczelnię i do pracy. W wolnych chwilach – na bliższe i dalsze wycieczki lub amatorskie zmagania sportowe. A infrastruktura rowerowa na Mazowszu temu sprzyja.
Czytaj więcej

Bon energetyczny. Ważne informacje dla mieszkańców Góry Kalwarii

11 lipca 2024 r.

Wprowadzony przez władze państwa bon energetyczny wypłacany będzie w wysokości od 300 do 1200 złotych dla gospodarstwa domowego. Wnioski o nowe świadczenie będzie można składać od 1 sierpnia do 30 września 2024 roku. Przyjmować je będzie Ośrodek Pomocy Społecznej przy ul. Pijarskiej 40 w Górze Kalwarii.
Czytaj więcej

Koniec objazdów w Dobieszu. Znamy datę

9 lipca 2024 r.

Firma FAL-BRUK poinformowała o wprowadzeniu od poniedziałku 15 lipca stałej organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Mazowieckiej, Leśnej i Lipowej w Dobieszu.
Czytaj więcej

WOPR ostrzega przed niebezpiecznymi miejscami na Wiśle

6 lipca 2024 r.

Wisła to przepiękna rzeka, która ma mnóstwo wielbicieli. Urokliwe plaże, wysepki, przyciągają wielu amatorów kąpieli. Piaseczyńskie WOPR - Grupa Interwencyjna Góra Kalwaria przypomina jednak, że Wisła jest także rzeką niebezpieczną i zdradliwą. Właściwie, to ciężko znaleźć na niej miejsce, w którym można bezpiecznie pływać.
Czytaj więcej

Maluch z Góry Kalwarii bierze udział w rajdzie do Monte Cassino

5 lipca 2024 r.

Reprezentanci SOLANO Group, spółki z Góry Kalwarii biorą udział w Wielkiej Wyprawie Maluchów dla Dzieci. Celem imprezy jest zebranie miliona euro dla najmłodszych, poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych. Start odbędzie się 5 lipca.
Czytaj więcej

Gorący temat cięć w oświacie. Tak było na debacie [RELACJA]

4 lipca 2024 r.

W poniedziałkowe popołudnie w Ośrodku Kultury w Górze Kalwarii odbyła się debata dotycząca oszczędności w gminnej oświacie.
Czytaj więcej

Alzheimer – sejmik Mazowsza wspiera budowę domów dziennego pobytu seniorów

4 lipca 2024 r.

W Polsce na choroby otępienne (w tym na chorobę Alzheimera), które dotykają głównie ludzi starszych, choruje już 600 tys. osób. Właśnie z myślą o nich na Mazowszu powstała pierwsza w Polsce sieć domów dziennego pobytu.
Czytaj więcej

Politycy! Nie zabijajcie polskich mediów!

4 lipca 2024 r.

Polskie media są ważną częścią życia każdego z nas – wszystkich żyjących, mieszkających i pracujących w Polsce.
Czytaj więcej