II tura wyborów w Górze Kalwarii: Czworo na jednego. PiS się odcina

14 kwietnia 2024 r.

Przed nadchodzącą drugą turą wyborów na burmistrza Góry Kalwarii troje byłych już kandydatów – Stanisław Fijka (KO), Rajmund Wiśniewski (PiS) i Teresa Jędral (Razem dla Góry) poparło Aleksandrę Fedynicz-Komosę (Bezpartyjni GK). Oświadczenie w tej sprawie wydał lokalny komitet Prawa i Sprawiedliwości, który odciął się od poparcia udzielonego przez Rajmunda Wiśniewskiego.
Czytaj więcej

Runął zabytkowy mur DPS. Są utrudnienia na ul. Lipkowskiej

13 kwietnia 2024 r.

Po przewróceniu się odcinka muru Domu Pomocy Społecznej w Górze Kalwarii, ze względu na zagrożenie bezpieczeństwa, gmina wprowadziła ograniczenie w ruchu na ul. Lipkowskiej.
Czytaj więcej

Gdyby nie policjanci, to ta historia mogłaby skończyć się tragicznie

12 kwietnia 2024 r.

Gdyby kierujący niebieskim fiatem nie spotkał na swojej drodze policyjnego radiowozu, ta historia mogłaby się skończyć tragicznie.
Czytaj więcej

Oszczędności swojego życia położyła pod drzewem

11 kwietnia 2024 r.

Seniorka padła ofiarą oszustwa metodą "na funkcjonariusza CBŚ" i straciła 70 tysięcy złotych. Oszczędności życia położyła pod drzewem.
Czytaj więcej

Będzie Druga Debata Kalwaryjska!

10 kwietnia 2024 r.

Ubiegający się o fotel burmistrza Arkadiusz Strzyżewski i Aleksandra Fedynicz-Komosa staną do debaty przed drugą turą wyborów.
Czytaj więcej

Muzeum Szkuty i Urzecza w Czersku. Jest nowa propozycja

10 kwietnia 2024 r.

Na ostatnim posiedzeniu Rady Miejskiej w Górze Kalwarii została zaproponowana nowa lokalizacja Muzeum Szkuty i Urzecza.
Czytaj więcej

Zielona Ostoja II w Górze Kalwarii. Rusza wyjątkowy projekt mieszkaniowy

10 kwietnia 2024 r.

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Górze Kalwarii rozpoczyna nową inwestycję, Zielona Ostoja II. Mieszkania w nowym budynku zlokalizowanym u zbiegu ulic Rybie i Budowlanych, będzie można nabyć na zasadach spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu.
Czytaj więcej

Wybory 2024. Pod tym względem Góra Kalwaria wypadła najgorzej w powiecie

9 kwietnia 2024 r.

Frekwencja w niedzielnych wyborach samorządowych w Górze Kalwarii wyniosła 52,81 proc. – wynika z danych Państwowej Komisji Wyborczej.
Czytaj więcej

Tak zmieni się układ sił w Radzie Miejskiej [ANALIZA]

9 kwietnia 2024 r.

Przedstawiciele pięciu komitetów wyborczych zasiądą w Radzie Miejskiej. Najwięcej radnych będzie miał komitet burmistrza Arkadiusza Strzyżewskiego, Nowa Kalwaria.
Czytaj więcej

Znamy wyniki wyborów do Rady Powiatu Piaseczyńskiego

8 kwietnia 2024 r.

Wybory do Rady Powiatu Piaseczyńskiego wygrała Koalicja Obywatelska 43,38 proc. (14 mandatów) przed Prawem i Sprawiedliwością 22,53 proc. (7 mandatów), KWW Nasza Gmina-Nasz Powiat 22,36 proc. (7 mandatów) oraz Trzecią Drogą 11,73 proc. (1 mandat).
Czytaj więcej