Orlik w Baniosze ponownie otwarty!

5 kwietnia 2023 r.

Dziś oficjalnie odebrano boisko po wymianie trawiastej nawierzchni, piłkochwytów, paneli ogrodzenia i siatek w bramkach.
Czytaj więcej

Dobra informacja dla pasażerów Kolei Mazowieckich

5 kwietnia 2023 r.

W ciągu najbliższych czterech lat spółka, której właścicielem jest samorząd województwa mazowieckiego, pozyska 22 nowe dwuczłonowe elektryczne zespoły trakcyjne, w tym 6 pojazdów elektryczno-akumulatorowych wraz ze szkoleniem personelu i serwisem. Na ten cel w budżecie województwa zarezerwowano blisko 740 mln zł.
Czytaj więcej

Co daje smaganie palmami?

5 kwietnia 2023 r.

Jak wygląda straszenie Judasza, co to są bagniątka, jaką rolę odgrywali dyngusiarze i czemu służy smaganie palmami? Święta Wielkanocne są pełne pięknych obrzędów i tradycji ludowych. Poznaj najciekawsze z nich.
Czytaj więcej

Ruszają konsultacje ws. przebudowy DK79 Góra Kalwaria - Piaseczno

4 kwietnia 2023 r.

Rozpoczynają się spotkania konsultacyjne związane z koncepcją przebudowy drogi krajowej nr 79 od Piaseczna (ul. Syrenki) do początku obwodnicy Góry Kalwarii (w Tomicach).
Czytaj więcej

Chciała sprzedać swoje buty. Straciła 4 tys. zł

3 kwietnia 2023 r.

Ofiarą oszusta padła mieszkanka powiatu piaseczyńskiego, która chciała sprzedać w internecie swoje buty.
Czytaj więcej

Ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości w Górze Kalwarii

3 kwietnia 2023 r.

Intensywne działania na terenie powiatu piaseczyńskiego w ciągu dwóch dni doprowadziły do zatrzymania aż ośmiu osób, które były poszukiwane przez sąd. Do dwóch zatrzymań doszło w Górze Kalwarii.
Czytaj więcej

Jarmark Wielkanocny w Górze Kalwarii: świątecznie, smacznie i kolorowo [FOTO]

3 kwietnia 2023 r.

Na tegorocznym jarmarku Wielkanocnym w Górze Kalwarii jak zwykle było świątecznie, smacznie i kolorowo. Pomimo kiepskiej pogody nie zabrakło chętnych do nabycia świeżych, regionalnych produktów takich jak: wędliny, kiełbasy, ryby ,wędzone sery, majonezy, musztardy, miody, słodkości czy ciasta. Nie zabrakło świątecznych ozdób, palem, obrusów czy świec zapachowych.
Czytaj więcej

X Misterium Męki Pańskiej w Górze Kalwarii [FOTO]

2 kwietnia 2023 r.

W sobotę na rynku w Górze Kalwarii odbyło się dziesiąte, jubileuszowe Misterium Męki Pańskiej.
Czytaj więcej

X Misterium Męki Pańskiej w Górze Kalwarii [NA ŻYWO]

1 kwietnia 2023 r.

W sobotę 1 kwietnia o godz. 15.00 rozpocznie się jubileuszowe, dziesiąte Misterium Męki Pańskiej w Górze Kalwarii. Górskokalwaryjska Męka Pańska będzie transmitowana na żywo.
Czytaj więcej

Pod Górą Kalwarią pojawi się fotoradar nowej generacji

1 kwietnia 2023 r.

247 fotoradarów działających przy drogach zostanie wymienionych na nowe - informuje Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym.
Czytaj więcej