Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA


26-latek miał 136 gramów narkotyków

29 lipca 2021 r.

Tylko w ciągu jednego dnia w ręce policjantów wpadły trzy młode osoby, które posiadały przy sobie narkotyki. Jedna z nich w Górze Kalwarii.
Czytaj więcej

Seniorzy się doczekali – mają miejsce spotkań

28 lipca 2021 r.

Otwarto gminny Klub Senior+ Wisełka. Mieści się on przy ul. Pijarskiej 40 w Górze Kalwarii. W budynku, gdzie kiedyś działała biblioteka, wcześniej zaś – restauracja Wisełka.
Czytaj więcej

Pijany chciał przepłynąć Wisłę. Konieczny był desant z łodzi

26 lipca 2021 r.

Mamy do czynienia z coraz większą liczbą osób spożywających alkohol nad wodą - alarmuje Piaseczyńskie WOPR - Grupa Interwencyjna Góra Kalwaria.
Czytaj więcej

Budżet Partycypacyjny 2022: wybierzemy spośród 16 projektów

23 lipca 2021 r.

W piątek Urząd Miasta ogłosił listę projektów zgłoszonych do przyszłorocznego budżetu partycypacyjnego. Głosowanie we wrześniu.
Czytaj więcej

Wianki na Urzeczu

22 lipca 2021 r.

Nad magicznym Jeziorem Czerskim, z widokiem na ruiny średniowiecznego zamku, odbyły się po raz pierwszy (i raczej nie ostatni) Wianki na Urzeczu – rodzinna impreza z pleceniem wianków, występem zespołu URZECZEni, nauką tańca, ogniskiem i urzeczańskim jedzeniem.
Czytaj więcej

W kalwaryjskim Ośrodku Kultury powstanie Wytwórnia Kultury

21 lipca 2021 r.

Wytwórnia Kultury to projekt za niemal 180 tys. zł dotacji pozyskanej przez ekipę OK z Narodowego Centrum Kultury.
Czytaj więcej

Stłuczka na drodze nr 79

21 lipca 2021 r.

Na drodze nr 79 w miejscowości Pilawa przy skręcie na Orzeszyn doszło do kolizji dwóch aut osobowych - informuje nasz Czytelnik.
Czytaj więcej

Mieszkania na Osiedlu Zielona Ostoja już w sprzedaży

15 lipca 2021 r.

Spółdzielnie mieszkaniowe w obecnych czasach to wysoce wyspecjalizowane jednostki, które oprócz doskonałego i sprawnego zarządzania nieruchomościami podejmują inicjatywy związane z budową mieszkań. Mieszkania oferowane przez spółdzielnie niejednokrotnie przewyższają standardem i jakością wykonania te oferowane przez firmy deweloperskie. Dlaczego tak się dzieje? Deweloper po wybudowaniu danego bloku na ogół „zapomina” o swoich klientach, a spółdzielnia mieszkaniowa jako podmiot zajmujący się profesjonalnie zarządzaniem i administrowaniem nieruchomości, prowadzi inwestycje mając na uwadze również dobro mieszkańców na etapie użytkowania mieszkań.
Czytaj więcej

Zaszczepimy się od ręki, bez rejestracji

15 lipca 2021 r.

Od poniedziałku 19 lipca w Punkcie Szczepień Powszechnych w hali u zbiegu ulic por. Białka i Artylerzystów w Górze Kalwarii będzie można zaszczepić się bez wcześniejszej rejestracji - informuje gminny samorząd.
Czytaj więcej

Drzewo przewaliło się na przejeżdżający samochód

13 lipca 2021 r.

Kierująca kią nie miała szans na ucieczkę przed powalonym na jezdnię drzewem.
Czytaj więcej