Policja ostrzega mieszkańców powiatu piaseczyńskiego

10 sierpnia 2023 r.

Do mieszkańców powiatu piaseczyńskiego oszuści działający metodą "na wypadek" - ostrzega Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie.
Czytaj więcej

Podróżuj, fotografuj, wygrywaj, czyli konkurs „Podróże z flagą Mazowsza”!

9 sierpnia 2023 r.

Masz smykałkę do fotografowania i aktywnie spędzasz wakacje? Uwielbiasz ładne widoki i nie możesz przejść obojętnie bez zrobienia im zdjęcia? Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna i Agencja Rozwoju Mazowsza zaprasza do udziału w drugiej edycji konkursu fotograficznego „Podróże z flagą Mazowsza”. W puli nagród jest łącznie 15 tys. zł. Na zgłoszenia jest czas tylko do 31 sierpnia 2023 r.
Czytaj więcej

Remiza w Górze Kalwarii coraz ładniejsza

8 sierpnia 2023 r.

Ruszył drugi, ostatni etap remontu ścian zewnętrznych remizy OSP w Górze Kalwarii. Jak podkreśla Urząd Miasta, dwie elewacje od podwórza będą cieszyć oko tak jak te, które odremontowano w zeszłym roku.
Czytaj więcej

To była przedostatnia w tym roku impreza z cyklu Słoneczna Góra

8 sierpnia 2023 r.

W niedzielę pomimo chmur na rynku w Górze kalwarii znów zrobiło się słonecznie.
Czytaj więcej

Obchody 79.rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w Górze Kalwarii

2 sierpnia 2023 r.

We wtorkowe popołudnie w całej Polsce obchodzono 79.rocznicę Powstania Warszawskiego. Już po raz ósmy Legijna Góra Kalwaria przy współpracy OSP i Urzędem Miasta zorganizowała w naszym mieście uroczyste obchody tego wyjątkowego święta. Wartę honorową przy pomniku porucznika Jana Białka pełnili skauci ze Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego Zawisza.
Czytaj więcej

Tomice. Miał ponad promil i nie miał prawa jazdy. Wiózł 5-letniego syna

31 lipca 2023 r.

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 48- letni mężczyzna, który przewoził 5- letniego syna, będąc pod wpływem alkoholu, a do tego nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Kierujący Toyotą zwrócił na siebie uwagę mundurowych w chwili, gdy wyprzedzał inny pojazd na skrzyżowaniu. Jak się potem okazało, to był początek listy jego przewinień.
Czytaj więcej

Urzeczona potańcówka i głos mieszkańców - Chcemy więcej!

31 lipca 2023 r.

W sobotę w Ogrodzie Miejskim w Górze Kalwarii odbyła się potańcówka TUPaniec na dwa.
Czytaj więcej

Brzanka odzyska dawno utracone życie i blask!

30 lipca 2023 r.

Po sukcesie Caffe na Rożku właściciele kawiarni - Łukasz Królak i Sylwia Bąk - postanowili pójść za ciosem, aby zaoferować miastu to czego najbardziej mu brakuje. Wydzierżawili więc teren dawno zapomnianej i opuszczonej Brzanki, i tak jak w przypadku Caffe rozpoczęli własnoręczną renowację budynku.
Czytaj więcej

Rozpoczyna się rozbudowa szkoły podstawowej w Czaplinku

27 lipca 2023 r.

W środę podpisano umowę na rozbudowę Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Czaplinku.
Czytaj więcej

Policjanci zatrzymali 17 osób posiadających narkotyki

27 lipca 2023 r.

Są w różnym wieku, mieszkają w różnych miejscach na terenie naszego powiatu - łączy je jedno - wszyscy weszli w konflikt z prawem i wszyscy usłyszeli już zarzuty posiadania środków odurzających. Dzięki efektywnej pracy piaseczyńskich wywiadowców w ciągu zaledwie miesiąca zatrzymanych zostało 15 mężczyzn oraz 3 kobiety.
Czytaj więcej