Ta strona wykorzystuje pliki cookie do analizowania ruchu i mierzenia skuteczności reklam.
Dowiedz się więcej ZGODA


82-latka z Góry Kalwarii oszukana. Będzie napad na bank!

8 września 2021 r.

Będzie napad na bank! - taką informację otrzymała 82-letnia mieszkanka Góry Kalwarii. Poszła do banku wypłaciła wszystkie oszczędności i zgodnie z podaną jej instrukcją pieniądze przekazała przybyłemu na miejsce \"Policjantowi\".
Czytaj więcej

Konfederacja pisze do burmistrza. Chodzi o nocną pomoc lekarską

1 września 2021 r.

Klub Konfederacji Góra Kalwaria wystosował list otwarty do burmistrza Arkadiusza Strzyżewskiego. Pyta w nim o ponowne udostępnienie dostępu do doraźnej pomocy lekarskiej znajdującej się na terenie Domu Pomocy Społecznej w Górze Kalwarii.
Czytaj więcej

Linin. Afgańczycy zatruli się grzybami

31 sierpnia 2021 r.

Jak podaje RMF FM, zatruło się czterech dorosłych mężczyzn, przebywających w Ośrodku dla Cudzoziemców w Lininie. Wszyscy byli hospitalizowani.
Czytaj więcej

Gmina Góra Kalwaria: jedenastu nauczycieli z awansami

31 sierpnia 2021 r.

Burmistrz Arkadiusz Strzyżewski oraz jego zastępca Mateusz Baj wręczyli dziś pedagogom z gminnych szkół akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego.
Czytaj więcej

Radni prześwietlą politykę kadrową i wydatki ZGK

30 sierpnia 2021 r.

Komisja rewizyjna Rady Miejskiej przeprowadzi kontrolę Zakładu Gospodarki Komunalnej w zakresie polityki kadrowej i wydatkowania środków za lata 2018-2021.
Czytaj więcej

Góra Kalwaria cofnęła się w czasie o sto lat (ZDJĘCIA!)

29 sierpnia 2021 r.

W niedzielę miasto świętowało setną rocznicę wizyty Józefa Piłsudskiego, który 3 sierpnia 1921 roku ukoronował krzyżami Virtuti Militari 133 kawalerzystów konnych, którzy wykazali się bohaterstwem podczas wojny polsko-bolszewickiej.
Czytaj więcej

Bliżej przebudowy skrzyżowań w Baniosze i Żabieńcu

26 sierpnia 2021 r.

Mamy zrid-y i wszystkie poprzedzające uzgodnienia i decyzje na rozbudowę skrzyżowań dróg powiatowych z drogą krajową nr 79 w Żabieńcu i Baniosze - poinformował w czwartek starosta piaseczyński, Ksawery Gut.
Czytaj więcej

Hop! Na miejscu kierowcy znalazł się... pasażer

26 sierpnia 2021 r.

Dwaj bracia z Lubelszczyzny próbowali zmylić czujność policjantów z drogówki.
Czytaj więcej

Burmistrz i Rada Miejska spotkają się w sądzie

26 sierpnia 2021 r.

Burmistrz Arkadiusz Strzyżewski zaskarżył do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie uchwałę z czerwca 2020 roku, w której radni nie udzielili mu wotum zaufania.
Czytaj więcej

Koniec blokady drogi nr 50 w Czaplinku

26 sierpnia 2021 r.

Droga krajowa numer 50 pomiędzy Górą Kalwarią, a Grójcem jest już przejezdna - poinformowała w czwartek rano Piaseczyńska Policja. Jednocześnie z uwagi na trudne warunki atmosferyczne zaapelowała o zachowanie ostrożności.
Czytaj więcej